Ergenekon'da Son Dalga

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
İmage.jpg

6 Şubat 2009


New York, YHA - Ergenekon operasyonlarının belirli dalgaların sonuncusu olarak nitelendirilen süreçte gözaltıların sayısı çoğalırken, gözaltına alınan isimler Ergenekon'un nasıl bir yapılanma olduğunu ortaya çıkarıyor.


Internet dünyasında 1999 yılında kendi dünyasını kuran ve "i kiss you Mahir" olarak bilinen Mahir Çağrı çeşitli yollarla Ergenekon yapılanmasının içine dahil olduğunu, "Netten Darbe!" vaatleriyle düşüncesine yön verildiğini açıkladı. "Böyle konular ansızın konuşulacak şeyler değil, lütfen daha sakin zamanda konuşabiliriz." diyen Çağrı şunları söyledi;

"Bana kimse telefon açıpta bu bu böyle mi, yoksa şöyle oldu da bundan dolayı mı bunlardan bahsettiler yoksa sizlerle mi alâkalı diye sormadı, bilgisiz insanlar kendilerine göre değiştirip yazabilirler yoksa tamamen kapalı olduğundan emin olduktan sonra mı baktılar ne oldu ben algılayamıyorum.. Türk medyasını hakkımda yazılanlardan dolayı kınamanın yanında beni böyle bir oluşumun içindeymişim gibi göstertmesine biraz şaşıyorum.. Çünkü her yerden bomba çıkıyor ve lanet olsun ki bu beni korkutuyor."

Şu an Nikaragua'da doğal bir hayat yaşayan Çağrı, doğanın faydalarından yararlanıp papağanlarla vakit geçirdiğini ve boş zamanlarında orman bekçiliği yaptığını açıkladı.