Hogwarts Endüstri Meslek Lisesi

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kabul etmelisiniz ki, yatağa erken yatmanın "avantajı" var.

~ Liseli Ednan
Hogwarts Endüstri Meslek Lisesi
[[Image:|125px|Logo]]
(Hogwarts Endüstri Meslek Lisesi Logosu)
Sloganı:
Hizmet Dili İngilizce
Sektör Grubu İmalat Sektörü
Uluslararası Standartı Yıldız.gifYıldız.gifYıldız.gifYıldız.gif
Kurucusu Karasakal Al-Buz DamBıldor
Kuruluş Tarihi Big-Bang suları
Yönetim Alanı KApıcı her evi basıp çock alıyo alan sınırsız
Yönetim Merkezi
Başlıca Şubeler
Torna tesviye Sayısı Bilinmiyor
Aktif Öğrenci Sayısı
Büyüme Oranı (%)

Okul Politikası Çocuk kaçırma
Okul Konsepti
Uçan Zombi Ajdar
Müdür
Müdür Yardımcısı
Rakip Kuruluşlar
Adresi İstanbul, Avcılar


Türkiye Halk Cumhuriyeti'in de İstanbul, Avcılar açıklarındaki Hogwarts adasında acı çekmekte olup, kimsenin yüzüne bakamayanların beraberce okutulduğu okul. En meşhur hocası Sıfırcı Sneyp, müdürü ise eski serbest şovalyelerden Karasakal Al-Buz DamBıldor'dur. Hiç istememelerine rağmen Küçük Harry ile ünü artmıştır. Bu nedenledir ki Harry, İstanbul merkeze dönüp, film hayatına atılmıştır.

Hogwarts okulu İsparta'nın Highlands bölgesinde bulunan sihirbazlar ve cadılar için ikinci bir dilbilgisi okulu. Çoğu zaman dünyanın en eski eğitim tesislerinden biri olarak kabul edilen Hogwarts, İngiltere'nin Norman istilasından kısa bir süre sonra sihirbaz rahipleri tarafından kurulduğu 1000 yılları civarında açılmışdır.


Tarihçesi[düzenle]

İlk olarak Osmanlı döneminde, devşirme olduklarını öğrenip, hayata küsen sadrazamlar için kurulmuş bu kurum(Acu Sultanisi) zamanla halka da hizmet vermeye başlamıştır. Ünlü mezunları arasında I. Abdülhamit, Küçük Harry, Ortanca İskender, Demokritos ve Ümit Özat da bulunmaktadır. Bunlar dışında bir çok ünlünün de bu okul mezunu olmasına rağmen, açıklamadıkları söylenmektedir.

Ulaşım[düzenle]

Aylık akbil geçmemesi sebebiyle bir çok öğrenci okuldan soğumaktadır. Ancak son yapılan düzenlemelerle aktarma 20 ykr olunca öğrenci sayısında bir patlama yaşandığı söylenmektedir. Metrobüs ile Avcılar'a gelen genç dimağlar, buradan Kadıköy deniz otobüsüne binerler ve takriben 7 dakika sonra bir sal ile denize bırakılırlar. Daha sonra sürekli doğuya giden sal, boyut değiştirerek zamanın daha yavaş işlediği bölgeye geçer. Hakan Peker'in de bu okulu keşfederek genç kaldığı söylenmektedir.