Kürtiye

Yansiklopedi sitesinden
Atla: kullan, ara

Wollah dövlet bize bohmir

~ Devletinden yardım bekleyen görgülü bir k*rtiye vatandaşı
Kürtiye Kaçak Devleti'
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: Gahrolsun foşik dövlet
[[Image:Kurtiye.png|300px|Konumu]]
Resmi Dili Halkların Dili Sosyalistçe Neolitik Çağca
Dini Elextrik Tanrı'sına taptıkları söylenir
Hükümet Şekli Ne hökömeti lo
{{{devlet başkanı lakabı}}} Apocan Ödaloğlu
{{{başbakan lakabı}}} {{{başbakan}}}
Başkent Dağ Tepeleri
Başlıca Şehirler Elextricity,Öşşeq,FoşizmeHoyır
Yüzölçümü 3162316269km2
Nüfus (2018 itibariyle) 999999999
Ulusal Marşı hav hav hav
Ulusal Kahramanı Sheone Pervert
Uluslararası Kahramanı Çö Kuvara
Tarihsel Gelişimi {{{tarihsel gelişimi}}}
Para Birimi para nedir lo foşik
Demografik Yapı{{{demografik yapı}}}
İthal Ürünleri kaçak olan her şey
İhraç Ürünleri kulak siken k*rtiye kürtüleri


Tarihçe

K*rtler, Orta Doğu'nun yerlilerinden olup doğuda Zagros Dağları'ndan batıda Toros Dağları'na, güneyde Hemrin Dağları'ndan kuzeyde Kars-Erzurum platolarına kadar uzanan, Kürdistan adıyla da anılan coğrafi bölgede yoğun şekilde yaşayan tahminen 999999999 milyon nüfusa sahip bir İran halkıdır.Meşhur sözleri faşik,holkların kordoşlığı ve dövlet bize bohmir'dir. Yıllar boyu herkese foşik diyerek laf atmış fakat sonucunda sürekli yarrağın başını almakla yetinmişlerdir.1975 yılında Apocan Ödaloğlu ile "Foşizme Dur De Lo!"diyip herkese atar yapıp ortadoğudan toprak almışlardır.

Başkurdistan ile karıştırılır,lakin k*rtler Türkler kadar onurlu olamoyacohlardır.

Genel Özellikleri

Kurterkegi.jpg K*rtlerin ortak özelliği denize ve suya temas edememedir.Hiçbir şekilde suyla teması olmayan bu ırk leş gibi kokar.Genel olarak maymuna benzerler.Hatta bazı Kürt Maymunlarının onları hapsedenlere foşik biji biji tililili naralarıyla molotof attığıda gözlemlenmiştir.Ayrıca bacılarını,kızlarını,karılarını satmada üstlerine yoktur.

Ordu

K*rt Ordusunun tamamı bir k*rt bireyinin önce anasıyla sonra kız kardeşiyle sevişip eşşeğe boşalması suretiyle oluşmuş suyun ne demek olduğunu bilmeyen kokarca tanelerinden kurulmuştur.Doğru düzgün oturmayı bilmezler,yarı sıçar pozisyon çömelirler.Ana silahları PKK-47 dir.Ayrıca FoşikSovar adında gizli silahları da mevcuttur.Askerlerinin savaş çığlığı "biji biji ya kürdistan"olup,bok yoluna ölmeleriyle de meşhurlardır.Dağlarda savaşmak üzerine eğitim alırlar fakat paso eşek sikerler.

Kurtaskeri.jpeg


Ekonomi

Ekonomilerini kaçak olan her şeyi satarak elde ederler.Ne kadar zengin olurlarsa olsunlar asla normal bir insan gibi kokamayacaklardır.


Teknolojileri

Dünyaya hiçbir teknolojik gelişme,katkı sağlamayıp yerinde sayan ve başka medeniyetlerin yaptıklarını kaçak yollardan ülkelerine getiren kürtler,bununla da yetinmeyip ilk çağlardaki tüm buluşları kendilerinin yaptıklarını söylerler.