Lend of ded

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Lend of Ded
Kuruluş: M.S. 14-Çöküş: Bilinmiyor, kimse fark etmeden kayboldular.
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: Dead girls can't say no
Ulusal Marşı: Ruhuna El Fatiha
Konumu
Öncülü bilinmiyor
Ardılı yok
Başkent Diyarbakır
Başlıca Şehirler Toki Toplu Mezarlığı
Resmi Dili Orkca
Dini Okültizm, Nekromansi
Etnik Gruplar%100 ölü
 %0 canlı
Yönetim Mezarlık
Baş Necromancer XIV.Bombastus
Mezar Bekçisi Veysel Efendi
Tarihsel Gelişimi M.S. 12 - Veba Salgını

M.S. 13 - Herkesin Ölümü M.S. 14 - Lend of Ded Seküler Devleti

Para Birimi Necronomicon


RIP in Pepperonis

~ Lend of Ded vatandaşları

Her Biji Lend of Ded

~ Foşşik Roma'ya saldıran Lend of Ded vatandaşları


Günümüz Diyarbakır topraklarına denk gelen coğrafi konumda kurulmuş, Foşşik Roma İmparatorluğu'nun gönderdiği paladinler yüzünden Roma'ya düşman olan etnik kökeni bilinmeyen bir Zombi topluluğunun oluşturduğu özerk seküler cihatçı devlettir.

Kuruluşu[düzenle]

Geçimini Pokemon eğitmenliği yaparak sağlayan küçük bir köyde yaşayan Bombastus, 8 yıldır değiştirmediği çorabını yanlışlıkla çıkartmıştır. Yayılan kokudan zehirlenen halk 1 yıl içerisinde ölmüştür. Tanrıların kendisine yardım etmesi için iletişime geçmeyi denemiş ama Plastik tavuğu olmadığı için frekansı şaşırıp Şeytan'la temasa geçmiştir.

Veba salgınından önce Bombastus

Şeytan, Bombastus'a halkını tekrar diriltebilmesi için Necronomiconu verir. Bombastus şeytana okuma yazma bilmediğini söyleyince, Şeytan ruhu karşılığında Bombastus'a okuma yazma eğitimi vermiştir. Bir yıllık eğitim bitince Bombastus Necronomicon ile halkını dirilmeyi başarmış ama bir yıldır ölü olan halkı artık çürümüş bedenleriyle gezen birer zombi haline gelmiştir.

Binlerce zombinin efendisi olan Bombastus, yaşadığı toprakları bir özerk seküler cihatçı devlet ilan etmiş. Kendisi ilk olmasına rağmen "Derin bir tarihi geçmişimiz var gibi görünsün" diye 14.Bombastus olarak yönetime geçmiştir

Foşşik Roma[düzenle]

Lend of Ded'deki kötü aurayı hisseden Romalı paladinler yeryüzünden şeytanın güçlerini kaldırmak için seferler başlatmış fakat ağır kayıplar vermiştir. Lend of Ded buna misilleme olarak "Hewal met your mother" operasyonu adı altında Molotov ile cihat saldırıları gerçekleştirmiştir. Yıllarca süren savaşlar Roma'nın farklı projelere odaklanıp Lend of Ded'i unutmasıyla sona ermiştir.