Nokia

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Nokia 3310

Finlandiyalı takoz üreticisi firma. Nokia San. Tic. Tur. Gıda Ltd. Şti. "Nokya" adı altında San Andreas borsasında işlem görmektedir.

Çok Güzel[düzenle]

Takoz teknolojisine yeni açılımlar getirmekte olan Nokia, son olarak kameralı takoz, tirbuşonlu takoz ve vibratörlü takoz olmak üzere 3 üründen oluşan 5X serisini dünya piyasalarına sunmuştur. Bu ürünler arasından özellikle vibratörlü takozun George Dabılyu Bush tarafından tercih edildiği ve Teksastaki çiftliğinde gelen yabancı misyon şeflerine karşı kullandığı bilinmektedir.

Nokianın son (2007) modellerinden N5X-C. Acil durumlarda arabanın kaymasını önleme ve çekiciyi çağırma fonksiyonu standart özellik olarak sunulmaktadır.

Özellikleri[düzenle]

Şarjı kameralı modellerde 10dk., kamerasız modellerinde 15 dk. kadar gider deselerde Afrikalı bir cücenin bunu 16dk. ya kadar uzatacak bir metot bulduğu şehir efsaneleri arasındadır.

Düşmanlar[düzenle]

Nokya, cep telefonu piyasasında yalnız değildir. Bilimum Çinli bakkalların sahte telefon üretmesinden muzdariptir. Tıpkı Samsung, Zoni-Ericsson ve Yu-Ma-Tu gibi. Ayrıca taklitleri orjinallerinden daha güzeldir. Tıpkı Ford, Studebaker gibi.

Nokya Şarz[düzenle]

Nokya şarz, Nokia'nın özel olarak ürettiği ve rekor seviyede (%100) pazar payına sahip ürünüdür. Özellikle misafirlikte ve gidilen kafe ve restoranlarda ikramdan önce "nokya şarz aleti var mı?" diye sormak adettendir.


Reklam Kampanyaları[düzenle]

Nokyanın Finli hatunlarla giriştiği büyük reklam kampanyası çekimlerin kutup ayısı donduran soğuklarında yapılması sonucu telef olmalarıyla başlamadan bitmiştir. Bir sonraki reklam kampanyası için soğuğa dayanıklı mankenler ararken ezeli düşmanları Çinli bakkalların ellerini çabuk tutup yaptıkları büyük Çin mucizesi adıyla da tarihin kremsi ve narin yapraklarına geçen "Hoyyy, Wadamasariyaku shinso kinsasha" namlı kampanyayla pazardaki pasta paylarını kaybetmişlerdir. Şimdilerde manken arıyorlar ama bana sormayın...Bendedim sıcak ülkerlerde çekin diye. Ama Nokyanın müdürünü görseniz, adam tam takoz.

Nokia, Collecting People[düzenle]

Nokya, müşterilerinin herbirine anahtarı içeride unuttuklarında kredi kartlarını kırmalarını önleyen ve gerektiğinde uydu vasıtasıyla yerlerini tespit edebilen, Yonja'ya 3 aylık premium üyelik sağlayan bir kart vermektedir. Kart, aslında çok ince köy yufkasının 40 kat katlanmasıyla oluşturulmuştur. Bu nedenle acil durumlarda üzerine şurup dökerek baklava niyetine yenebilme özelliğini barındırmaktadır. Yedikten sonra oluşan gazdan ve yan etkilerinden Nokya sorumlu tutulamaz. Çinli bakkalların bunu pirinç yufkasıyla yaptığı bilindiğinden orijinal bir Nokyayı kolayca kartı tadarak anlayabilirsiniz.

2001 yılında, ürün tabanının daha da çeşitlendirilmesiyle Nokia, pasta pişirmeyi dinleme fikrini icat etti. Bunun patenti beklemede.


Bu sayfa güzel olmuş Papa Bu Sayfayı Çok Sevdi!
Vatikan'dan alınan bilgiye göre Papa bu sayfayı görünce çok keyiflendi ve büyük bir zevkle defalarca okudu. Papa'nın sayfayı hazırlayanları şahsen tebrik ettiği ve bütün günahlarını affettiği bildirildi. Çalışmalarının devamını büyük bir sabırsızlıkla beklediğini söyleyen Papa şöyle konuştu;
"Şüphesiz Yansiklopedi'ye böyle güzel katkılarda bulunanlar, hiç katkıda bulunmayanlardan daha fazla sevaba girecektir!"