Geyik

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Deer.jpg

-- “'"Abi bırak şu bilgisayar işlerini. Fani şeyler bunlar. Gel beraber bir berber dükkanı açalım. Para kazanıp pırasa alalım. Zeytinyağlı güzel gider.".

~ Bir BerberAnlamı Geyiğin anlamı senelerce filologların ve filozofların tartışma konusu olmuştur. Filologlar geyiğin bir fil olduğu kanaatinde buluşsalarda filozoflar MÖ 1370'den beri bunun aksini, yani geyiğin bir fare kapanı oluğunu kanıtlamaya çalışırlar.

Geyikko.jpg

Geyik muhabbetinin hafifliği sizi aldatmasın. Geyik muhabbeti yapmak eğlenceli olduğu kadar yararlı da olabilir. Konuşmanın derinleştiği bir noktada esprili bir üslup bazen can simidi olur, sizi boğulmaktan kurtarır.

Berberler ve taksi şoförleri geyik muhabbetinin geleneksel icracılarıdır. Hatta bundan on yıl kadar önce şöyle denirdi: "Memleketi kurtaracak bilgi ve sağduyuya sahip bütün insanların berber veya taksi şoförü olmakla yetinmeleri ne büyük kayıp!"

Geyik muhabbetinin ateşini harlayan libidal enerjidir. Yeteri kadar sayıda insanla yeteri kadar uzun muhabbetler yaptıysanız bilirsiniz ki hormon salgıları düzgün ve düzenli olan bir adamın anlatacak pek fazla hikayesi yoktur.

Bir de, geyik muhabbetinin dedikoduya döndüğü durumlar var tabii. Orada da, insanların kendi iç dünyalarını nasıl yansıttıklarına dair ipuçları bulursunuz. Dedikodu bu işe yarar işte: Anlatana terapi işlevi görür, dinleyene 'anlatanı çözme' fırsatı verir.

Construction.png Bu maddeye içerik gerekiyor! Lütfen aşağıdaki kriterlere dikkat edin:
  • Gerçek ansiklopedi formatına uygun olmalı,
  • Bölümler ve paragraflardan oluşmalı,
  • En az bir veya iki resim bulunmalı,
  • Diğer maddelere bağlantılar olmalı,
  • Kendi içinde bir yapı oluşturmalı ve mizahi ruhu olmalı.