İnsan

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


İnsan
İlk model insanlar 4 kol ve bacaklıydı, gelen yamalarla birlikte 2ye düşürüldü.

Açaydım kollarımı gitme diyeydim

Korunma Durumu

8-9 Milyar oldular
Korunsalar iyi ederler

Bilimsel Sınıflandırma
Alem: Hayvan
Sınıf: Primat
Beslenme: Vegan Et ve Ot
Ömür: 60-110
Keşfeden: Tanrı

OL!

~ Tanrı

Ayetler var Ayetler!!

~ Evrim teorisi yorumuyla Darwin

Ya Allah bismillah!

~ RTE

“İki şey sonsuzdur: evren ve insanın aptallığı; ama evrenden emin değilim. ”!

~ Einstein

İnsanlar, pitonlardan çok daha sevimli, kobaylara göre daha kolay katlanan, fillerden daha az yer kaplayan ve yunusların yaptığı gibi ciğerlerinde süslü bir tuzlu su filtreleme sistemine ihtiyaçları olmayan yaratıklardır. Ayrıca ağaçların aksine mobildirler. Bu yüzden hareket ettirirken kolayca yanınıza alabilirsiniz.

İnsanları doğal ortamında görüntülemiş bir National Geographic belgeseli.

Ortaya Çıkış[değiştir]

İnsanların var oluşu hakkında çeşitli tezler ve iddialar olsa da gerçekliği kanıtlanmış kutsal kitaplarda insanların atalarının sudan karaya çıkan bir primat türü olduğu müjdelenmiştir. Şempanze ve goriller gibi diğer primatlar da bu soya dahildirler fakat Tanrı'ya itaat etmediklerinden ötürü geri kalmakla lanetlendiler.

Bazı kendine bilim insanı diyen evrim geçirmiş düşünebilen sosyal ve zeki primatlar, insanların topraktan yaratıldığı gibi saçma bir tezi bilimsel diye insanlara zorla dayatarak, insanların "Akıllı Tasarım" adı verdikleri tez ile Tanrı'nın gücü ile birden var oldukları bir sistemle dünyaya geldikleri iddia ediliyor. Bu savunmaları diğer tüm canlıları da kapsama aldığından bu sözdebilim Akıllı Tasarım başlığı altında incelenmektedir.

Akıllı tasarım iddiaları kahvede oturan mehmet abi tarafından:

Madem insanlar topraktan geldi, neden şimdiki topraklar insan olmuyor?

~ Mehmet abi

demesiyle çürütülmüş ve okullardan akıllı tasarım konuları kaldırılmıştır. Direnenler ise evrimin gazabına uğrayıp maymuna döndü.

Yapısı ve Yaşamı[değiştir]

İlk model insanlar dört kol ve bacaklıydı, gelen yamalar ve evrimle birlikte ikiye düşürüldü.

Bipedal yürüme sistemine sahip olan ender hayvanlardan birisi olan insan, zayıf bir kas ve deri tabakasına sahiptir. Buradan bu türün savaşcı ve agresif bir tür olmadığını, barıcıl ve uysal bir tür olduğunu çıkartabiliriz. Primatlara has olan baş parmakları sayesinde silah üretip birbirlerini öldürürler araç gereç üretimi ve kullanımında oldukça başarılı oldukları gözlemlenmiştir. Farklı renk, boy ve düşüncelerde olsalar bile insan türleri bu farklılıkları göz ardı ederek birbirleriyle uyum içerisinde yaşayabilen örnek hayvanlardandır. Genellikle ülke adı verdikleri 10.000+ kişilik klanlarda yaşarlar ve komsu klanları sürekli gözederek zor duruma düştüklerinde saldırıp yağmalarlar ellerindeki tüm kaynakları paylaşıma açarak birbirlerini desteklerler. Bu denli sosyal bir hayvanın diğer canlılarla da arası oldukça iyidir. Bir geyiği saniyeler içinde avlayabilirler Vahşi hayvanları ehilleştrip daha uysal ve barışcıl olmalarını sağlamışlardır. Hayvanlarla olan bu yakın ilişkilerinden dolayı diyet alışkanlıkları kısa sürede Veganizm olmuş, daha sağlıklı ve zeki bir türe evrim geçirerek nirvana sürümüne ulaşmışlardır.

Eğer işlem hızlandırılmaz ise rahat 78-80 sene kadar yaşayabildikleri gözlemlenen bu tür bazen işin bokunu çıkartıp 100-110 sene kadar da yaşamaktadır. 60 Yaşına ulaşamadan ölenler ise küllerinden tekrar evrime uğrayıp yeniden yaşama hakkına sahip olur ama bu konunun reankarnasyonla bir alakası yoktur. Reankarnasyon bilim adamlarının uydurduğu, asılsız saçma bir düşüncedir.

Primat türü olduğundan omurgalı, memeli ve solungaçsızdır ayrıca pençeleri bulunmadığından tokalaşırken zorluk çekmezsiniz. Bilinen 72 2 tane cinsiyeti vardır ve leyleklerin bebek getirmesi yoluyla ürerler. Evlilik dışı leylek ilişkisi yaygın görülmese bile toplum tarafından dışlanılmaz ve çiftler suçlu tutulmazlar.

Bu türün yavruları 3 yaşına geldiklerinde integral ve türev gibi temel hayati problemleri kendi başlarına çözebilecek olgunluğa erişirler ve evden ayrılarak kendi maceralarını aramak üzere yola koyulurlar. Bir çoğu kasiyer ve inşaat işcisi olsa da bazıları pilot veya doktorluk gibi havalı meslekler edinip düşük ücretlerle hayatını idare etmeye çalışır. Zorda kalacak olurlarsa en yakın bankadan geri ödemesiz kredi çekerek hayatalrını tekrar düzene oturtabilmeleri mümkündür.

Karada rahatlıkla haraket edebilirken suda zorlanan bu tür havada ciddi bir mobilite engeline sahiptir. Bu nedenle yerde görünmeleri çok yaygındır. Havada görecek olursanız biraz beklemeniz tavsiye edilir, eninde sonunda yere inecektir.