Ebu muhammed el adnani

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Ebu muhammed el adnani
Ebu muhammed el adnani
Gerçek İsmi Abo Mohammad Al Adnani Al Shami Al Büyükşehir Belediyevi
Lakabı Konuşan adam
Doğum Tarihi 1983
Doğum Yeri Washington DC
Mesleği IŞBŞ Sözcüsü
Hobileri Kaset doldurmak, uçak kaçırmak
Tuttuğu Takım Selefspor
Burcu Buruc suresi
En Zayıf Yönü Hiddetlenince gözü hiçbir şeyi görmüyor
Olumsuz Özellikleri Türkçe altyazısı yok
En Büyük Korkusu Konuşmayı unutmak
Vazgeçilmezi Konuşmak
Favori Sözü 'Şehadet çok güzel, gelsenize'
Favori Kahramanı Usame Bin Ladin

Biyografi[düzenle]

Çocukluk ve İlkokul Yılları[düzenle]

Ebu Muhammed El Adnani (Ar.أبو محمد العدناني‎‎.) 1983 yılında Tikrit'in arka sokaklarından birinde dünyaya geldi. Burada sıkıntılı bir çocukluk geçiren Adnani ilk öğrenimini ̶ş̶̶e̶̶m̶̶s̶̶i̶̶ ̶̶e̶̶f̶̶e̶̶n̶̶d̶̶i̶̶ ̶̶m̶̶e̶̶k̶̶t̶̶e̶̶b̶i̶ Şeyh Şemsi El Tikriti ilköğretim okulunda görmüştür.

Lise Yılları[düzenle]

Lise yıllarını babasının mesleği yüzünden sırasıyla Karama, Ana ve Rava'da okumak zorunda kaldı. Mezuniyet diplomasını Rava ̵a̵̵n̵̵a̵̵d̵̵o̵̵l̵u̵ Mezopotamya Lisesi'nden almıştır. Bu süre zarfında hiç arkadaşı olmadığını için en yakın dostu kitaplar oldu. Lise yıllarında [Shakspeare]] ve Beowulf'a nazireler yazdığı biliniyor. [1]

Üniversite Yılları[düzenle]

Yüksek öğrenimini özel şam ışık üniversitesi islami bilimler fakültesi'nde gören Adnani daha sonra burada 6 sene boyunca hadis usulü ve belagat dersleri verdi. Bu süre içerisinde pek çok ̶m̶̶ü̶̶c̶̶a̶̶h̶̶i̶t̶ talebe yetiştirdiği biliniyor. Daha sonraları Ebubekir Şakavi ile tanışan Adnani'nin radikal eğilimler gösterdiği biliniyor. 2007 yılında mesleğine son verilmesi üzerine Suriye'de kendi adıyla bir müzik okulu açmıştır. Askerliğimi Rakka 3. Terörize Piyade Tugayı'nda yapan Adnani'nin akıbeti hala bilinmiyor.


Kaynakça ve Notlar[düzenle]