Recep İvedik

Yansiklopedi sitesinden
Atla: kullan, ara

"Sahip olduğun tek şey çekiçse, her şey sanki çekiçle başının içine sağlam bir vuruşa ihtiyacı varmış gibi görünüyor."

~ Recep

Çocukluğu ve eğitim hayatı

Doğduğunda, artık her zaman giydiği turuncu t-shirt'ü verilmiş Recep'e, çok seviyormuş o da t-shirt'ünü, hiç yanından ayırmıyormuş. 5 yaşındayken T-shirt'ünün bir gün ortadan kaybolmasının hikayesi çok satan ünlü kitabı, "Bir çocuk ve T-Shirt'ü"nde bulunmaktadır. Özet geçmek gerekirse, bu hikayede hala daha t-shirt'ünü ararken Recep bir kızla tanışır, kız recep'e yardım etmeye söz verir, olaylar gelişir. Aynı zamanda recep ivedik kız s**kmeyi çok seviyormuş :-)))

Eğitim hayatı boyunca okulun en yüksek notları, Recep'in sıra arkadaşı ve komşusu olan Hüsnü Zerin'den çıkmıştır, buna rağmen Recep, gerek esprileri, gerek matrak sorularıyla öğretmenlerinin gözüne girmeyi başarmıştır.

Çocukluğunda Salih Abi'ye şaka yapmaya bayılırdı.

Film Kariyeri

Recep İvedik, 2008 sularında çok beğenilen bir film serisinde oynamaya başlamıştır, bu seri ile herkes onu tanımaya, her geçen gün daha fazla tanınmaya başlar. Olaylar gelişir. Heryılın Şubat ayında , filmin yenisinin çıkması artık heryıl 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın kutlanması gibidir... Film 2108'de 100. filmlerini çıkartacaktır...Söylentiye göre Recep bu filmde kaşlarının arasını aldırıp sakalını ve bıyığını kesecekmiş...

Recep İvedik, resimde 2008 yılında kaybettiğimiz ninesiynen örgü örürken poz vermiş. Mekanı cennet olsun. Amin. ( Saydın mı lan? )

"Hangi mandıradan aldılar seni bilmem ki?"

~ Recep İvedik'in Babaannesi

"Sen de gazanacan,ben de gazanacam,bacı gardağş"

~ Recep İvedik

Bu ne saçma hayat, bu ne serkeş hayat, bu ne dingil hayat ya? Bu ne kopuk hayat, bu ne manyak yaşam tarzı ya, bu ne bohem ya?

~ Recep İvedik