Süleyman Demirel

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Süleyman Demirel
Süleyman Demirel
Lakabı Baba
Görev Tarihi Fi-Tarihi-Bilinmiyor
Selefi Yok
Halefi Onun gibisi bi daha gelmedi
Doğum Tarihi Yaratılan 1, 5. insan
Doğum Yeri Sparta, Demirel Köyü
Gerçek Mesleği Hortum üretim-satım
Katıldığı Partiler Sayısız
Hobileri Şapka dağıtmak, başbakan olmak
Tuttuğu Takım Ispartak Moskova
Burcu Baba Ayı
En Zayıf Yönü Yok
Olumsuz Özellikleri 7 kez gidip 8 kez gelmesi
En Büyük Korkusu Muhalefet
Vazgeçilmezi Fötr şapka
Favori Sözü Binaaleynh benzin vardı da, biz mi içtik?
Favori Kahramanı Führer und own


Meseleleri mesele etmezseniz mesele kalmaz

~ Çoban Sülü

Vaa mı bunun başka bi izah tarzı

~ Çoban Sülü

Dün dündür bugün bügündür yarına Allah Kerim

~ Çoban Sülü

Türkiye vatandaşlarına Allah tarafından gönderilmiş olduğuna inanılan mucize insandır. Kaç yaşında olduğunun , nereli olduğunun ve hangi üniversite mezunu olduğunun hiç bir önemi yoktur. O , bir ansiklopedi maddesi olamayacak kadar tanımlanamaz biridir, yine de hakkında biraz bilgi vermek gerekirse o bütün Türkiye'nin "Baba"sıdır. Kapıkulları Süleyman Demirel'i "Sen bizim babamızsın, sen ne dersen o olur" diye selamlarlar. Maşallah bütün ideolojileri hazmedecek kadar da iyi bir siyasetçidir. Şu an Avrupa Parlementosu'nda Avrupalı vekillere "temiz-siyaset bilimi" dersleri vermektedir.

Bütün Türkiye halkı yatıp kalkıp, gece gündüz demeden bu nadide insana sürekli dualar etmektedir. İşçisi, köylüsü, emeklisi, zengini, dolandırıcısı, banka hortumlayıcısı, esnafı, hırsızı, polisi bütün millet ittifakla yeniden iktidara gelmesini, Türkiye'yi bin yıl daha yönetmesini istemektedir. Bunun için Avrupa'da bulunan Süleyman Demirel'e sürekli Cumhurbaşkanında onayıyla temsilciler gönderilmektedir. Milli takımlar teknik direktörü Fatih Sultan Mehmet'e göre 2002 Dünya Kupası'nda Türkiye, bu fakir ama gönlü zengin insanın himmetiyle üçüncü olmuştur. Hatta bir söylentiye göre Türkler Orta Asya'dan, şimdiki Türkiye Cumhuriyeti'nin olduğu coğrafyaya "Baba" beklentileri dolayısıyla gelmişlerdir, yani "Baba"ya gelmişlerdir. Daha ne kadar yaşayacağını bilim adamları dahi tespit edememişlerdir. Kendisine yapılan bütün çalışmaları görmememişi, altındakilere gayet açık bir şekilde ezmesi ve umursamaması ile ünlüdür.


Osmanlı Dönemi[düzenle]

1824'de İsparta'da doğdu.1820'lerdeki yeniçerlilerin isyanında İstanbul'a kaçırıldı. Sparta Dönemi yeniçerli açısından önemlidir. 54 sene Oxford Çöpçülük bölümünde okudu. İstanbul'a geldiğinde (1878) Keniya'ya sürgüne gönderildi.

Yeni Türkiye[düzenle]

1903'de Türkiye'ye gelmişti. Ancak 70 yılı çöpçülükle geçmişti.Şimdi siyasete atılmalıydı.Cihan-ül Harb'den sonra Tealislam, Masonilim, Spartaali cemiyetlerine katılmıştı.Ancak 1924 yılında yüzüne sürdüğü gübre ile yeniden doğdu ve Sparta'da idi.

İktidar[düzenle]

1765'te yüzüne bu sefer şapka sürdü ve kendisini başbakan olarak buldu.Ancak İzmet Başa onla başetmek istiyordu.150 yıl Sülüman'la mücadele edemeyen İnoni 1953'de öldü.Ancak Askerleri deviremeyen manyak Sülo nihayet 1971 ihtilali ile tahttan indirilebildi

1921 İhtilali[düzenle]

Ancak bir anda saatler 50 yıl daha geriye gitti. Ancak Hitler hayranı bazı kuruluşlar, (Kenan Evren) gibi zamanı ilerletti. Demirkırat Sülüman da bu fırsatda yeniden ikitidara geldi. Ancak bu sefer karşısında Bülent Ecebit vardı. Büyük Kıbrıs Harbi'nde oyunu arttıran Ecebit Sülüman'a pek de şans tanımadı. 1980 dediğimiz, tarihimizin ilk demokrasi örneğinde Sülüman, Ecebit, Erbağan, Baygal gibi nice büyümüş, küçülmüş şahşiyetler hapsi boyladı.

Yeniden Sülo[düzenle]

Sülo Turgut Paşa'nın ölümüyle yeniden iktidar oldu. Döneminde sözleri ters düz edildi. Çok değişti. Öyle ki M.Ö 2000 yılında siyaseti bırakana kadar, her türlü işe karıştı. 28 Nisan velev ki Mayıs İhtilali'ni bu Sülo yapmış olabilirdi. Sülonun siki çok büyüktür.

Bugünlerde[düzenle]

Şu an Avrupa'da bir Büyükşehir Belediyesi'nde çöpçülükden sorumlu başçöpçüdür. Bu şehir Bediruddin Dalan'ın yaşadığı Amsterdam, velev ki Cem Ozan'ın ana yurdu Paris Olabilir. Keraneler kaldırılamaz derdi.Gerekçesi ise halkın kendisiyle sex yapma ihtimalinden başka birşey değildi.Dün öldü şapkasını artık kızı Kezban Canan takıyor.

Construction.png Bu maddeye içerik gerekiyor! Lütfen aşağıdaki kriterlere dikkat edin:
  • Gerçek ansiklopedi formatına uygun olmalı,
  • Bölümler ve paragraflardan oluşmalı,
  • En az bir veya iki resim bulunmalı,
  • Diğer maddelere bağlantılar olmalı,
  • Kendi içinde bir yapı oluşturmalı ve mizahi ruhu olmalı.