Laiklik

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Etkileyici sakallarıyla spor yapan bir laik

???

~ Türk Halkı

Aranızda gazeteci var mı? Varsa savunuyorum.

~ RTE

Var mıydı bizde bu?

~ Abdullah Gül

Yahu ne gerek var? Ben yetmiyor muyum?

~ Bülent Arınç

Biz icat ettik bunu.

~ Ce-Ha-Pe

Benim Ankara'mda olmaz.

~ Melih Gökçek

Plânlarımın odak noktası.

~ Kötü kalpli ateist

Şahsen hazzetmiyorum, ama kullanan arkadaşlarım var.

~ Elif Şafak

Allah bütün PKK militanlarının ve meclisteki sempatizanlarının belâsını versin.

~ Oktay Vural

Senin de belanı versin gerizekalı

~ RTE

Sen bana Laik değilsin.

~ Bir Duvar Yazısı


Sabah "Gazetesi" tarafından "yüzyılın en büyük muamması" olarak tanımlanan bu kavram için iyi bir ansiklopedi sayfasının yoksunluğu uzun yıllardır milletimize zarar vermektedir. Ataizmin, ahem afedersiziniz, laikliğin verdiği bu zararlar gün geçtikçe mataryalistleşen toplumda daha çok ortaya çıkmaktadır. Nerede kaldı o komşuluk ilişkileri? Şimdi bir bakıyorsunuz, komşular birbirlerine selam dahi vermiyorlar. Eskiden böyle değildi bu.

Ancak toplumumuza verdiği en büyük zararı, kadın-erkek ilişkilerinde göstermiştir. Dedelerimizin zamanında gülerken bile utanan kadın kesimi, günümüzde sokaklarda yürürken bile erkeklerin kucağına oturmakta, milletimizin İslâm'ı kabul ettiğinden beri sahip olduğu edep ve adap (aynı şey değiller, araştırın isterseniz sizi pis ataistler) kavramlarını çöpe atmaktadır. Peki bu Hristiyan icadı hastalık tam olarak nedir, nasıl ortaya çıkmıştır ve nasıl durdurulur? Bu sorulara cevap arayalım.

Laiklik Nasıl Ortaya Çıktı?[değiştir]

Tanıştığım pis bir ataist bana bu kavramın Hicret'ten önce, antik Yunanistan'da ortaya çıkarıldığını söyler, ancak böyle bir iddia Yunanlılar'ın Türkler'den daha uzun süredir var olduğu gibi asılsız, pis bir yalanı savunacağı için doğru olmadığı açıktır. Doğrusu şudur ki, bu kavram 20. yüzyılda, kötü zamanlar yaşayan Osmanlı tebaasını doğruluktan uzaklaştırmak için Emperyalist, Hristiyan güçlerce ortaya çıkarılmıştır. Hristiyan Misyoner, CIA Ajanı ve İngiliz dostu Graham Füller 20. yüzyılın başlarına gelindiğinde Enver Paşa ve arkadaşlarına bu görüşü tanıtarak, devletimizin kalbine kadar bu düşünceyi sokmuştur.

Kendisi bu görüşü Papa Onaltıncı Benedik'den almıştır. Papa Benedik, İsraillilerle yaptığı görüşmelerde, Filistinli Müslüman kardeşlerimizi öldüren İsraillilerin kanlı işlerine engel olunmasını önlemek için korkulan Türkler'i böyle bir yöntemle durdurabileceklerine karar kılmış, ve laiklik illetinin Osmanlı'ya bulaştırılmasını emretmiştir.

Laiklikten Nasıl Kurtulunur?[değiştir]

Yazdığımız yazının tartışmasız en önemli parçası budur. Anayasamızın kalbine işlemiş (en başlarda olduğuna dair bir rivayet duydum) bu illet, başbakanımız ve Allah kısmet ederse gelecek halifemiz Recep Tayyip Erdoğan tarafından inançlı bir şekilde durdurulmaya çalışılmaktadır. Ancak ataist kesimin kendisine karşı yaptığı hunharca saldırılar O'nun bize ihtiyaç duymasına sebep olmuştur. Yüce Allah bize tüm gücümüzle AKP adlı kutlu örgüte oy vermeyi emretmektedir. Hatta desteğimiz o kadar gereklidir ki, seçmen kabinine girerken birden fazla oy pusulası almalı, AKP'ye birden fazla oy vermeliyiz. Bunun yanında BİM, Kiptaş ve saklı gündemimizi anlatan aylık derginizde isimlerine ulaşabileceğiniz diğer şirketlerden alışveriş yapmalı, kâfir şirketlerinden uzak durmalıyız. Bunun yanında İsrail adlı sözde devlete yardım yapan Coca-Cola markası yerine, milli ve dini kardeşlerimizin ürettiği Cola Turca adlı markadan alışveriş yapmalıyız. Eğer biz Cola Turca içmezsek, siz Cola Turca içmezseniz, bu tebaa nasıl ulaşır hidayet aydınlığına?