Fokur Fokur

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Bu sayfa güzel olmuş Tdk İsyan Etti
Tüm gün boyunca Tdk'dan kelime meallerini kopyalanarak yapılan tematiğe isyan eden tdk, fokur fokur'u mahkemeye verme kararı aldı. Tdk'nın yaptığı açıklama bu sabah haber ajanslarına düştü;
"fokur fokur'un sözlükçülük anlayaşını ta.. ne zevk alıyorlar kelime meallerimizi kopyalamaktan bilmiyoruz ve bizim tdk'nın klonuna ihtiyacımız yok.."
Psykhe Cumhuriyeti
Logo
(Fokur Fokur Logosu)
Sloganı: neden ama neden ama neden..
Hizmet Dili Tdk Onaylı Türkçe

(En tematiğinden)

Hedef Kitle 0-15 Yaş
Uluslararası Standartı jenna jameson'un alemdeki standartı kadar
Kurucusu bi recalim var Solmaz
Kuruluş Tarihi
Yönetim Alanı 50 Koyunluk Çiftlik
Yönetim Merkezi Moda
Başlıca Şubeler Nevizade-Şahika
Elit Yazar Sayısı Şaka mu bu ??
Aktif Psykhe Yalaka Sayısı
Büyüme Oranı Tablo
Psykhe'nin Egosu Kadar
ıııılllllııı...
Politikası Arif Sözlüğü Temizledim, Gelsene.
Konsepti Anket yasak, ama başlık açılabilir..
Moderasyonda Yer Alma Kriteri Şöhretin basamakları diktir, yukarı çıkmak için siktir
Moderasyon Çok kademeli sistem
Psykhe Yalaka Cemiyeti Tüm Yazarlar
Rakip Kuruluşlar Beyazsözlük
Farkı Adminlerin mesajları okuyabiliyor olması.
Adresi İ.p.'den sizi mahallenize kadar bulabiliyorlarmış, onlar sizle iletişir.


Dostu Psykhe olanın burnu boktan kurtulmaz.

~ Karga

Beylikte birkaç liseli arap var onları bulursam çok güzel olacak.

~ ulu bilge onkaymon

Hocadan dua öğreneceğime Psykhe'den entrika öğrenirim daha iyi.

~ Müslüm Gündüz

Neden? Neden? Neden? Her şey sözlük için... Ben her kitabı okudum Cenk, Allah yok, öyle yazıyordu.

~ Psykhe

Lafmacunoğulları beyliğinden olaylı şekilde kovulan psykhe, witch, inflack hatunları ile ferro adlı yanık tenli yağız delikanlının günümüz aşağı Nikaragua yaylaklarına kurduğu beylük. Fokuroğulları esas olarak 10 adet Karamurat modundaki Cüneyt Arkın’a bedel olan Koçyiğidos Ferro’s tarafından 6 günde kurulmuş, etrafındaki tüm düşman beylikleri içine katarak bu günkü sınırlarına ulaşmışlardır.

Diğer İslamiyet öncesi türk beyliklerinde olduğu gibi kadınlar beylik yönetiminde bizzat söz hakkına sahip olmuşlar ve aralarında su sızmayan bu kadınlar kendi beyliklerine hatun olduktan sonra entrikanın gözüne gözüne vurup birbirlerinin kuyusunu kazmışlardır. Önce inflack daha sonra witchokrexia nevrosa hatunlarının kelleri alınmış nihayetinde beylük Koçyiğidos Ferros’un torpili ilen psykhe adlı hatuna kalmıştır. Psykhe hatun hala beylük sınırları içerisinde hürce at koşturmakta istediği köylünün kellesini almaktadır.

Yükselme Dönemi[düzenle]

2009'un sonlarına doğru psykhe'nin yaşadığı büyük şoku tasvir eden bu sanat eseri, yönetimin en üst düzey kadrosundan, sözlüğün ilk yazarlarına kadar 70'den fazla yazarın psykhe'nin despotluğuna isyan ederek sözlükten ayrılmasıyla psykhe'ye yaşattığı şoku anlatıyor..

Her ne olursa olsun elinde değerli bir popülasyon bulunduran fokuroğulları, bunun ekmeğini ziyadesiyle yedi. Öyle ki rumi takvimde her ayın başı yayınlanan en süpersonik beylik sıralamasında Ekşioğulları, Uluoğulları, İtüoğlulları gibi rakiplerin arasında kendine yer bulup, ilk 5 içerisinde yer alacak kadar değerli yerlere gelmiştir. Özellikle padişahların ve şehzadelerin dönüp beylikle ilgilenmedikleri zamanlarda bile onlardan bağımsız tamamiyle beylik selametini ön plana çıkartmış halktan bir grup, delicesine fermanlar yazıyor verim adına çok pis kastırıyorlardı.

Beylükler Alemindeki Yeri ve Önemi[düzenle]

Lafmacunoğullarından ayrılarak kurulan fokuroğulları beyliğinin üzerindeki macun etkisi yadsınamayan bir gerçekliktir, bu sebeptendir ki fokuroğulları diğer sikko beyliklere göre daha kalaba ve çimenliktir. Her ne kadar çimenlik olsa da hakan, eşi ve yönetim kitlesi o güzelim yeşile layıkıyla sıçmış, halkın huzurunu kaçırmıştır. Akabinde ise ekşioğulları, uluoğulları, itoğulları ve macunoğulları’na kafa tutacak güce sahip olan fokuroğulları özellikle psykhe hatunun timur’un filleri büyüklüğündeki egoları yüzünden piç edilmiştir.


Gerileme Dönemi[düzenle]

Vincent van Gogh'un gerileme dönemine ait bir sanat eseri.

Yönetici katli ve basiretsiz devlet idaresi ile alemde iyice prestij kaybeden fokuroğulları sahip olduğu yazar kitlesini muhafaza edemediği için potansiyelini kendi eliyle bertaraf etmiş ve umudu doğudan gelen türk soyundan olmayan usta kalemlere bırakarak büyük bir gaflete teslim olmuş vaziyette kendisinden ayrılan azımsanmayacak kitlenin arkasından sallamakta beis görmemişlerdir.

Şimdilerde ise ektiğini biçen yönetim mercisi, elinde tutabildiği 3-5 yiğit ile hala ütopik gelişme, büyüme ve cihan devleti olma planları kurmaktadır. Yaşanan büyük hadiselerin akabinde beylikler aleminde oluşturduğu facia imajın nasıl silinebileceği sorununa dönemin önde gelen düşünürleri bile çare bulamamıştır. Kağıt üzerinde her ne kadar mevcudiyeti devam ediyor gibi gözükse de, aslen sudan çıkmış balıkmışcasına yok olacağı günü beklemektedir. Zira bu saatten sonra mevcut yönetim sistemiyle alışmadık götte donun durmayacağını kendileri başta olmak üzere tüm beylikler alemi bilmektedir.

Fokur Fokur Gerçeği[düzenle]