Gay

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Gay'lik müessesesi günümüzde kendini popüler kültür öğelerinde de sıkça göstermektedir.

İbneleşiyoruz muntazaman netekim.

~ Kenan Evren

Buraya benim adıma sayfa açamazsınız!

~ Ajdar

Canımdaki Gay gibisin, İçimdeki şey gibisin, Bilmem ki ney gibisin, Sen benimsin Gay çiçeğim ..

~ Anonim

Sistemde açık bulmuşlar kullanıyorlar.Açığın kapatılması için donanımın tekrar dizayn edilmesi gerekiyor.

~ Kevin Mitnick


"Gay" kelimesi İngilizce'de "mutlu" anlamına gelmekle beraber, son yüzyılda bu kelimenin yaptığı atılım ve primi başka herhangi bir kelime yapamamıştır. Kaderin bir cilvesi sonucu İngilizce konuşan insanların ne kadar mutlu olduklarını ifade etmeye yarayan bu kelime ansızın birbirine karşı cinsel bir çekim hisseden aynı cinsiyete mensup insanların ortak adı haline gelmiş, zamanla İngilizce konuşulmayan ülkeler bile(yani İran ve Çin) bu kelimeyi eşcinsellikle eş anlamda kullanmaya başlamıştır. Bu durum İngilizce konuşulan ülkelerde artık çoğu kimsenin mutlu olmamasının yegane sebebidir.

İlk Amerikan eşcinselleri.


İlk Gay'ler[düzenle]

Gay'lik müessesesi ilk olarak İbnistan'lı ecnebi filozof Aristo tarafından kurulmuş olup, kendisi heteroseksüeller tarafından taşlanıp öldürülenceye kadar memleketinde hatrı sayılır bir taraftar kitlesine sahip olmuştur. Sonrasında bu kadim gelenek unutulmuş gibi gözükse de, 20.yy ortalarında Amerika'da tekrar hortlamış ve bir daha unutulmamak üzere insanlığın bilincine kazınmıştır.

Eşcinsellik artık futbol endüstrisinde de almış başını gitmekte. Ayıp lan!

Türkiye ve Eşcinsellik[düzenle]

Ülkemizde eşcinsellik diğer birçok ülkenin aksine son derece normal karşılanmış, cinsel tercihi farklı olan insanlarımıza karşı inanılmaz hoşgörülü davranılmıştır. Bu tür hoşgörülü hareketler arasında televizyon ekranlarında sıkça görmeye alıştığımız Fatih Ürek'in hala hayatta olması, Zeki Müren'in sanat güneşimiz olarak lanse edilmesi, Arto'nun sivri dilinin koparılmaması sayılabilir. Eşcinselliğin 70 milyonu aşmış olan nüfusumuzun ileride daha da artmasını önlemek amacıyla bilimadamları tarafından Türkiye'ye getirildiği iddiası bir komplo teorisi olarak kalmaktan öteye gidememiştir. Ayrıca birçok eşcinsel kulübümüz bulunmaktadır.

Ülkemizde eğer sanatla ilişkili ise eşcinsellik büyük bir hoşgörü ile karşılanmaktadır.

Fakat son yıllarda ülkemizde gaylere yönelik şiddet olarında büyük bir artış gözlenmektedir. Hatta Ahmet Yıldız isimli isimli bir eşcinsel töre cinayetine kurban gitmiştir. Bunu fırsat bilen yönetmen bozuntuları Zenne isimli dandik bir filmi tanıtmak için Ahmet Yıldız'ın üzerinden prim yapmış ve Ahmet Yıldız'ı bir kere daha öldürmüşlerdir.

Türkiye'de eşcinsellik ayrıca ikiye ayrılır, ama bunu yazamayacak kadar üşengecim.

Ünlü Eşcinseller[düzenle]