Şablon tartışma:Son dakika

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Önemli not: Cumhurbaşkanlığı makamı, orada kim oturursa otursun T.C. devletini temsil etmektedir. O bakımdan, Türk hukuk mevzuatı gereği bu makam ve o makamı temsil edenler hakkında RTE'lere yapılan veya yakıştırılan eleştiriler yapılmaz, yapılmamalı. Arkadaşlarımızın bu konuda hassas davranmaları gerektiğini önemle hatırlatmak isterim. --Yazan:Tosun 21:49, 22 Şubat 2008 (UTC)

Burası bir geyik merkezi olduğunu unutmayalım ama, RTE'yi de Gül ABDullah'la da dalga geçebiliriz......--Malın Teki


Mizah dergilerindeki karikatürlerin tazminat konusu olduğunu ve RTE gibilerin bu davalardan milyarlar kazandığını hatırlatmak isterim. Ama bu davalar RTE gibi siyasiler hakkında çekincem bulunduğu anlamına gelmez. Ben, hukuki mevzuatımız çerçevesinde sadece C. Başkanı için dikkatli olmamız gerektiğini vurgulamak istiyorum. Zira RTE gibiler "siyasi" dirler ve taraftırlar. Haklarında, kakaret etmeden, her türlü eleştiri yapılabilir ama C.Başkanlığı 'taraf' değildir.. Diğerleri için yapılan eleştirilerle C.Başkanlığı farklıdır, demek istiyorum.. Hukukçu arkadaşlarım ne demek istediğimi anlıyorlardır.
Benim yaptığım, hem yazar arkadaşlarımız hem de ansiklopedinin zarar görmesini önlemeye matuftur. Bilindiği üzere, istenilirse hangimizin hangi bilgisayarla katkıda bulunduğumuz anında tesbit edilir. Bu yazdıklarım, kesinlikle korku v.s. ile ilgili değildir. İlerleyen günlerde birbirimizi daha iyi anlayacağımızdan eminim. Dalga geçmeyelim, mizahi eleştiriler yapmayalım değil kastım; Mesela, 'Gül ABDullah' yazılımı harika bir gönderme... açık bir tezyif-tahkir yok. Ama, ilgili maddede yaptığım değişikliğin önceki haline bakılırsa açık bir "tezyif ve tahkir olduğu" görülecektir. "C.Başkanını alenen tezyif ve tahkir"in alenen suç olduğunu hepimiz biliriz.
(Not: Metnin "yeşilliği, sayın "Kullanıcı:Malın teki" nin boya kovasının yazılarımın üztüne boca edilmesinden ileri gelen teknik bir aksaklıktandır. Nasıl düzeltilir, gerçekten bilmiyorum) Saygılarımla.--Yazan:Tosun 17:09, 23 Şubat 2008 (UTC)