Depeche Mode

Yansiklopedi sitesinden
Atla: kullan, ara
Depod3.jpg
Depeche Mode (okunuşu: Dippıç Mod) kariyerlerine uluslararası bir restoran zinciri kurma hayalleriyle başlayan; ancak şu anda hiç de ummadıkları bir yerde olan; başlangıçta 4, an itibariyle 3 kişiden oluşan İngiliz elektrik-elektronik müzik grubudur.

29 yıllık müzik kariyerlerine 11 stüdyo albümü, 7 roman, 91 resimli boyama kitabı ve bir Anadol'a 47 Japon sığdıran Depeche Mode, çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.


Grup Elemanları[düzenle]

David Gahan: 9 Mayıs 1962 doğumlu. Kanguru burcu. Üç defa evlendi; iki çocuk, bir kedi, bir timsah babası. Arada bir canı sıkıldıkça tek başına albüm yapsa bile sonuç olarak her zaman Depeche Mode'a dönen; grubun ana vokalisti, top toplayıcısı ve kuru temizlemecisi.

Martin Gore: 23 Temmuz 1961 doğumlu. Armut burcu. Evli ve iki Armut sapı babası. Grubun klavyecisi, gitaristi, söz yazarı, kuaförü, ayakkabı bağcığı ve manavı.

Andrew Fletcher: 8 Temmuz 1961 doğumlu. Denizanası burcu. Evli ve 3 denizatı ile birkaç deniz kabuğu sahibi. Grubun klavyecisi, halı saha maçlarında kalecisi, güneş kremi ve kedisi.

Vince Clarke: 3 Temmuz 1960 doğumlu. Denizanası burcu. Bir kere evlendi, o kişinin ise David Gahan olduğuna dair söylentiler halen devam etmekte. Birinci albümlerini çıkardıktan sonra grubu terketti.

Alan Wilder: 1 Haziran 1959 doğumlu. Tıpkısınınaynısı burcu. Vince Clarke'ın grubu terketmesiyle gelen Alan, yaşı ilerledikçe grubun en yaşlısı olmayı kabullenemedi ve 1995 yılında grubu o da terketti.