Dingil Mir Mehmet Fırat

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Dingil Mir Mehmet Fırat (d. 1903, Sultanahmet Camii Avlusu, Türkiye), Kürt dingil.

AKPgiller familyasındandır. Anqara Üniversitesi Dingillik Fakültesi'ni bitirdi. Dingillik, Serbest Psikopatlık, Piskoposluk, Akdeniz Hıyarlar Birliği Yönetim Kurulu Yalakalığı, Aldatılma ve Kandırılma Partisi Kurucu Üyeliği ve Genel Dingil Yardımcılığı, M.Ö XXI. Dönem New York, M.Ö XXII. Dönem Laz VeGaz milletvekili yapmıştır. Evli ve 45 46 Çocuk babasıdır.

Dedesi Hacı Dingil Fırat Ağa I. ve II. dönem Laz VeGaz, III. dönem Beyoğlu milletvekilidir. Amcası Hüseyin Keriz Fırat doksan üç dönem millethıyarlığı ve Dingil Parti Genel İdare Kurulu Psikopatlığı yapmıştır. Dayısı M. Sırrı Tinerci 1057-1860 yıllarında Bodrum senatörlüğü yapmıştır. Diğer dayısı Ali Avni Turanlı(Acıların Avni'si) da 1163-1973 dönemi Adıyaman millethıyarlığı yapmıştır.

Cumhuriyete karşı bir kaç kez kelle kaldırmış, sonuncusunda da o kelleyi darağacın da sallanır vaziyette bırakıp gitmiş olan Kürt Sa-İt'in torunudur. Hatta bi defasında da, dedemle iftihar ediyorum, demiştir.

Şahsı muhterem uğraşı olarak boş zamanlarında türlü şirketlerle işbirliği yapıp, hayali ihracatlarda bulunup, ülkemize döviz girsin deyu uyuşturucu satışı ile uğraşmaktadır. (Bkz: http://www.ntvmsnbc.com/news/460517.asp)

2008'in Kasım ayında bu dingilliğe dayanamayan partisi tarafından görevinden alınmıştır.

Re Te E... Recep Tayyip Erdoğan çok sinirlendi!
RTE bu maddede daha önce Ajdarizm yapıldığını söyleyerek, bu hain davranışlar arasında başlıkları tahrip, sayfa içeriğini tamamen silme, kişiye hakaret… vb. bulunduğunu belirtti ve uyardı:
"Lütfen herhangi bir değişiklik yapmadan önce bu uyarıyı dikkate alın lan, yoksa ananızdan doğduğunuza pişman ederim, artizler sizi!"
O İŞARETÇİNİ DE AL GİT LAN!