Cahiliye devri

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Cahiliye devri Arabistanda insanların kıçı boklu gezdiği hurma yediği puta taptığı saçma sapan devir. Not suudiler ise çölde yaşayan petrola tapan kişilerdir örnek: Saudi Arabia Quwait Arap budur.

Cahiliye devri sahabısı.

Not:Burada adamlar cahil abi hala mö 3000 kıfayeti giyip köle sahibi olabiliyorlar peygamber bakıyordur ben bunlara birşey öğretimi diye cahiliye devrini örnek gösteren Din adamları arabistanda yaşıyor olmalı türkiyede Bu sorunlar bizim sorunumuz mu? hayır Neden Din dersinde örnek gösteriyorlar.

Zina edenlere 100 değnek vurulmayan, zina eden erkeğin ancak, zina eden veya Allah'a ortak koşan bir kadınla evlenmek zorunda olmadığı,Namuslu kadınlara zina isnat edip sonra da dört şahit getiremeyenlere seksen değnek vurulmayan,Kötü kadınların, kötü erkeklere; kötü erkeklerin de kötü kadınlara layık olmadığı,kadınların gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmadığı,Evlenmeye güçleri yetmeyenlerin Allah kendilerini lütfuyla zengin edinceye kadar iffetlerini korumadıkları gereksiz bir devir.