Anna Vissi

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
'
'
Anna Vissi
AnnaVissi.jpg
England 030206b.GIF
(Flag) (Coat of Arms)
Motto: ben erkekleri kadın yapar orospuya çeviririm!
Anthem: Bas,bas,bas.
Mesleği İş Kadını, Şarkıcı, Söz Yazarı, Seks Kölesi
dipnotlar Lady
Ana Dili Gibberişçe ve Somalice
Makam 1. Seventh Lady
Dönembaşı 9 Ağustos 2015
vazgeçilmezi Kendisi
en büyük korkusu Yaşlanmak
favori kahramanı Attarti Ana
olumsuz özellikleri Hiç yaşlanmaması
lakabı Tanrıça
doğum_yeri_tarihi {{ Greece|1444|2|20}}
partisi Hellenic Communist Party
en zayıf yönü Genç Erkekler
Bouncywikilogo.gif
Gücüne mi gitti? Mizahi anlayışın yoksa Zıpırpedi'deki Jimbo Hoca'nın müridlerinin Anna Vissi ile ilgili yazdıkları birşeyler var anasını satayım!


Yunan müziğinin tanrıçası

~ Hep bir ağızdan Yunan basını.

O kadını bana yaklaştırmayın!!!

~ Eski kocası Nikos Karvelas

Anna Medusa kızlarımın en genci ve en başarılısı.

~ Attarti Ana

Genç erkek düşkünü yaşlı fettan.

~ Anna Vissi'yi kıskanan yaşlı bir kadınAnna Vissi Yunan müziğinin mutlak tanrıçasıdır. Ondan başka tanrıça yoktur. Yunanistan'da ondan sonra çıkan bütün kadın şarkıcılar onu taklit etmeye çalışmaktadır.

Kıbrıs'ta kendisine rakip bir tanrıçanın doğacağını haber alan kızgın Afrodit, bütün yeni doğan kız çocuklarının öldürülmesini emretmişti.


Doğumu ve Çocukluğu[değiştir]

Anna Vissi, Prehistorik çağda 1957 yılında Kıbrıs Larnaka açıklarında doğmuştur. Bir tanrıçanın doğacağını haber alan Kıbrıs'ın tartışmasız tanrıçası Afrodit bu olaya çok kızmış ve civardaki yeni doğan bütün kız çocuklarını öldürmeye başlamıştır. Ağzından köpükler saçarak kız bebekleri boğan Afrodit bir türlü Anna'yı bulamıyordu.

Kızının tanrıça olacağını tanrılar kralı Zeus'un rüyasına girmesiyle öğrenen Anna'nın annesi kızını kaçırmak için planlar yapmaya başladı. Sonunda çareyi küçük kızını erkek kılığına sokmakta buldu. Küçük bebeğe her gün 20 adet yumurta akı içirerek erkek gibi bir sese sahip olmasını sağladı.

Afrodit'in amazon askerleri içeri girdiklerinde eşşek gibi anıran bebeği görüp "böyle bağıran tanrıça olamaz, olursa da ben onun taa..." diyerek evden ayrıldılar.

Anna'nın hüzünlü yakarışlarını duyan Şeyh Nazım Efendi, Kuzey Kıbrıs semalarından uçarak onun yardımına yetişti.

Endişe içindeki annesi derin bir oh çekmişti kızı Anna'yı kurtarmıştı.

Yıllar geçti küçük Anna büyüdü. Fakat bir sorun vardı hep erkeklerle oynuyordu. Çünkü sesi erkek sesi gibiydi. Kendine birçok erkek badi edindi.

Gençliği[değiştir]

Anna lise çağına gelince hayatını yönlendirecek seçimi yapmalıydı. Eşit ağırlık mı yoksa sayısal bölüme mi girsem diye düşünürken rüyasına Kuzey Kıbrıs semalarından uçarak gelen Şeyh Nazım girerek ona Lefkoşa'da şan dersleri alacağı okulu tarif etti.

Erkek sesi olduğu için bunu hiç düşünmeyen Anna, Larnaka Yunan Maarif Kollejinde sayısal bölüme kaydını yaptırdı. Ama kader ağlarını örmekte gecikmedi. Anna çok çalışmasına rağmen kosinüs ile sinüs arasındaki farkı çözemiyordu. Bir de sınıftaki herkes erkekti ama hiçbirinde tık yoktu. Hepsi mühendis adamlardı.

Sonun Şeyh Nazım'ın sözünü dinleyen Anna, Lefkoşa Şan Lisesi'ne kaydını yaptırdı. Şeyh Nazım ilerleyen yıllarda müridleriyle yaptığı sohbetlerde Anna Vissi'nin, Prens Charles gibi müslüman olduğunu tüm İslam alemine müjdeleyecekti.

Tok bir sesi olduğu için bütün sınıf arkadaşları Anna ile dalga geçiyordu hem de sesi erkek gibi olduğu için yakışıklı çocuklar ona hiç yüz vermiyordu. Anna ise hem sinirinden hem abazanlığından kuduruyordu.

Anna ve ailesi Yunanistan'a göçtüğü zaman kehanetlerle bildirilen garip olaylar yaşandı. Parthenon tapınağının 2 sütunu çöktü.
Kudurmuş Anna, görmemişin olmuş misali Herkül'e sinek gibi yapıştı ama Herkül onu kovmasını bildi.

Müzik Kariyeri[değiştir]

Büyük sıkıntılar ve nefret için Lefkoşa Şan Mektebini bitiren Anna artık hayatında büyük bir değişim vakti geldiğini anlamıştı.

Annesinin de kalbi oldukça buruktu. Zeus ona bir tanrıça doğuracağını müjdelemişti ama bu tanrıçanın hem göğüsleri küçük kalmıştı hem de sesi erkek gibiydi. Bütün arkadaşları onunla dalga geçiyordu.

Annesi baktı böyle olmayacak olaya el koymaya karar verdi. Ailecek anavatan Yunanistan'a taşındılar. Bu taşınmanın yarattığı sarsıntılar farklı şekillerde tarihi kayıtlara geçer.

Heredot'un anlatımında:

- İkinci zeus osuruğu yüzyılının, dördüncü ay düğümünde Parthenon tapınağının 2 sütunu anlamsız bir şekilde yıkıldı.

Sokrat'ın anlatımında:

- Delphi tapınağındaki rahibe zehir içerek nedensiz bir şekilde intihar etti. Hem de hayatı hiç sorgulamayan bir gerizekalıydı kendisi. Neden intihar etti anlamadım.

şeklinde anlatımlar bulunmaktadır. Nedenini bilmedikleri bu olayların sebebi tabii ki Anna'nın Yunanistan'a gelişiydi.

Anna hemen müzik tanrısı Pan'ı bulup kendisine müzik talimleri yaptırdı. Sonra sesini kadına benzetmenin yollarını aradı. Pan, bu işi ancak Herkül yapar dedi. Nasıl yani diyen Anna'ya Pan sırıtarak cevap verdi: "Anlarsın".

Herkül'ün ininde Anna günler ve geceler boyu bağırdı. Ama neden bağırdığı bilinmiyor(!). Öyle ki bağırışı ve sesi Olimpos dağındaki Tanrıları bile kıskandırdı.

Uzun süren talimler sonunda Anna'nın sesi kıvama gelmişti. Ama Anna Herkül'ü bırakmıyordu. Herkül sonunda "yeter be kadın ben seni doyuramam" diyerek onu kovdu.

Kıs kıs gülerek Herkül'ün yanından ayrılan Anna kendini dünyayı fethetmiş gibi hissediyordu.

Kendine güveni gelen Anna hemen Atina'nın İMÇ'sine annesiyle gidip bir kaset yaptırdı.

Ama yine yıkılmıştı, kasedi tutmamıştı. Anna bunun üzerine yıllar süren derin bir bunalıma girdi. Müziğe küstü.

Nefretinden köpüren Anna Medusa'lık alametleri göstermeye başladı.


Büyücülük Kariyeri[değiştir]

Anna artık bir tanrıça olamayacağını anlamış ve evlenmeye karar vermişti. Karşısına çıkan ilk adamla evlendi. Bu evlilikten bir kızı oldu. Ama anna nefretinden kuduruyordu. Bir gece rüyasına Attarti Ana girdi ve ona ilk medusalık derslerini verdi.

Anna'nın gözüne bakanlar garip bir şekilde taş kesiliyordu. Anna her yere pis pis bakmaya başladı. Kocası dahil etrafındaki herkesi taş etti.

Sonra Attarti Ana ona erkekleri domuz etmek gibi çok gizli teknikleri talim ettirdi.

Kocası taş olan Anna, kocasını Parthenon tapınağına heykel olarak diktikten sonra tekrar yeni bir hayata başlama kararı aldı ve ikinci kasedin hazırlıklarına başladı.

Nikos Karvelas[değiştir]

Kasedin hazırlıklarını yaparken dönemin diğer bir egzantrik söz ve bestekarı Nikos Karvelas ile tanıştı. Karvelas çok artist bir adamdı ve karanlık tarafa çalıştığını iddia ediyordu.

Kara Barba ve adamlarına isyan etmiş ve Dr.Faust yöntemlerini uygulamaya başlamıştı. Karanlık güçlerini müzik piyasasındaki başarıları için kullanıyordu.

Anna ile kısa zamanda güçlü bir rezonans yakalayan Nikos, ona bir grup hit parça verdi. Bunlar:

Melekler ve Şeytanlar
Eşekler ve Sıçanlar
Son bir kez daha
Ucundan acıcık

gibi daha sonra büyük başarı sağlayacak olan hit parçalardı.

Anna bu parçalarla başarıyı yakaladıktan sonra Attarti Ana'nın büyü yöntemlerini kullanarak Nikos'u domuza çevirdi.

Nikos'u harcayıp yoluna devam eden Anna büyük güç, şan, şöhret ve başarıya ulaştı.

Nikos ise bu lanetten ancak 7 yıl sonra kurtulabildi. Eskiden kara büyü yapan ve Harley Davidson kullanan Nikos, şimdi budist şarkılar dinleyip, meditasyon yapıyor. Motorsikletini de Vespa yaptı. Ve Anna'yı asla görmek istemediğini karanlık işlere tövbe ettiğini söylüyor.

Anna Vissi'nin ikinci kocası Nikos Karvelas kara büyü ile uğraşan ve Harley Davidsonlara binen egzantrik bir adamdı.
Nikos'u kariyerinde bir engel gören Anna, sonunda onu lanetleyip domuza çevirdi.
Lanetten 7 yıl sonra ancak kurtulabilen Nikos Karvelas, şimdi budist oldu ve herkesi iyilik yapmaya çağırıyor.

Kan Kanseri Olan Kızın Dramı[değiştir]

Anna'nın cinsel gücü çok kudretlidir ve yaklaşık 342 kızı ve 13 oğlu vardır. Fakat bunların hiçbirini kamuoyuna göstermemektedir.

Fakat Anna'nın kızlarından birinin dramı onu çok derinden etkiledi. Kızlarından Eleni kan kanseri olmuştu. Yüreği dağlanan anne tanrıça Anna hemen bir şarkı yazdı ve single olarak piyasaya sürdü. Yunanistan'da bütün halk bu parçadan çok etkilendi. Herkes salya sümük ağladı. Kız sonunda öldü ama Anna gücüne güç katarak hep yaşadı.

Genç Erkekler[değiştir]

Anna'nın en büyük zaafı genç erkekler'dir. 22-27 yaşında delikanlı gördümü dayanamaz hemen elini beline sarar.

Anna Vissi'nin diğer bir özelliği de hiç yaşlanmamasıdır. Anna yaklaşık 1400 yıldır 29 yaşındadır.

Anna gençlere çok özenir koluna bacağına yıldız çizer, Ulus Pazarı'ndan aldığı ucuz kotları giyer ve 10 liralık kemerler'den takar.

O hala 29 yaşında.
Anna kendini tutamıyor.
Anna ekibimizden Amaninbo'yu da es geçmedi hemen sarıldı.
Anna her hafta solaryuma gidiyor ve göbeğini göstermeyi çok seviyor.
Anna göğüs dekoltesi giymeyi de çok sever.

Diskografisi[değiştir]

Çevreye verdiğimiz rahatsızlıklardan dolayı özür dileriz - Yansiklopedi Belediyesi BU MADDE ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR!
Bu madde yeni keşfedilmiştir ve içeriğinin geliştirilmesi amacıyla Yansiklopedi uzmanları tarafından aralıksız 24 saat çalışmalara devam edilmektedir.
Uzmanlarımız maddeyi ekşitmeden en kısa zamanda tamamlayarak standartlara uygun hale getirmek için geceli gündüzlü çalışmaktadırlar.