Evrim

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Bir internet sosyal paylaşım sitesinde kurulmuş evrimci Darwinist bir grup, yeni keşfedilmiş denizden karaya çıkan bir araform canlı ile ilgili bir paylaşım yapacak olur. Bütün evrimci Darwinistler bu araformun evrimin kanıtı olduğunu iddia ederek bu olayı bir bayram gibi kutlarlar. Artık evrim dinini yaymak için önlerinde bir engel kalmamıştır. Ancak o esnada orada bulunan yaratılışçı bir gencin şu tarihe geçecek cevabı, evrimistlerin bütün oyununu bozar:

"İNANMIYORSANIZ SAYGI DUYUN ORSBU COCUKLARI SİZİN ANANIZIN AMISINI SİKYM EVRİM VARSA DEDENİZ MAYMUN MU MAYMUNUN ÇOCUKLARI BALIKDAN GELDİYSENİZ SUYUN ALTINDA NEFES ALIN HADİ İNSAN BAŞKA YAŞAM FORMLARINA DÖNÜŞÜYORSA GÜBREDEN DARWİN DEDENİZİ ÇIKARIN DÜNYANIN YÜZDE DOKSANI ALLAHA SECDE EDİYOR SİZ HALA MAYMUNA TAPIYORSUNUZ SİZİN AMISINIZI SKİM ÇOCUKLARI"

Bu yorumu gören evrimciler bir an duraklar. Ve düşünceye dalarlar. Evrimcilerin başı Nosferatu şöyle der: "Ben 20 yıldır evrimsel biyoloji üzerine çalışıyorum, bu genç henüz İmam Hatip'e yeni başlamış, ama benim düşünemediğim şeyleri düşünebiliyor. Gerçekten de, eğer evrim varsa, dedemiz neden maymun değil?"

Onun sağ kolu Sokrates de şöyle cevab vermiş: "Benim de annem evrime inandığı için yollarda kötü kadınlık yapıyor. Eğer imana gelseydi evinde oturup namuslu bir aile kadını olurdu. Şimdi bütün taşlar yerine oturuyor."

Ve evrimciler birer ikişer gizli mason locasından ayrılır. Geri geldiklerinde ise her birinin elinde tespih, başında takke bulunmaktadır. O günü, evrimcilik bilimcilik yapacaklarına, ağlamalı gülmeli sohbet yaparak geçirirler.