Adana

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


Adana Aşireti
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: Adana merkez patlıyo herkes
Konumu
Resmi Dili Yozlaşmış Japonca, Türkçe, ZaZaCa ve Tay dili
Dini Ateist
Hükümet Şekli Aşiret
Qanqası Samsun
Kebapçı Sayısı Counter.gif
Başkent Adana Merkez
Başlıca Şehirler Edana 2
Yüzölçümü büyük bayâ
Nüfus (2023 itibariyle) 59K
Ulusal Marşı Merkez
Ulusal Kahramanı Bir oturuşta 10 Adana yiyen adam
Uluslararası Kahramanı Adanadan adam çıkmaz ki kahraman çıksın
Tarihsel Gelişimi .
  • M.Ö. 9999 - Ateşin icadi
  • M.Ö. 9998 - Etin pişirilmesi
  • M.Ö. 9997 - Kebabın keşfi
  • Bilinmeyen zaman - Adana Aşireti
Para Birimi Kebap, Dürüm
Demografik Yapı%50 acı sevenler, %50 acı sevmeyenler
İthal Ürünleri Aklı-başı yerinde kişiler
İhraç Ürünleri acı, kebap, patlama, garip olaylar ve Adanalılar
Adanalıyık Allah'ın Adamıyık

~ Adanalı Allah'ın Adamı

Yine mi Adana?

~ Bir haber sitesindeki yorum

Remove KEBAB!

~ Sırbistanlı bir Sırp
Güneşin sebep olduğu yüksek sıcaktan dolayı güneşle tartışıp silah çeken bir Adanalı

Medeniyet tarihi bakımından Türkiyaa'nın en eski bölgesidir. İlk insanın bu topraklardan çıktığı ve geliştiği bilgisi günümüz insanlarından ve arkelojik kazılardan elde edilen araştırmalar sonucunda kesinlik kazanmıştır.

Merkezde Spawn olan tipik bir KeKe, patlama saldırıları tehlikelidir

Tarihçe[değiştir]

Toplayıcı ve avcı insan topluluklarının yaşadığı bu bölge tarih boyunca çeşitli varlıklara ev sahipliği yapmıştır. Bunlar arasında en bilinenleri Zetan ırkı olup dünyaya dış bir güneş sisteminden gelerek Adana bölgesine yerleşen uzaylılardır. İnsanoğluna ateş yakmayı ve kullanmayı öğreterek insanlığın medeniyete geçişinde bir kilometre taşı oldular. 44.Kavimler göçünde Mısır'a göç ederek piramitlerin inşasında önemli bir rol üstlenmişlerdir. Daha sonraları Zetanlar gezegenlerindeki iç savaş bittiği için yurtlarına geri döndü. Adanalı filozoflar Zetanlara Sümerler adını vermiştir, neden bilinmez.


Ateşin gücünü kontrol edemeyen Adana halkı yanlışlıkla Buz devrinin zıddı olan Ateş devrine sebep olmuş ve 3,5 yıl boyunca gökten ateş yağmıştır. Böylece ateş dünya üzerindeki tüm medeniyetler tarafından öğrenilmiş ve bu durum insanoğlunun medeniyete geçişinde bir başka kilometre taşı olarak tarihe geçmiştir. Adana günümüzde Ateş devrinin etkilerini hala yaşamaktadır.

Ateşin yaygınlaşması ve lüks olmaktan çıkması ile birlikte her eve ateş girmiş, avam kesim eti pişirmeyi öğrenmiştir. Bu teknik hızlıca yayılmış ve işleye işleye Kebab icat edilmiştir.

Sonra bir aralar aşiret kurdular hala aynı duruyor oralar.

Coğrafya[değiştir]

Bölgenin su ihtiyacı karşılasın diye Seyhan ve Ceyhan kardeşlerin kazdığı su kanalları taşarak nehir olmuş ve beklendiğinden daha çok fayda sağlamıştır. Ayrıca Dağlar ve ovalar falan da varmış.

İklim[değiştir]

SICAK?
YANIYOR!

Nüfus[değiştir]

59k insan yaşamaktadır.

20bar.gif20bar.gif20bar.gif20bar.gif%80 Türk
10bar.gif%10 Kürt
5bar.gif%5 Zazaa XD
5bar.gif%5 Ermeni
2bar.gif%0 Suriyeli... yeminle

bu veriler Adana'da yoldan geçen bir vatandaşa sorularak temin edilmiştir.

Ekonomi[değiştir]

Bilmeyenler için söyleyelim; Adana'da deniz var! Ayrıca ulaşım zırhlı personel taşıyıcılarla deniz üzerinden sağlanmaktadır.

Adana toprağı "ne eksen çıkar" ve "ne iş olsa yaparım abi" modunda olduğundan tarım sektöründe Bursa olamasa bile güçlü bir yapıya sahiptir. Öyle ki Flash TV'nin hazırladığı bir rapora göre göre Türkiye'nin soya fasulyesi ihtiyacının %50 %100'ünü karşılayabilmektedir. Şerefsiz Asyalılar gibi soya fasulyelerini tofu yapıp et diye satmazlar. Kebaba hiç karıştırmazlar, delikanlı insanlardır kendileri. Durum bu olunca hayvan gibi üretim yapıp hunharca satış yapmaktadırlar. Paraya para denmez.


Ejder otu yetiştiriciliği yaygın olmasına rağmen satışının illegal olmasından ötürü ekonomik bir katkısı yoktur.


Kebabın ham maddesi olan et ise yine bölgedeki devasa at çiftliği mandıra ve diğer hayvan yetiştiriciliği yöntemleri ile üretilmekte ve işlem sırasında hayvanlara asla zarar verilmemektedir... En azından PETA'ya ve Veganlara falan böyle diyorlar tam olarak emin değiliz.
Et ağaçta yetişiyor zaten evet.


Ayrıca toprağın üstü verimli olur da altı olmaz mı? Yeraltı zenginliği ile İngiltere Kraliçesi Elizabeth'i bile sollayacak kadar değerli maden bulunmaktadır ve tabii Artvin'de olduğu gibi bu madenlerin de çıkartılması Lozan, Sevr ve bilumum diğer anlaşmalar ve ABD'nin izin vermemesi yüzünden mümkün değildir. Hele bu anlaşmaların süresi bir bitsin siz o zaman görün Adana'yı, patlayacak oğlum oralar! Demedi demeyin.


Kültür[değiştir]

Mutfak[değiştir]

Balgam Suyu: Ulvi bir lezzeti olan içecektir. Kebabla beraber muhteşem ikiliyi oluştururlar. Ayrıca kalp, göz, dalak, ciğer ve hemoroite iyi gelmesinin yanında tansiyon hastaları için en iyi ilaç olarak kabul edilir. Düzenli kullanımında tüm tansiyonu vucuttan atar.

Kebab: Galaktik bir lezzet, uğruna Sırp öldürülür.

Şırdan: Bu ne lan? şeye benziyo aynen... koç joystick'i... Böyle şeyler yediğiniz için tüm bu garip olaylar çıkıyor, yapmayın etmeyin.Turizm[değiştir]

Gezecek görecek yerleri var(mış) böyle eskili, antikli yapılar. Otel olayını da hiç dert etmeyin her 100 metrede bir otel var, kalacak yer bulamazsanız yeni yapılan otellerin inşaatında yatarsınız rahat olun.

Ayrıca Rus ve Hollandalı hatunlar düşüyormuş. Kültür ve turizm ile aranız yoksa bile gidilir hani.Kardeş Şehirler[değiştir]

Flag of Turkey.svg Bayburt
Flag of Turkey.svg Samsun