Çaylaklar sözlük

Yansiklopedi sitesinden
Atla: kullan, ara

"Kamusal Alana ihtiyacımız yok! İnsanların yaratıcı eserlerini indirmeyi düşünen herkesi dava edebildiğimizde neden Kamusal Alana ihtiyacımız olsun ki?"

~ Çaylaklar sözlük yazarı


Çaylaklar Sözlük; her türlü kelime, kavram hakkında bünyesinde barındırdığı yazarlar tarafından tanım yapılan sözlük sayfası.


Tarihçe

2010 baharında xime adlı admin tarafından sozlukspot' a bağlı olarak hayata geçirilmiştir. Günümüzde linkine tıklandığında turuncu levye gelen sözlük.

Sloganı

ekşi yoksa burası var... bizden bir parça, parçası olduğumuz bir yer... sloganıyla dikkat çekmektedir.


Kurallar ve Yapı

Kuralları bünyesinde barındıran yazarlar tarafından koyulur, formatı yazarlar tarafından belirlenir. en öne çıkan özelliği de budur. Tüm yazılanlar moderatörler tarafından kontrol edilir. Gammaz adı verilen yaazarlar tarafından da takip edilip uygun olmayan entryler şikayet edilip silinir. Değiştirilemeyen maddeleri, birebir hakaret içeren mesajların silinmesi, alıntı yapıldıysa alıntı yapılan sitenen belirtilmesidir.

Ekşi Sözlük' te yıllardır yazar olmayı beklemekten sıkılan yazarlar tarafından oluşturulup, sadece ekşi sözlükteki çaylakları değil herkesi bünyesinde görmeği hedeflemektedir. Yazarlar yaptıkları zirveler ve toplantılarla kaynaşmayı ihmal etmemektedir.

Son derece kaliteli yazarlarıyla dikkat çekmektedir. Yazarlar aklında kalanları, düşüncelerini yazdıkları için zaman zaman yanlış bilgilerde yayınlanmaktadır.


Dış Bağlantılar

Çaylaklar Sözlük

Ekşi Sözlük

Uludağ Sözlük

İtü Sözlük

Facebook Grubu

Hackhell Forum Anketi

Twitter Uygulaması

İü Sözlük

Lafmacun.com