Ajdar

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
New-3.gif Hizmetliler çok sinirlendi!
Hizmetliler bu maddede daha önce Ajdarizm yapıldığını söyleyerek, bu hain davranışlar arasında başlıkları tahrip, sayfa içeriğini tamamen silme, kişiye hakaret… vb. bulunduğunu belirtti ve uyardı:
"Lütfen herhangi bir değişiklik yapmadan önce bu uyarıyı dikkate alın!"
Bu sayfa güzel olmuş Papa Bu Sayfayı Çok Sevdi!
Vatikan'dan alınan bilgiye göre Papa bu sayfayı görünce çok keyiflendi ve büyük bir zevkle defalarca okudu. Papa'nın sayfayı hazırlayanları şahsen tebrik ettiği ve bütün günahlarını affettiği bildirildi. Çalışmalarının devamını büyük bir sabırsızlıkla beklediğini söyleyen Papa şöyle konuştu;
"Şüphesiz Yansiklopedi'ye böyle güzel katkılarda bulunanlar, hiç katkıda bulunmayanlardan daha fazla sevaba girecektir!"
Ajdar
Ajdar
Gerçek İsmi Ajvar Yanık
Lakabı Muz Star
Doğum Tarihi Muz yılına göre 3131/Dünya takvimine göre 0
Doğum Yeri Planet Muz Republic(Maymunlar Cehennemi)
Mesleği Safari
Hobileri Bilimum maymun,goril,orangutanlarla muz partileri
Tuttuğu Takım Afrika Muz F.C
Burcu maymun(çin takvimi)
En Zayıf Yönü Muza olan düşkünlüğü
Olumsuz Özellikleri Çok kıllı lan...şapşup öpüyo bide
En Büyük Korkusu King Kong
Vazgeçilmezi Muz, Muzlu süt, Muzlu Muz, Muz Aromalı Dondurma ve Muz ihtiva eden bilumum yiyecek ve içecek
Favori Sözü 'Ben aptal değilim, makina mühendisiyim!'
Favori Kahramanı Çiko
Dini Muztiyanlık(%50),Hristiyanlık(%15),İslam(%35)


Tüm çalışmalarımı çöpe atma vaktim geldi galiba

~ Mendel

Ulan Ajdar. Ben 007 yim ve öldürme yetkimi senin üzerinde kullanacam lan

~ James Bond

Geriye doğru evrim düşündüğümden daha hızlı olabiliyormuş

~ Darwin

Tanrı bize öyle bir kafası boş olan bir ahmoş vermiş ki.Böyle *******le ********miycen. O cadı gibi sesi ile beni rahatsız ediyor. Dengesiz herif! Şişko patates! Şişko olmasa bile dedim şu mendebura!

~ Elvis Presley

Sanırım onu seviyorum.

~ Hülya Avşar

Olmadı.

~ Armağan Çağlayan

Yurovizyona sen gideydin keşke be. Hiç değilse ben "Bono mo sordun seçerken?" gibin manşetlerden kaçardım bayağı.

~ Can Bonomo

What if God was one of us?

~ Joan Osborne

İki deli bir araya gelmemeliydi

~ Hande Yener yorumuyla Ajdar ve Alihan

Ben bir akarsuyum, ve etrafımdaki çaylar bana aktıkça büyürüm.

~ Ajdar
Ajdar senin ***** *****
~ YouTube'dan bir küfürbaz yorumuyla Çikita Muz videosu
Bu nasıl bir makine mühendisi oluyor ki?
~ Hayley Williams

Rus Devleti mutlaka bu parazitlere de aşı bulacaktır

~ Vladimir Piton

I am Luke Skywalker.

~ Luke Skywalker

Bu kim?

~ Ajdar'ı bilmeyen biri

Ayağına sıkmak lazım..

~ İbrahim Tatlı

Benden iyi olamaz.

~ Bayhan

Sovyet Rusya'da Ajdar SİZİN hakkınızda yansiklopedi maddesi girer!!

~ Ruslar yorumuyla Ajdar

Müzikten soğudum.

~ James Hetfield

Yüz paralık adamı; yaza yaza, yüze çıkarttınız bre!

~ Basan Sami Solak

Senin için adam öldürürüm ama cinayet asla

~ Müslüm Baba

Dünya üzerinde gözle görülebilen tek mikroskobik ve mikroorganizma.

Ajdar (Homo ajdarent hiperostarlamus), Büyük Ortadoğu Projesi'nin bir ayağı olup, sadece Türkiye'de yetişip üreyen değişik bir insan çeşididir. Bu insanın gelişiminde özel bakım gerekmez, salarsın ortalığa kendi büyür.

Ajdar ayrıca, Ejder'in erkeğine verilen isimdir. Şu anda sadece İstanbul'da bulunan bu kişi, müzik adı altında ateş püskürtme yeteneğini icra etmeye çalışmaktadır. Evrim geçirmiş olması ve şekil itibari ile insan cinsiyle bir çok benzerlik göstermesi nedeniyle, bir çok TV kanalı onu konuk etmiş, hatta bir keresinde aynı türden olduğu sanılan ancak fazla evrimleşmemiş bir başka türü Alihania ile kameralar önünde insanların kavga ettiklerini sandığı, ancak gerçekte çiftleşme amaçlı bir dans koreografisi sergilemişlerdir.

Ajdar ayrıca, ülkenin en büyük terörist örgütlerden birisidir. B.kum gibi sesiyle, s.kim gibi huyuyla Türk insanını kulak yapısını mahvetmeye çalışmaktadır. Ayrıca, bir çok insanımız bu yaratık karşısında gülmekten can vermiştir.

Soyu nerden gelir

Ajdar'ın maymunlarla olan benzerliği gözden kaçmıyor.

Bu mantarın soyu aslinda milattan önceki zamanlara dayanır. Buz devrinde dinazorlar ölürkene bir şekilde bu tohum donup ölmemiş. Sonra Kanal D'nin şeytanî spikerleri ve Ali Kırca'nın para ile tuttuğu meteorologlara bu efsanevi tohumu buldurtmaya çalışmıştir. Daha sonrada tohumu bulan meteorologlar aslında bizim işimiz bu değil diyip Emo'ya bağlamış, Rexx önünde boş resim dosyalarıyla oturmuşlardır. Bu tohumu bulan Ali Kırca, evinde Uğur Dündar'a yakalanınca buna tokat atmıştır. Sonra şamarını yiyen Uğur Dündar, ağlayarak Ali'nin elindeki tohumu almış, camdan aşşağı atmıştır ve "Ulan senin verdiğin porno kasedini nete koymassam adiyim" diyip vanish skilliyle yok olmustur. Ali'nin adı ve sanı sapığa çıkınca Kanal D spikerleri küsmüştür ve şeytanî planlarına Ali Kırca'siz devam etmişlerdir. Bu ibne Kanal D spikerleri düşünüp taşınıp bişey yapamayınca çalalım mantığıyla Amerika'da ne varsa çalmışlardır. Bunları da Türklere yutturmuşlardır. İbneler. Neyse. Şeytan soyları. Sonra en şeytanî ve günahkar serisi olan Popstar adlı bişey yayınlamışlardır. Buraya değişik bitki, ot, kütük ve kalas cinslerinin katılması serbesttir. Amaç aralarinda en fazla kimin hareket edebileceğidir. Ali'nin eline düşüp 13 ilâ 30 dakikada büyüyen Ajdar, bu yarışmaya gelmiştir ve çoğalmaya başlamıştır. Artık televizyonlarin ve PC monitörlerinin içinde yaşamaktadır. Nerdeyse her monitörde bitane vardır. Hatta YouTube'da etkileri çoktur.


ajdarın msn hayatı

Ajdar kayipbalik.png Ajdar1dd8.jpg

Yetiştirme ve Yemeklerde kullanım şekli

Lanetleme anı (Çıkıntılarındaki siyah yerlerde biriken lanetler gözle görülebilir)

Mühendislik fakültesi kantinindeki otların arasında yetişir. Dünyanın herhangi bir noktasında el çırpılsın hemen ürer. Yemeklerde hiç bir şekilde kullanılamaz çünkü tadı lahana, pirasa ve baklanın karışımina benzer. Ayrıca zehirli olduğu söylenir. Şehir Efsaneleri Cilt: 14'e göre de 2. Dünya Savaşı'nda zaten Ajdar keşfedilmiş ve rusların Palamut Bombası dediği şey de zaten Ajdar'mış. O yüzden Almanlar Omaha plajı'nı kapatamamışlar.

Yararları

Fazla bir yararı bilinmemesine karşın Türkiye'deki muz ve nane sektörünü canlandırmasıyla beğeni toplamıştır. Aynı zamanda iş bulamamış Rus kızlarına iş bulmuş, uzun bir süre Türk insanının gülme ihtiyacını gidermiştir. Türk müziğine yeni bir soluk getirmiş ve orangutan vari danslarıyla izleyenleri büyülemeye devam etmektedir. Halk tarafından eurovision şarkı yarışmasına katılması yönünde baskı yemektedir. Zaten yemediği baskı:) da kalmamıştır.

Zararları

Kürdan batırıldığında ya da çıbıkla dürtüldüğünde "Efendim?" der. Fakat aslında bu "Efendim?"'in içinde Ajdarca lanet vardır. Bu laneti sarfettiği andan sonra kurbanın 7 vakit peşinden, tabağında bıraktığı pirinçleri kovalar.Ayrıca başta antipatik görünüp birisi tarafından dövüldüğü zaman(özellikle Alihan) efsaneleşir.

Fazlaca dürtüldüğünde lanetini şarkı şeklinde sunmayı uygun görür. Sözlerine anlam veremeyen kurban yavaş yavaş, gerek güle güle, gerek ağlaya ağlaya Ajdar'ın karşısında can verir.

Kökeni

Kendisi esasında karbon bazlı ilkel bir yaşam formudur. Kendilerini Amfibik olarak öngören bu ilkel yaşam formlarının sebebi bilinmeksizin devamlı bir üreme iç güdüsü yaşamaktadırlar (Bu üreme kendi türdeşlerini çoğaltma çabasıdır esasen). İbne valhallası adındaki sapkın ve sistematik inanç sistemine bağlıdırlar.

Biyoloji Bilimi Bakımından

Latince adı Bananas Ajdarus olmakla beraber, muzla beslendiği bilinmektedir.

Felsefi Değerlendirmeler

Simgesel olarak Ajdar Ajdar bir boş gösterendir, diğer bir deyişle göndergesi olmayan bir gösterendir. Fakat dilbilimsel analiz açısından boş olduğu için diğer gösterenlerle denklik zinciri oluşturma işlevine sahip değildir. Diğer gösterenleri yutan bir boşluktur onunkisi. Bu yüzden Ajdar'ı mutlak bir anlamsızlık takip etmektedir. Bu görüş daha çok seküler elitist dilbilimci Ferdinand de Laclau'ya atfedilir.

İmgesel olarak Ajdar Ajdar muhayyel bir hacimdir. Pozitif bir varlık değil kurgusaldır, gerçekliği aynadaki yansımızın sahip olduğu gerçeklik kadardır. Ya da gerçek kaynağı olmayan bir ayna imgesidir. Gibi gibidir. Bu yaklaşım ölümcül derecede optimist olmakla eleştirilmiştir.

Gerçek olarak Ajdar Ajdar simgeselde temsil edilemeyen gerçeğin dilsel olanda bıraktığı izdir. Dil bir bütün olarak bu gerçeği tahammül edilebilir bir mesafede tutacak şekilde yapılanmış olmasına karşın, son gelen haberler bu konuda acınacak ölçüde yetersiz kaldığı yönündedir.

İstisna olarak Ajdar Ajdar, bir toplumsal düzenin ve bunu kuran sosyo-simgesel ağı eksik bırakan, kapsayıcılığını sakatlayan, bütünlüğü imkansız kılan unsurdur, yani dışarda bırakılması gereken, dışarda kalması sayesinde bütünün kapanarak tamamlanmış gibi görünmesini sağlayan istisnadır. İçteki dıştır. Daha açık bir ifadeyle, toplumun sağlıklı ve istikrarlı bir süreklilik sağlaması Ajdar'lığını reddetmesiyle mümkündür. Ama böyle bir toplum gerçekten sağlıklı ve istikrarlı mıdır? Bu diğerlerine göre radikal bir pozisyon olsa da pekala muhafazakar çevrelerce de kabul görebilmektedir. Mesele soruya verilecek yanıtta yatmaktadır.

Eksik olarak Ajdar Tipik bir eksik beslenme vakasıdır.

Fazla olarak Ajdar Ama bu kadarı da fazla.

Sinemada Ajdar

Bir Ajdarent Hiperostarlamus'la karşılaşmalarına rağmen sakin sakin kumsalda yürüyen iki hatunu...

Ajdar'ın bilinen bir sinema filmi vardır. Başka varsa da kimse bilmek istememektedir. 2003 yapımı film Ajdar'ların Gecesi adıyla gösterime girmiştir. Gişede ülke sathında 12 izleyici ile tüm zamanların en düşük izleyici rekorunu kırmış, ama 12 izleyicinin de Ajdar olduğu tespit edildiğinden Guiness Vakf-ı Kebiri tarafından rekor olarak tescil edilmemiştir. Üçüncü gün yayından kaldırılmasını protesto etmek amacıyla Beyoğlu Sinemasını işgal eden Ajdarlar polis müdahalesi ile etkisiz hale getirilmiş, olaylar sırasına 372 vatandaş biber gazına maruz kalmak suretiyle zehirlenmiştir.

Film nedeniyle İsviçre'de 2 kanton Türkiye'ye savaş ilan etmiş, tarafsız devlet statüsünü korumak isteyen merkezi hükümet ve eyaletler arasında başlayan iç savaş aynı gün öğleden sonra başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle kesintiye uğramış, Ajdar'ın İsviçre'ye girmesi, burada hesap açtırması, İsviçre çikolatası yemesi ve İsviçre'nin resmi dillerinden herhangi birini öğrenmesinin yasaklanmasıyla da sona ermiştir.

Ajdar Görüldüğünde Ne Yapılmalı

Bir Ajdar gördüğünüzde korkmayın. Tekme atıyor gibi yaparsanız gidecektir. Sizinle klip çekmesine izin vermeyin, yoksa Ajdar’ın mikrobu size de geçecektir. Sakin bir şekilde muz ya da muz mamülleri içeren bir gıdayı fırlatırsanız yeme yada içme oranı yüksektir.O yüzden tavsiye edilmez. Ayakkabı fırlatmanın pek yararlı olduğu söylenemez. Çünkü cikitamuzius ajdarius hastalığına yakalanırsınız. Etkileri: Ajdar"a benzeme. Ayrıca diğer klipte sizin ayakkabızını giyecek ve siz de rezil olacaksınız.

Ajdarın zayıf noktaları

Sınavdan 10 alamadığını belirtirseniz kahrolup yatağa düşer.

Ajdarın en büyük korkusu

Banyo yaptıkdan sonra sırt kıllarını kurutacak birini bulamaması.

Ajdardan yiyeceğiniz en acı söz

Alırım senden sonra tüm yetkimi.

Ajdarın en büyük hayali

Don Don Aşka Don gibi mucizevi dizelerinin tüm dünyada kabul görmesi.

Ajdar Ölmüş

Allah rahmet eğlesin.. Ölmemiş, Şahdamarım klibi ile yine Ajdarent Hiperostarlamus yaşamaya devam ediyor..

Bouncywikilogo.gif
Mizahi anlayışın yoksa Zıpırpedi'deki sözde bilmişlerin Ajdar ile ilgili yazdıkları birşeyler var.