Lahmacun

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
LahmacunKolik Merriam

Ne kadar fazla, merriam!

~ Lahmacunsever

Halk arasında en çok tam açılmış teras kapılarında uzunlamasına yatılarak ceyranı serin serin hissederken limonlu sodayla götürülen yiyecektir.Tül perde de tam olarak kapıya sıfırlamasına çekilir ki UFO olarak tabir ettiğimiz yaz sivrileri içeri hucum edip 3 kuruşluk keyfin ta içine etmesin.Limonlu sodayla yenildiğinde ve akabinde geğirildiğinde derinden gelen cheesecake tadını almanızı bizzat öneririm. Ayrıca üzüm diyeti yaparken en çok özlenen yiyeceğimizdir kendileri.

Günde bir Lahmacun doktoru uzak tutar. Evet, Lahmacun bu dünyadaki insan için bilinen en sağlıklı yiyecek. Onu günlük olarak yemek doktoru uzak tutar. İlk başta, Tanrı, Lahmacunu gökten manna olarak insanlara fırlatır, onları sağlıklı kılar ve her şeyin üzerine sürmelerini sağlar. Daha sonra insanların birbirleriyle konuşmasına ve Lahmacun yapmayı düşünmelerine izin verdi.

Neden lahmacun yerseniz, doktor uzak duracak? Çünkü sarımsaklı.

Neden Doktorlar lahmacundan uzak durur?[düzenle]

Ben sarımsaklı lahmacun yenirken uzak duran doktorum. Sana yardım etmek için ikiyüzlü bir yemin ettim ama yapamam. Herkes bana "Doktor, buraya gel, hastalarına yardım et" der, ben de oraya koşarım ve bunu zevkle yaparım. Sarımsak yiyen insanlar hariç. Onlara yardım edeceğimi düşünürlerse, aklıma başka şeyler gelir. Tek yapmaları gereken, New England Journal of Medicine dergisinde geçenlerde yazdığım bu şarkıyı dinleyip okumak:

Bana sarımsak gömerek gelme Sarımsak çiğniyorsan seni görmek istemiyorum Hasta olabilirsin ya da ölüyorsun ya da neyse ne Ama gömdüğün sarımsaksa başka bir yere git.