Pokemon

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Filmin kahramanlarından biri
çizgifilmin en nefes kesen sahnesi...imam vs ash

Babalarının gözünde tüm cüceler piçtir

~ Pokemon Ninca

Amuğa godumun pokemonu

~ Feyzullah Çamur

Demek bacak kadar boyunla pokuman salgınını dünyaya salan iblis sensin. körpecik çocukların beynini sulandırdın hayvan oğlu hayvan!

~ Feyzullah Çamur, ash denen iblise ithafen

Bitirme bölümü lan pezemenk

~ Feyzullah Çamur, Onur Kek'e ithafen

Onur Kek adındaki bir japon çocuğun yarattığı gerilim çizgi filmi. daha sonra birtakım taklitleri ortaya çıkmış ve gerçek pokemondan daha çok izlenmiştir.

Orijinal pokemon isimleri şunlardır;

  • takunyax
  • tesbik
  • sikortil
  • muslumbörd
  • ninca
  • yobakz


Pokemon'un acı sonuçları[değiştir]

Pokemon yüzünden pek çok çocuk, uçan bir canazoruk olmamasına rağmen pikaçu'yu örnek alıp camlardan, uçurumlardan, gökdelenlerden ve marketlerde çok büyük zorluklarla dizilen tenekelerin üzerinden atlamıştır. Bunun sonucu olarak, pek çoğu yaralanmış, azarlanmış, bir ay tatlı verilmemiş ve oyuncakları elinden alınmıştır. Bu, haksız olduğu kadar saçma bir cezalandırma biçimi olmasının yanı sıra, salakçadır da, ve bu sebeple, Uluslar-Arası Olmayan Türk Pokemon Severleri ve Aşağıya Atlamayanlar Kulübü bu olayların daha derin bir soruşturmasını yapacağına söz vermiştir.

Taklit Pokémon[değiştir]

Ash Feyzullah Çamur'dan ayarı alınca Japonya'ya döner ve kendi film şirketini kurar. Kısa zamanda Feyzullah Bey'in firmasını geçer. Yanına uzun bacaklı Misti denen bir cimcimeyi ve ne üdüğü belirsiz çekik gözlü bir adamı yanına alarak çekimlere başlar. İleriki bölümlerde Ash bu çekik gözlüyü dışlayıp yerine Cool birini alır.

Bazı önemli pokemonlar ve özellikleri[değiştir]

  • Recep Tayyip Erdoğan Bitki pokemonu. En sevdiği renk yeşil, en sevmediği pasta çilekli baklavadır. Kendini tehlikede hissettiği anlarda sıçmığını yiyerek düşmanını kaçırır. En etkili saldırısı "Şerit at"tır ki bu saldırıyla -eğer düşmanı bir at ise- ağzından bir şerit çıkararak atın cep telefonuna müstehcen mesajlar gönderir. Düşmanı at değilse bok veya çilekli baklava arasında bir seçim yapmak zorundadır.
  • Hüseyin Üzmez Yar Rock pokemonu. En etkili silahı “Vakit Selamet Vakti, Lakin Sikim Kalktı” saldırısıdır. Bu yolla fışkırttığı meniler -eğer çalışanlar Osmanlı soyundan gelmiyorsa- çarptığı kişiyi Cüneyt Arkın’a dönüştürür.