Aydın Demirören

Yansiklopedi sitesinden
(Aydın Doğan sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
New-3.gif Antié Uyarıyor!
Aziz Antié eleştirilerinizi mizahi bir üslup çerçevesinde yapmanızı tavsiye ediyor ve bu konuda çok titiz.
Şahsa yönelik hakaretler ve bölücü faaliyetler suç kapsamına girdiğinden herhangi bir değişiklik yapmadan önce lütfen uyarısını dikkate alın ya da kendinize başka bir ülke arayın. Çünkü söz konusu davranışlarda bulunanlar bizzat Herr Langeschlange tarafından acımasızca cezalandırılacaktır!
Çalışmavar.png
Bu Madde Üzerinde Çalışma Var!
Bu maddenin içeriğinin geliştirilmesi amacıyla Yansiklopedi uzmanları tarafından aralıksız 24 saat çalışılmaktadır.
Üyelerimiz maddeyi ekşitmeden en kısa zamanda tamamlamak için geceli gündüzlü çalışmaktadırlar.

Bu sayfadaki en son değişiklik; 8 gün önce Sacmalayici tarafından yapılmıştır.Eline sağlık.(Sayacın doğru çalışması için sayfayı yenilemeniz gerekebilir.)
Verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz. -Yansiklopedi Belediyesi


Aydın Demirören
Aydın Demirören
Gerçek İsmi Aydın Koç
Lakabı Don Juan Aydın
Doğum Tarihi 1745
Doğum Yeri Kelkit
Mesleği Kokoreçcilik
Hobileri '
Tuttuğu Takım Real Madrid
Burcu '
En Zayıf Yönü Para
Olumsuz Özellikleri Paralarını teker teker sayması,her bi haltta parmağı olması
En Büyük Korkusu RTE
Vazgeçilmezi Para
Favori Sözü Bunu yazan tosun Aydın, parası olmayana koysun dayın ve Para bok gibi sende yok gibi
Favori Kahramanı Vehbi Koç

Viskisini her zaman arabamın bagajında taşırım. Ne zaman canı çekse hemen getiririm bi duble.

~ Ertuğrul Özkök

Oğlummmm.

~ Vehbi Koç

Boşta bulsam harcıycam.

~ Cem Uzan

Biz kaç yıldır bunun gazetelerindeki edepsizlikleri çekiyoruz.

~ RTE

Aydın Demirören, Doğanoğulları Medya, Petrol, Bankacılık, Ne Ararsan Beyliğinin ağasıdır. Hürriyet ve Milliyet gazetelerini düzenlemiş olduğu seferlerle feth etmiş, İstanbul'da Kanal D derebeyliğini kurmuş ve medya sektöründe daha birçok irili ufaklı gazete, televizyon ve dergiyi çiğnemeden yutmuştur. Neden bu kadar çok medya organı yediği sorusuna cevabı "Dadını seveyom" olmuştur.

Vehbi Koç'un oğlu olduğu iddiası[düzenle]

Dosya:Aydinkoc.jpg
Vehbi Koç, Aydın Demirören'in babası mı???

Aydın Demirören hakkında kamuoyunca çok tutulan bir dedikodu da onun Vehbi Koç'un gayrımeşru çocuğu olduğudur. Efsane gelişimi şöyle anlatılmaktadır...

Dosya:Aydin dogan 01.jpg
Ulan nerden girdik bu işe... Şaklaban ettiler. Kafamı da çıkarıyım mı lan delikten bi de öyle çekin!

Yıllardan 1936, karanlık mı karanlık bir Anadolu akşamı. Genç, hırslı ve cimrioğlucimri işadamı Vehbi Koç balya balya parasına balya katmak için Anadolu'yu arşınlamaktadır. Yine bir iş için yollara çıkan Vehbi Koç arabasıyla Gümüşhane'den geçerken arabasının lastiği patlar ve mecburi olarak arabayı orada bırak düşer yollara. Vehbi Koç arabasının lastiğinin patlamasına çok sevinir çünkü benzin parasından kâr etmektedir. Ama diğer taraftan da üzülür çünkü arşınladığı her 100 metrede ayakkabısının kullanım süresi 1,4 gün kısalacaktır. Neyse bunları düşünmeyeyim der. Bir de bakmıştır Kelkit isimli Kasaba'ya gelmiştir.

İlk bulduğu kapıyı çalar, geceyi geçirmek için yere ihtiyacı olduğunu söyler içeri girer. O gece neler olduğu meçhuldür.

Bir yıl sonra aynı evin kadını Aydın İrfan isimli bir erkek çocuğu dünyaya getirir.

Küçük Aydın hep bu sırla yaşar ve bunun ezikliğinden kurtulmaya çalışır. Günlerden bir gün küçük Aydın serpilir büyür iş kurmaya başlar. Kurufasülye nohut satmaktan illallah diyen Aydın Demirören bir kaç kez batar.

Daha sonra gerçek babası Vehbi Koç'a gider ve babalığını kabul etmesini ister. Vehbi Koç aleni bir kabule yanaşmaz fakat ona destek vereceğini söyler.

Dosya:Dogan6ekim-jpghi.jpg
Geçende bir kuzu çevirdik Polonezköy'de Hamdi, inanır mısın nah bu kadardı.
Dosya:Fft16 mf72293.Jpeg
Aydın Demirören yılmak bilmeyen bir demokrasi savunucusudur.

Sonrasında ona Tofaş bayiliği verir. Kısa zamanda iyi para yapan Demirören, bir süre sonra Vehbi Koç'un yönlendirmesiyle Milliyet gazetesini alır. Babası tarafında kurufasülyecilikten medya sektörüne geçirilen Aydın Demirören şaşkındır. O dönemde çekilen fotoğraflar da bu şaşkınlığı ispatlamaktadır.

Yıllar geçer Aydın Demirören büyür büyür de büyür. Sonra Vehbi Koç ölür. Ama cesedi çalınır. Cesedi Aydın Demirören'in çaldırttığı, DNA testi için parça kullandırttığı söylenmektedir. Yine derin rivayetlere göre onun oğlu olduğunu kanıtlamıştır artık Demirören, mutludur.

Demokrasi Aşkı[düzenle]

Aydın Demirören'in sıradışı bir özelliği ise amansız bir demokrasi savunucusu olmasıdır. Ekonomi mi demokrasi mi diye kendilerine sorduklarında her zaman "önce demokrasi Abbasçığım" diye yanıt verir. Patron bu özelliğini babası Vehbi Koç'tan almıştır. Birçok medya organı ve şirketleriyle Aydın Demirören bugün Türkiye'de demokrasinin yılmaz bekçilerinden biri olarak misyon üstlenmiştir.

Tavla Şampiyonlukları[düzenle]

Aydın Demirören'in bilinmeyen bir özelliği gizli bir tavla şampiyonu olmasıdır. Bütün gazetelerindeki köşe yazarlarını periyodik olarak boğazdaki yalısında toplamakta ve onları mars edip kollarının altına tavlayı sokup yollamaktadır. Bu yüzden evinin mahzeninde yaklaşık 1000 adet tavla seti bulunmakta olduğu bilgisi hizmetçilerinden sızmıştır.

Aydın Demirören mars ederek maçı aldıktan sonra kıs kıs gülmesi meşhurdur.

Aydın Demirören'i tavlada yenen köşe yazarları ise genel yayın politikasına uymamaktan 1 ay içinde gazeteden kovulmaktadır. Bu yazarların en ünlüleri Fatih Altaylı ikincisi ise Emin Çölaşan'dır.

Dosya:Aydin dogan tavla.jpg
Aydın Demirören derin tavla maçlarından biri esnasında.
Abi bi attım zarı. Aydın Bey mars! 1 ay sonra kovdu beni tabi yediremedi. Bi de televizyona çıktı ben sana küstüm diyor. Mertlik nerede arkadaş.
Şimdi yendim seni patron! Zaten öz babama kıldım. Seni yenince onu da yenmiş gibi oldum. Oh rahatladım. Hehehehe (Ben, adamı yer, üstüne de puro içerim!)
Kasımpaşalı Tayyip, Aydın Demirören'i Hilton ile tehdit ediyor...
Dosya:ZBK973588RC623 250.jpg
Çapkın Aydın Demirören.

Sultan Tayyip Eyyübi ile Savaş[düzenle]

Dosya:Selahaddin tayyip aydin barbarossa.jpg
Sultan Tayyib Eyyübi, Frederick Aydın Barbarossa'yı yenebilecek mi?? Hasan Veli Sabbah Küçük'ü Alamut'ta Tuncay Ömer Hayyam Güney ile punduna getirip kaleyi içerden bombalatan Tayyip Eyyübi şimdi Haçlıların peşine düştü. Constantinokudüs'te savaş sıcak ve soğuk cephelerden devam etmekte.

Sultan Tayyib'in haçlı zulmüne artık yeter diyip İslam alemini arkasına almasıyla başlayan süreçte Aydın Demirören Almanya tarafından takdis edilip şövalye ünvanıyla şereflendirildi. Yeni adı Frederick Aydın Barbarossa olan Demirören, Sultan Tayyib'e karşı amansız bir mücadele vermekte. Bu mücadelesi Papa tarafından kutsanmaktadır.

Hasan Veli Sabbah Küçük'ü Tuncay Ömer Hayyam Güney denen şarapçı-oğlancı şairle içerden vuran Tayyip Eyyübi haçlıların en güçlü fitne cephesini zayıflattıktan sonra Aydın Barbarossa'nın peşine düştü.

Germen kardeşlerin sahibi olduğu petrol rafinerilerini ve çok etkili Germen magazin gazetecilerini arkasına alan Aydın Barbarossa bakalım savaşı kazanabilecek mi yoksa Kıttin Savaşında olduğu gibi tarih tekerrür mü edecek?

Dış Bağlantılar[düzenle]