Hıristiyanlık

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Hristiyanlar, Hristiyan kelimesinin çoğul halidir. Hıristiyan, a) Hıristiyan adı verilen veya b) Hıristiyanlık adı verilen bir dini takip eden kişidir. "B)" seçeneği, bu makalenin tartıştığı seçenektir.
Hristiyanlık, takipçileri Twitter tarihine geçmiş bir Orta Doğu insanının kendini bir tanrı ilan ettiğine ve tüm insanların sözünü tutması gerektiğine inandırdığı tekli doymamış bir dindir. Bu, bizi Dünya'nın derinliklerinde bulunan gerçekten sıcak bir topraktan kurtarmak için bir haç için dua etmeyi içerir; vücudunu bize adadığını sembolize ederek ekmek ve şarap (küçükseniz üzüm suyu) yemek; birisinin sizi her zaman izlediği, sizi sevdiği ve size baktığı gerçeğinde güvenlik bulmak, ancak bir kez itaatsizlik etmeniz durumunda sizi sonsuza dek cehennemde yakmak için gönderilmiş bir dindir.
İbadet şekilleri, rıza gösteren yetişkinler arasındaki eşcinselliğin diğer günahlarla eşit olan bir günah olduğuna inanmak ve rutin olarak Katoliklerin diğer tüm Hıristiyan türlerine verdiği korkunç klişelerden kurtulmaya çalışmaktır. Vaizler ve papayı, "fakirleri beslemek" için paranızı almaya çalışırken, İsa'nın alçakgönüllülüğü öğretmesine rağmen yeni kiliseler inşa edip yeni Prada ayakkabıları satın alırken görürsünüz.