Kraliçe Gülizabeth

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Queen Eliseu II.

Kraliçe Gülizabeth milattan önce doğmayan insanlardandır. Bu, onun önemli özelliklerinden olmakla beraber aslında o kadar da önemli bir özellik değildir. Kraliçe Gülizabeth, Kraliçe Kaçıncı Elizabeth'in ayyaş babası Homer'ın gayrımeşru evlad-ü iyalinden yalnızca bir kişiye verilen addır. Bu adı tarihte pek duymayız, ama bizim duymamış olmamız, yalnızca bizim duymamış olduğumuzu gösterir, bu adın var olmuş olduğu gerçeğini değiştirmez ve bu da önemlidir. "Duymamış çocuğa don biçmek" yahut "Duymamışın kraliçesi olmuş" gibi, atalarımızdan gelen ve halen kullandığımız ana sütü gibi candan, ana sütü gibi temiz deyimler, deyimlerimiz, hep Kraliçe Gülizabeth ve onun tarihteki çetin mücadelesi sonucu elde ettiğimiz kazanımlardır.

Kraliçe Kaçıncı Elizabeth'in baba bir, anne farklı bu bilinmeyen kardeşini tarih sahnesine çıkaran, ilk olarak anmaya cesaret eden, Sir Alex De Souza adlı düktür. Bu dük, biraz güdüktür. Ama sol ayağı fena değildir. Evli ve bilmeyiz kaç çocuk babasıdır.

Kraliçe Gülizabeth'in özellikle Türk toplumunu ilgilendiren özelliği ise, annesinin ırkıdır. Yapılan kafatası ölçümleri, Kraliçe Gülizabeth'in annesinin birkaç milimlik çene farkıyla ingilize benzediğini, haricinde bayağı bayağı türk olduğunu göstermektedir. Üstelik, bu araştırmalar, bunu göstermekten onur da duyarlar.

Adının Tütümolojik Kökeni[düzenle]

Gülizabeth kelimesi, Elizabeth'in izabeth'i ile, Gül kelimesinin Gül'ünün birleşmesiyle oluşur. Bunu fark edemeyenlere zaten yazıklar olsun. İzabe kelimesi eski Sanskrit dilinde konuşan bir pirin Latince'ye kattığı bir kelimedir. Manası "koku"dur. "th" eki, eski Teuton'larda, Türkçe'deki "-lı, -li, -lu, -lü" ekine denk gelmektedir. Gül'ün manası ise Türkçe'deki Gül, İngilizce'deki "Rose"dur. Yani buradan anlayabileceğimiz üzere, cevap, "Gül", "izabe=koku", "th=lu" dan, "GÜLKOKULU" dur. Evet, bu ayrıca 2019 ÖSS'mizin gocukları yanıltıcı sorularından biriydi.

Kraliçe Gülizabeth'in Çocukluğu[düzenle]

Kraliçe Gülizabeth'in çocukluğu çok acıklılıklarla dolu bir çocukluktur. Mesela, doğduğunda annesinin memesini ısırarak kanattığı bilinir. Canı yanan annesinin feryadıyla Kraliçe Gülizabeth de ağlar. Bu ilk acıklı anısıdır.

İkinci acıklı anısı ise şöyledir; küvezden alınırken doktor çocuğu doğru düzgün tutmamış ve kafasını camın sol üst köşesine çarptırmıştır. Kraliçe Gülizabeth'in bu olayda da hüngür hüngür, hatta bazı rivayetlere göre fıngır fıngır ağladığı söylenmektedir. Söylentilere inanmayan ünlü müzisyen Elton John'un yorumu ise sesi kısık olduğu için tam duyulmamıştır.

Çocukluğunda kardeşi Kaçıncı Elizabeth ile çok iyi anlaşan Gülizabeth, tarlalarda koşuşturmayı, ata binmeyi, korseli elbiselerini çıkarıp şelalelerde filmlerdeki gibi çırılçıplak yüzmeyi ve özellikle duş almayı çok sever. Boş zamanlarında İngiliz tavlası oynayan Gülizabeth, aynı zamanda sıkı bir tenis hayranıdır. Çok sık jogging yapmasının sebebini, yanındaki bakıcılardan Jane Martin'e "Selülitler bastı kalçalarımı!" şeklinde açıklamıştır.

Gençliği ve İlk Kıvılcımlar[düzenle]

Kraliçe Gülizabeth büyüdükçe, vücudunda kılların oluştuğunu, göğüslerinin irileştiğini ve bir çeşit kasık bölgesi arzulanması yaşadığını fark eder. Tüm bunların cevabını arayan Gülizabeth, okullarda yeni yeni müfredata alınan "Cinsellik ve Cinsel Sağlık" dersi hocasına başvurur. Hocasının verdiği sağlıklı bilgiler sayesinde, yanlış bir ergenlik gelişmesine karşı kendini koruyan Gülizabeth, bu seviyeli ve bilimsel bilgilerini arkadaşlarıyla paylaşmayı da ihmal etmez. Ama ne görsün, arkadaşları çoktan tutmuşlardır. Her şeyden haberdar olmakla kalmayıp, pratiğe dökülmüşler, deniz yelkeni gibi açılmış saçılmışlardır. (Mustafa Topaloğlu'nun İngiltere'deki albüm patlamasında ölen ya da yaralanan yok, ama akıl sağlığını kaybedenler olduğu akıllardan geçiriliyor.)

Gülizabeth utangaçlığının verdiği dayanılmaz yüz kızarıklıklarıyla hayatının ilk aşkını yaşamaya karar verir vermez, ilk aşkıyla karşılaşır. İlk aşkı Sir Arthur Conan Doyle adıyla tanıdığımız, Sherlock Holmes'un yaratıcısı, yüce yazardır. Sir Doyle, Gülizabeth'e yüz vermez, astar da istemez üstelik. Mavi boncuk kimdeyse, onun gönlü ondadır. Bunu fark eden genç Gülizabeth cinsel yangınlarına dur diyemez ve kardeşi Elizabeth'in mavi boncuğunu çalar. Fakat, bu çare olmaz. Kısa süre içerisinde, Elizabeth ve Sir Arthur Conan Doyle evlenirler. Tüp bebekle çocukları olmaz, onlar da normal yollardan çocuk sahibi olmaya karar verirler ve seviyeli bir seks yaparlar.

Bu evlilik Elizabeth ve Gülizabeth arasında yıllar sürecek savaşlara sebep olacak yol ayrımının ilk aşamasıdır.

Orta Yaşları ve Ortanca Kıvılcımlar ve Osmanlı[düzenle]

Orta yaşlarında hala bir kişiyle bile bir aşk yaşayamamanın acısını çıkartarak boş vakitlerini dolduran Gülizabeth, bir fino marka köpek, bol makyaj, kokoş parfümleri ve boyalı bir saç edinmiştir. Elizabeth'i bir türlü deviremeyen Gülizabeth çareyi Osmanlı'dan yardım istemekte bulur. Ama Osmanlı meşguldür, sonra arayın der, Gülizabeth'in sekreteri de unutur. Olay da böylece, tarihteki büyük dumurlar başlığı altında, halen bugün bile, Harvard Üniversitesi, Dumur Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından acayip bir manyaklıkla incelenmektedir.

Yaşlılığı ve Son Kıvılcımlar[düzenle]

Ölüme doğru iyice cadılaşan Gülizabeth memleketi Kayseri'yi ölmeden evvel bir kez olsun ziyaret etmek ister. Türkiye'de kendisine yaşlı ingiliz kadınlarıyla takılan esmer türk oğlanlarından birini bularak ilk cinsel deneyimini yaşar. İşte, onu dünya sahnesine çıkaran ve best-seller olan kitabı Ölmeden Evvel En Az Bir Fırça Darbesi'ni de bu ilişki sonrası yazar. Özelde Türkiye'deki, genelde bütün dünyadaki askeri darbeleri işlediği bu kitabında darbeli matkap adlı teknolojik icada da geniş bir yer ayırdığı, fakat bu bölümün kel alaka olması sebebiyle kitaptan çıkarıldığı söylenegelir. Şehir efsanesi diyebileceğimiz bu duruma, dileyen başka bir şey de der. Sonuçta hakkıdır.

Ölümü[düzenle]

Halen ölememiştir! Oğlu Galler 'in Toprak Ağası Kralzade Çarliston tahta geçmek için sürekli dua etmektedir.

Reenkarnasyonu[düzenle]

Henüz tespit edilemedi.