Buzulkuşu

Yansiklopedi sitesinden
(Penguen sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


Çekme anan baciyn siykym çekme!

~ Barzo Buzulkuşu

Noot Noot!

~ Hayatın anlamı yorumuyla buzulkuşu
Buzulkuşu
Balıkçılık buzulkuşlarında yaygın bir meslektir.

8/5 işinden evine dönen bir bayağı buzulkuşu.

Korunma Durumu

İnsanlardan uzakta yaşadıklarından
soyları güvence altındadır.

Bilimsel Sınıflandırma
Alem: Hayvan
Sınıf: Kuş
Beslenme: Sushi
Ömür: 20-40
Keşfeden: Konya narkotik mücadele ekibi
Neşeli ayaklar filminden sonra uyuşturucu kapanına düşen penguenimizin son hali olay yarattı.

Sahtekârın biri tarafından penguen anlamında gösterilmeye çalışılan kelimedir. Bilim dilindeki isimleri "pingu pingu" dur. Zeki fakat uçma yetisinden mahrum olan bu kuşlar antartika'yı domine ederler. Şirin ve tatlı görünümlerine aldanmayınız, planları tüm dünyayı ele geçirmek olan bu tür, evrimleşerek uçmaya başlayacakları günleri iple çekmekte.


Morfoloji[değiştir]

Yüzbinlerce yıl önce, Dinozorlar hala daha yeryüzünde söz sahibiyken ortaya çıkan kanatlı ve tüylü türler arasından ayrılarak kendi yolunda ilerleyen buzulkuşları, diğer kuşların ufak ufak havalanmaya başlamalarına şahit olmuş ve "adamlar çalışıyor abi, yiyorlar ama çalışıyorlar" diyerek tembelce yatmışlardır. Fiziksel aktivitelerden uzak kalan buzulkuşları kısa sürede göbeği salarak aşırı kilo aldı. Uçamayacak kadar kilo alan buzulkuşlarının evrimsel süreçten nasıl sağ çıktıkları bilinmemekle birlikte Aşırı kilolarından ötürü sıcak iklimlerde rahatsız olmaya başlamış, diğer kuşların aksine sürekli sıcak ve ılıman bölgelere göç etmektense daha soğuk yerlere göç etmişlerdir. Serin bölgede yaşamanın getirdiği "Cool" etki ile smokin giymeye başlayan buzulkuşları günümüzdeki görünümlerini böyle kazanmışlardır.

Yaşam Alanı ve Hayatı[değiştir]

Buzulkuşları aslında bir insan boyutundadır. Belgesellerde gördüğümüz küçük şeyler nano-robot modelleri olup, insanları yanıltmak üzere üretildi. Yetişkin buzulkuşu(sağda), Yavru buzulkuşu (ortada), Acınası bir insan (solda)

Buzulkuşları, insan isimli zeki bir primat ırkına göre Dünya gezegeninin güneyinde kalan kutup noktasında yaşarlar. Anavatanları Antartika adında bir penguen buzulkuşu ülkesidir. Bölgelerinde yabancıların bulunmasınından nefret ettiklerinden ötürü insan yerleşimi yoktur. Genellikle gözcü ve keşif birlikleri ile uzak sulardaki kara parçalarına açılarak farklı bölgelerde de yaşaryormuş görünümü verirler. Böylece hem diğer canlı türlerini kayıt altında tutup hem de kendi güvenliklerini garantilemektedirler. Aynı Japonlar gibi dışarıdan sıcak kanlı ve güler güzlü görünerek işledikleri insanlık suçlarını tarihe gömmüşlerdir.

Buzulkuşlarında aile bağları önemlidir. Topluluklar halinde yaşarlar ve yönetim şekilleri komünizm'dir. Haliyle Kapitalizm düşmanlarıdırlar. Bu düşmanlık öylesine yoğundur ki kapitalistlerin ağır abilerinden Microfost Corp.'un pencere sitemine karşı tüm kaynak kodları açık ve özgürlükçü bir alternatif olan Linux'ü piyasaya sürdüler. Zeki bir canlı olduklarından linux'ü de zeki canlılar için özel üretmişlerdir bu nedenle bazı pencere kullanıcısı insanlar linux kullanırken zorluk çekebilir.

Kutuplarda gıda seçenekleri kısıtlı olduğundan tek seçenekleri olan balıkçılık işine girişmişlerdir. Bu konuda ustalaşmışlardır da, suyun altında modifiyeli (faça) şahin hızında yüzebilmekte. Bu yüksek mobiliteleri sayesinde su altında hızlı ve gizli bir şekilde yüzerek petrol taşıyan tanker gemilerini sabote ederler. Suya yayılan petrol ile diğer kuşların zehirlenip ölmesine neden olup, kendi çölüğünde başkalarının bulunmasını istemediğinin mesajını alenen beyan eder.

Club Penguin üzerinden yetiştirilen özel ajanların yemin töreni yürüyüşü

Ayrıca yakın tarihte sera yöntemleriyle sebze yetiştirme işine giriştiklerinden ötürü kutuplardaki buzların erimesine ve küresel ısınmaya neden oldular. Komplo teorisyenleri buzul kuşlarının bunu kasıtlı olarak yaptıklarını, diğer canlı türlerini ortadan kaldırmak için küresel ısınmaya sebep olduklarını iddia ediyor. Bu iddialar Ekşi Sözlük'deki buz-troll hesaplar tarafından çürütüldüğünden artık gündeme gelmemektedir.

Club Penguin Devri[değiştir]

2003 Yılında buzulkuşları arasında istihbarat sağlamak amacıyla kurulan bir sanal ortamdır. Eklenen güncellemeler ile genç buzulkuşlarını ajan olarak yetiştirirken aynı anda eğlenmelerini sağlayacak mmorpg benzeri bir platforma evrilerek görevine devam etti. Genç adaylar 30 günlük eğitimin ardından Gizli Ajanlık programına başvurarak profesyonel bir ajan olma yolunda ilk adımlarını (yetişkinliğe geçiş töreni) attıkları bir kilometre taşı olarak görülmektedir.


Platform üzerindeki sıkı yönetimi sergileyen bir kanıt

Her buzulkuşunun kontrol ettiği bir adet personası bulunur ve bu sanal karakterler kullanıcısının kod ismi ile adlandırılır. Persona'nın yaşı (gün olarak) ne kadar eski ise daha otoriter bir güç elde eder. Otorite arttıkça kilitleri açılan çetin görevlerin, ajanlar tarafından internetten çözümlerine bakmaksızın geçmeleri beklenir. Ayrıca personanız 500 günden eskiyse dojo'da sabır testine tabi tutularak elit bir birim olan Ninja olmaya hak kazanabilirsiniz. Tabi ki ninja olabilmeniz için konseyin sizi onaylamış olması gerekmektedir, yoksa boş yere saatlerce beklersiniz.

Ayrıca genç buzulkuşu çiftlerinin tanışabilmesi için kahve dükkanı adı altında bir fuhuş binası mevcuttur. Buzulkuşları belirli bir yaşa gelmeden buraya giremezler. Buzulkuşları karşı cinslerini etkilemek için personalarını elbise ve takılarla süslerler fakat bu özelliği kullanabilmek için babalarının kredi kartlarını gizlice kullanmaları gerekebilir.

Yıllar süren beta süresinden sonra platform insanları gözlemlemek adına internet üzerinden kullanıma sunulmuştur. Daha çok çocuk insanlar tarafından tercih edilmesine şaşıran buzulkuşları bir süre sonra düzeni sağlamakta sıkıntı çekmeye başladılar. Sıkı yönetime giren moderatörler en basit kaba sözleri söyleyen kullanıcıları banlamaya başladı. Zamanla kontrolü elinde tutar gibi olduysa da sonradan gelen 35 yaş üstü pedofili adamların çocuklara sarkmaya başlaması gibi skandal olaylar karşısında pes ederek platformun bütün haklarını Disney Turizm ve İnşaat LTD'ye sattı.

Disney'de işi ticaret dökünce elindeki kemik kitleyi kaybetmiş ve yeni jenerasyona ulaşamadığı için kapatılmak zorunda kalmıştır. RIP