Apaçi

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
İçinde bir Apaçi çalışmayan bir sunucu odası varsa, muhtemelen Microsoft'tur.

Çık lan oğlum bizim sayfamız değil burası. Soyumuz saptırılıyor!

~ Gerenimo

Yansiklopedi yansiklopedi aradım durdum/ ben neden apaçi sayfası bulamadım.

~ İsmail YK

Beraber yürüdük biz bu yollarda

~ RTE

Apaçi(Homo apaçident dikiksaclaramus)Nedir?[değiştir]

(Homo apaçident dikiksaclaramus) İnsan formundaki hayvanların genel adıdır.Kızılderili kabilesiyle karıştırılmasına karşın adının kökeni bilimsel adıdndan gelmektedir.(geronimo ya saygımız sonsuz.)Ajdargiller aslen apaçi soyu kökenlidir.Bu yüzden Çoğunluğu ajdarizmi benimsemişlerdir. apaçi türleri iki başlık altında incelenir:"Dikik Saçlı Apaçi" ve "Küpeli ve de enseli" apaçilerdir. Bu sınıflandırma fiziksel görünüşlerinin yanı sıra Ruhsal ve biyolojik parametrelere göre yapılır.Son on yılda apaçi kültürü evrimleşsede değişik apaçi türleri doğal yaşamda görülmekte.Bunlardan biri Emolar dır.Özentilik boyutlarını tırmandıran Emolar Apailerden daha karmaşık yapılıdırlar.

Apaçiler Nasıl Beslenir?[değiştir]

Apaçiler İnsan soyunun yediği şeyleri rahatlıkla tüketebilirler.Bunun yanı sıra alkol ve tütüne ekstra bağışıklıkları vardır.

Apaçi özellikleri[değiştir]

Fiziksel görünüşleri insana benzeyebilir.Dilleri öküz Türkçesidir.Saçlarını anlaşılmaz şekilde dikerler.Emo gibi giyinenler dışında kot beyaz gömleğin iğrenç kombinasyonlarını bürünürler.E 250leri kullanarak anlaşılmaz şarkıları yüksek sesle ve sokakta gece gündüz demeden dinleyebilirler.Küpe bileklik ve benzeri takıları da takabilirler.Ayakkabı tercihleri genellikle Nike marka süspansiyonlu kunduradır.Sosyal paylaşım sitelerinde İsyankar formatına bürünen ve ucube fotoğraflar yayımlarlar.

Tarihçeleri[değiştir]

modern insan ve mağara adamı ayrımı zamanında mağara adamlığına daha yakın bir soy olan Apaçiler ilk resmi kayıtlarını yazıyla birlikte bırakmışlardır.Sümerlilerin bıraktığı çivi yazısını katlederek kendi yazı modellerini üretmişlerdir. Dünya üzerinde ilk yaptıklaırı üremek ve saçlarını uzatmak oldu. Ortaçağ avrupasında cadılarla beraber Engizisyon mahkemeleri tarafından yakılmaya başlanınca apaçiler yeraltına çekildiler. Daha sonra insan hakları sözleşmesine kadar gizli dürtülerini bastıran apaçiler modern kültür ve insan hakları sözleşmesiyle birlikte dürtülerini salıvermişlerdir.İnsan olduklarını bile iddia eder haline gelen apaçiler çeşitli akımların etkisine girdiler. İnci sözlük ün kuruluşuyla altın çağını yaşayan apaçiler Dünyanın farklı yerlerinde diasporalar kurdular.Apaçilerin ruhani lideri olan Ajdar ın faaliyetleri sonucundaysa Ajdarizmi benimsediler. Günümüzde hergün bambaşka apaçiler ortaya çıkmaktadır.