Kocadaşşak

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Kocadaşşak'ı gösteren bir panorama. Arkaplanda Kocadaşşak Sıradağları yer almaktadır.

Kocadaşşak (Anfibikçe; Benimki, Seninki ya da Onunki), İbnistan'ın başkenti ve en büyük şehridir. 1893 yılında Ajdar tarafından kurulmuştur.

Kocadaşşak, gerek sanayisi, gerek ibneliği, gerekse turizmi bakımından çok gelişmiş bir şehirdir. İlk olarak Çikita Muz, Çikolatalı Muz, Muzlu muz ve Naneli Muz yetiştirilmek amacıyla kurulmuş olsa da sonradan tüm ibnelerin akın etmesiyle büyük bir şehir olmuştur.

Tarihi[düzenle]

1892 yılıda Ajdar, muz yetiştirmek için yer aramaya başlar. Fakat verimli toprak bulamamıştır. Tam muzları müsait bir yerine sokmaya karar vermiştir ki, Kocadaşşak'ı görmüştür ve oraya yerleşmiştir.

1931 yılına kadar bu şehirde yalnız yaşayan Ajdar, yetiştirdiği muzları satamamıştır. Muzları satmak için bu şehri kurmuştur. Tüm İbnistanlılar'ın, yani ibnelerin akın etmesiyle büyük bir şehir olmuştur.

Coğrafi Konumu[düzenle]

Şehir, İbnistan'ın tam ortasında yer almaktadır. Cenabet Gölü, Yarrakkesen Surları, Kocadaşşak Sıradağları, Kocadaşşak Genelevi, Genelev Deresi, Azmış Köprü, Gay Pornosu Çekim Alanı, Yumurtalık Tesisleri ve Altınyarrak Müzesi bu şehirde yer almaktadır.