Japonya

Yansiklopedi sitesinden
Atla: kullan, ara
Caponya İmparatorluğu
新大日本不戦民主主義経済的大衆文化帝国
Çinkaçço muçagi
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: Önemli Olan Boyutumuz Değil, İşlevimiz!
Konumu
Resmi Dili Hadou, Türkçe
Dini Katolik Budizim,KatolikMüs-hırıstiyanlık ,Hinduzim,Japonculuk, Sumoculuk,
Hükümet Şekli Soul Society
Şinigami Madareme İkkaku
Baş Kaptan Yamamoto Genryuusai
Başkent Hueco Mundo
Başlıca Şehirler Tokyo, Çin, Kore (hepsi bir sonuçta)
Yüzölçümü Göt kadar, herkes 40 m2 evde kalıyo(muş)
Nüfus (2016 itibariyle) 100 milyon
Ulusal Marşı Yeyeyeyaa
Ulusal Kahramanı Uçiha Sasuke
Uluslararası Kahramanı Kurosaki İçigo, Kuçiki Rukia
Tarihsel Gelişimi 1945: Japonya İmparatorluğu

1995: Getsuga Tenşou

Para Birimi Japon Yeni Yeni
Demografik Yapı %80 Japon

%19 Dağ Japonu %1 Fatsalı

İthal Ürünleri Kunai, Katana, Şuriken
İhraç Ürünleri {{{ihraç ürünleri}}}


Pipisi 3 cm olan insanların yaşadığı uzakdoğu memleketi. Fotoğraf çekmeyi seven vatandaşları ile ünlüdür. Bu millet, Youtube'a deli gibi anime vb. videosu ekleyerek ve bunları deli gibi izleyerek sitenin Most Watched listelerinin içine eder.

Japonya Tarihi[düzenle]

Bazı tarihsel kaynaklar, Japonların aslında Türk olduğunu iddia etmekte, fakat Yunanlılar her zaman olduğu gibi Japonların aslında kendilerininin olduğu iddia etmektedir.

Tarihte Japon kelimesi ilk defa M.Ö. 240 yılında Çin hükümdarı Imparator Tutsu-Ki YhanChek-San tarafından dile getirilmiştir.

Japonca[düzenle]

Japonca Çince'den kolaydır. Türkçe'ye benzemektedir. Fakat bu doğrular onun karman çorman, ibik gibi bir alfabeyle yazıldığı gerçeği değiştirmemektedir. Eski bir efsaneye göre Japonlar da kendi alfabelerini anca 7-8 sene çalıştıktan sonra öğrenmektedir.

Japon Kraliyet Ailesi[düzenle]

Diğer kraliyet ailelerinin aksine Japonların asilleri pek efendi, dürüst insanlardır. Prensleri, Avrupa'dakiler gibi godoşluk peşinde koşmamakta, prensesleri evde koca beklemektedir. Bunda shogun öğretisinin etkisi büyüktür.

Japon Teknolojisi (made in japon)[düzenle]

Genel olarak az yiyip, sevişip çok çalışan japonlar, teknoloji klasmanında zirveye oturmuşlardır. Rahat çalışma koşulları, yılda 4 ikramiye,ssk, 1 ay tatil gibi olanaklara sahip japonlar fiziken de zeki yaratıklardır. Çüklerinin 4 cm olması sayesinde tüm kan beyinlerine gitmiş, ayrıca yedikleri bol şuşi onları ekstra zeki kılmıştır. Sony, JVC, Honda, Toyota gibi firmaların kurucuları hep japondur bu yüzden. Rivayet odur ki bir amerikalının kendi çüküyle dalga geçmesine sinirlenen Haki Suzi Sony garezlenmiş, 2 yıl içinde günde 26 saat çalışarak koskoca transismatör fabrikasından 234 ülkede teknolojik alet edevat satan bir imparatorluk kurmuştur. Peşinden gelen Jovenchi Venda Cuçi, Hayatti Honda, Pekin ya Toyota gibi japon iş adamları 7 düvele yayılan japon teknoloji imparatorluğunun kurucuları olmuşlardır.

Favori Animeler: Bleach: Süper bir animedir. Kılıçsarı seven izlesin Naruto: Sasuke gerizekalısı Sakurayı bi sikemedi gitti. One Piece: Vücudunda uzayan sadece kolların mı luffy ?? ..d.d.d.d