Princeton Üniversitesi

Yansiklopedi sitesinden
Atla: kullan, ara
Princeton Ünversitesi
Logo
(Princeton Üniversitesi Logosu)
Sloganı: Ye Dua et Sev
Hizmet Dili Narince
Sektör Grubu İnşaat Sektörü
Uluslararası Standartı Yıldız.gifYıldız.gif
Kurucusu Prince
Kuruluş Tarihi
Yönetim Alanı
Yönetim Merkezi Özel İdare
Başlıca Şubeler Pirinç Fakültesi,Bulgur fakültesi...
Fakülte Sayısı
Aktif Öğrenci Sayısı
Büyüme Oranı (%)

Üniversite Politikası Men Dakka Dukka
Üniversite Konsepti
Rektör
Dekanlar
Yürütme Kurulu
Rakip Kuruluşlar ODTÜ, İTÜ
Adresi


Ünlü şarkı yazarı ve şarkıcı Prince'in "abi malı tonla kaldırıyoruzda bide öbür dünyaya çalışalım be, he dimi" diyerek hayır hasenat için yaptırdığı amerikan üniversitesi. prince bizzat inşaatında çalışmış, Adana'dan getirilen ustalarla tuğla örmüş ve onlardan dinlediği uzunhava lardan etkilenerek Adana Osmaniye'ye yerleşmiş ve organize sanayide tornacılık yapmaya başlamıştır.

Princeton Üniversitesi sıklıkla büyük bir eğitim kurumu olarak düşünülür, ancak 2008'in sonundan bu yana her şey değişti. O zaman Old Cutler olarak bilinen bir örnek, kaplan'ın kampüsüne geldi ve okulda ve ekip arkadaşının hayatında "top" eksikliği nedeniyle önemsiz bir etki yarattı. Testislerin üzerindeki kavrama gevşetildikten sonra, New Cutler'e dönüşmüş ve bu üstün örnek zıvanadan çıkmaya başlamıştır.

Öyleyse bu kurgusal üniversiteye inanmak için neden o kadar çok insan ve kurum var? Pekala "Princeton" şaplakları aptal olabilir, ama onlar değil ... iyi, evet öyle değil mi? O zaman bu kurnaz plana çarpacak kadar şanslılar sanırım. Her şey bir dizi okula gitmemiş lise son sınıfının Harvard ya da Yale'e gitmeye cesaret edemediğinde başladı ve bir araya gelip 50 yatak odalı konakları karşılayabileceklerini hayal etmeye başladılar. Böylece, hepsi zengin babalarına gittiler ve kolej rehberlerini yayınlamaya başlayan "Princeton Review" adlı kötü bir şirket kurmaya başladılar. Bir zamanlar itibarlarını geliştirdikten sonra kurgusal "Princeton" a gizlice girip eleştiriler verdiler. O zamandan beri, Princeton'a başvurular her sene yükseldi ve "kurucuları", başvuru ücretlerinden yararlanarak ve üniversite denemelerini online satarak bir servet kazandı. Daha fazla kanıta mı ihtiyacınız var? Princeton Gözden Geçirmesinin gerçekte nerede olduğuna bak ... bu doğru. Framingham, Massachusetts merkezli! Bir kez daha, bu, Princeton Üniversitesi'nin mevcut olmadığı noktasını kanıtlıyor.

Construction.png Bu maddeye içerik gerekiyor! Lütfen aşağıdaki kriterlere dikkat edin:
  • Gerçek ansiklopedi formatına uygun olmalı,
  • Bölümler ve paragraflardan oluşmalı,
  • En az bir veya iki resim bulunmalı,
  • Diğer maddelere bağlantılar olmalı,
  • Kendi içinde bir yapı oluşturmalı ve mizahi ruhu olmalı.