Halk

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Düzenli ödeyene vergi indirimi yapacağız.HALK'ın isteği %5!

~ Maliye Bakanı Naci Ağbal

mala vuramadık ama bol bol salladık

~ Halk

"Su şişesi alacağınıza ev alın"

~ Hazine Bakanı Nebati

"O da lazım o da"

~ Halk


Halk, İki satır birşey öğrenenin hemen kendisine düşman kesildiği, kimsenin nedense beğenipte(Allah'in dallamasi, al iste iki kelime ogrenen adam senden neden nefret etmesin? Daha kendi dilini yazmayi bilmiyorsun, sonra da entelektuel avina cikip maymun oluyorsun, keriz seni.) dahil olmayı kendine yediremediği ama yine de göründüğü kadar mazlum olmayan, hafızası olmayan ama bir şekilde uzun dönemde istikrarlı davranış biçimleri sergileyebilen çok hücreli bir organizmadır. halklar genellikle ülke denilen bahçelerde yaşar ve bazen komşu bahçelere göz dikerler ve oraya saldırırlar. günümüzde bu saldırılara karşı büyük bahçivanlar konseyi kurulmuştur ve çok açgözlü halkların bahçelerini budamakla yükümlüdürler. fakat bu budama işlemi budanacak olan bahçenin verimliliği ve halkın tasmasındaki mücevherlerle doğru orantılı olarak süresiz bir tarihe ertelenebilir.

Halktan arta kalanlar.

Halk canlısının hafızası olmamasına rağmen masal,türkü,efsane gibi kelimeleri sürekli tekrarlayarak bazı şeyleri unutmamaya çalışır sonunda bu işler kendisine zor geldiğinden sırtını dönüp birkaç yüzyıl daha uyur. bu uykuya haddaway şamdanı adı verilir.

Halk'ın büyük çoğunluğu bir kez olsun marketten gazete alıp okumayıp çocuğuna aldığı ders kitabı haricinde bir tek kitabı alıp da bitiremediği halde çocuğunun okuyup büyük adam olmasını hayal edenlerden oluşur.

Halkoo.jpg

Halk kimdir? Nerede bulunur? Halk, halklığını bilir mi?[değiştir]

Misal, yoldan geçen birine "Siz halktan biri misiniz?" diye soracak olsak "El hareketi yapma, çizerim senin tahtanı.." gibi bir cevap mı aldınız? İşte halk denen şey budur.

(Cennet vatanımızın pek çok beldesinde 'Siz' diye hitap ettiğiniz vatandaşlarımız "Siz senin babandır. Doğru konuş ulan!" diyebilmektedir. Bu arkadaşların nispeten iletişime açık olanları "Ne diyon sen hemşehrim?" şeklinde de konuşabilmektedirler. Ya da "şu tuzu uzatabilir misiniz" diye sorulduğunda "ne yalvarıyongh langh?" diyebilmektedirler.)

Halkla iletişime geçmek içinse dolmuşlar en ideali. Arkalarda bir yere oturuyorsunuz mesela, önünüzdeki şahsın omuzuna hafifçe dokunup parayı uzatıyorsunuz ve "Bi Koşuyolu.." diyorsunuz. Halktan biri -omzuna dokunup parayı verdiğiniz şahıs var ya, işte o- sizin paranızı alıp şoföre iletiyor.

Şansınız varsa şoförle bile (ki kendisi de yüzde yüz halk çocuğudur) iletişime geçebilirsiniz. "Validebağ ışıklarda inecek var mı?" sorusuna "Evet!" cevabı vermeniz yeterli. (Eğer orada inmeyecekseniz, "Hayır yok!" cevabı vermemenizi ve sessiz kalmanızı öneriyor halkla ilişkiler uzmanları. Yaa, bu işin uzmanları bile var, siz ne diyorsunuz?)

Toplu taşım araçlarına inip binmek sizi geriyorsa, halkla bütünleşmek için halk pazarlarına gidin. (Hayır salak evladım! O pazarlarda halk alıp satmıyorlar. Halk alışveriş yapsın, ne bileyim, domates-biber falan alsın diye kurulmuş yerlerden bahsediyorum.)

Halk'ın en büyük merakı karşısındakinin memleketidir. Tanıştığı kişiye mutlaka sorar. İnandırıcı gelmeyen cevaplardan sonra"Hemşerim esas memleket nire?" sorusu halkın tipik bir özelliğidir.