Mateja Kezman

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Asıl Adı:Melike Kezban . Alexzede bir santrafordur. Mert Nobre Beşiktaş'a gittikten sonra transfer edilmiştir. Medyamız ise onun en az 130 zorlarsada +900 gol atacağını söylmeiştir, ancak Alex'in kankası Nobre'nin gidişine olan kızgınlığını hesaplayamamışlardır.

Tüm bunlara rağmen Kezban olumsuz havayı dağıtmak için Tuncay'dan da feyz alarak bir o yana bir bu yana maçlarda deli dana gibi koşmuştur. Fener taraftarı ise daha sonra bu tribünlere oynama numarasını yememiştir. Sezon ortasında taraftarın sabrı taşmak üzere iken Galatasaray maçında kale arkasında oturan bir hatuna üzerinde "maçtan sonra papermoonda ol" notu yazılı olan topu göndermek istersen GS'li bir topçuya çarpıp ağlara gitmiş ve kendisine mayıs 2007 ye kadar süre verilmiştir. Kezban'ı şutlamak isteyen Alex hocası ile konuşarak ona Beşiktaş maçında pas atmayacağını belirtmiştir. Tesadüftür ki maçta 5 mayıs 2007'dedir. Alex vermiş olduğu söz doğrultusunda Kezban'ı yok saymaktadır maçta ama Tuncay'dan seken top Kezban'ın önünde kalmış ayağını içine çarpan top gol olmuş o golle FB maçı kazanıca 1 yıl daha kredi kazanmıştır.

Ertesi sezon onun için iyi başlamıştır ama Hatta Süper Kupa finalinde yine ayağına çarpan golle FB'ye kupa kazandırmış ama ondan sonra boş kalelere atamadığı gollerle Fenerlileri çıldırtmıştır birde Alex'in intikam hırsı onu bu sefer kesin olarak bitirmiştir. Semih'e de formayı kaptırınca Daha da Kadıköy'e gelmem diyerek Paris yolunu tutmuştur.

Construction.png Bu maddeye içerik gerekiyor! Lütfen aşağıdaki kriterlere dikkat edin:
  • Gerçek ansiklopedi formatına uygun olmalı,
  • Bölümler ve paragraflardan oluşmalı,
  • En az bir veya iki resim bulunmalı,
  • Diğer maddelere bağlantılar olmalı,
  • Kendi içinde bir yapı oluşturmalı ve mizahi ruhu olmalı.