Selena Gomez

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Selena Gomez
Selena Gomez
Gerçek İsmi Selena Marie Gomez
Lakabı Selena Hatun
Doğum Tarihi 1992
Doğum Yeri Dünya
Mesleği Kaldırım Mühendisi
Hobileri Şarkı Söylemek, Seks Yapmak, Dans Etmek
Tuttuğu Takım Trabzonspor
Burcu Koala
En Zayıf Yönü Çikolata Yemek
Olumsuz Özellikleri Müsrif Olmak, Aldatmak
En Büyük Korkusu Justin Bieber'le tekrar aşk yaşamak
Vazgeçilmezi Enrique Iglesias
Favori Sözü "Sen istiyor duj verejek ellı dolar daha"
Favori Kahramanı Bugs Bunny

Selena Gomez (halk ağzı: Selena Goğmes) Amerikalı şarkıcı ve oyuncu. Disney Channel dizilerinde sıklıkla yüzünü eskiten oyuncu daha sonra şarkıcılık yapmaya başlamıştır. Amerika'da sesi ve vücudu güzel olduğu için hızla yükselmiştir. Kendisi ilerleyen zamanlarda Dünyaca tanınan popüler şarkılara imza atmıştır. Oldukça güzel şarkılar yapan ateşli sanatçı Selena Gomez'in Latin kökenli olduğu tartışmaları çıktı. Soyadındaki Gomez sözcüğünden dolayı Latin kökenli olduğu düşünülen sanatçıyla ilgili Selena Gomez'in dedesi ilginç şeyler söyledi. 93.Huzur Evi açılışının basın toplantısında konuşan Selena Gomez'in dedesi torunun Kore kökenli olduğunu söyledi. Selena'nın dedesi Salvadio Maninque Olphabeimotas Gomez gençliğinde Koreli bir kadınla evlendiğini bunun sonucu ortaya çıkan kızının büyüdükten sonra Selena'yı doğurduğunu söyleyerek Amerikan medyasına makara oldu. Selena Gomez'in eskiden saçma sapan çizgi filmlerdeki rollerini izleyen hayranları Bu ne lan? tepkisi veriyor. Bu oluşumu araştırmak için Amerikan Hot Singers And Sauces üniversitesi 1500 Selena Gomez hayranına Selena'nın eskiden oynadığı çizgi filmleri seyrettirdi. Hayranlardan 1430'u Bu ne lan tepkisi verirken 70'i her türlü gideri var tepkisini vermiştir. Selda Bağcan 2013 yılında 33.Stüdyo albümünden olan Güllerin Gülü şarkısını Selena Gomez'e yazdığını söylemiştir. Selda Bağcan lezbiyen olduğu için Türk basını tarafından Selda Selena'yı seviyor tarzı haberlere konu olmuştur.

Kariyeri[düzenle]

İlk Yıllar 1992-2006[düzenle]

Dindar bir ailede doğan Selena Gomez gençliğinde evlatlıktan reddedildi. 16 yaşında kızlığını bir kilise'de kaybettiği için annesi tarafından sokağa atılan Selena Gomez uzun süre aç ve parasız kaldı. Daha sonra Selena'ya bir süre fakir teyzesi baktı. Selena ilk yıllarında Disney çizgi filmlerinde oynamayı hayal ediyordu. Bu yüzden Disney'in kapısında yattı. Disney yönetmeni dizi setinin kapısında yatan Selena Gomez'i görüp çok duygulandı. Yönetmen sekreteri Natasha Oligerova'ya bu kız senden daha güzel seni kovuyorum Natasha dedi. Natasha kovulduktan sonra yönetmen Selena'yı işe aldı. Hem sekreterlik hem de oyunculuk yapan Selena yönetmeniyle Office fantazisi yaptı. Zengin yönetmeniyle yaptığı fanteziler sayesinde oldukça para biriktiren Selena Gomez annesinin evinin önüne lüks bir Şahin arabayla gelerek orta parmağını kaldırdı.

Başlangıç 2007-2008[düzenle]

Yönetmeniyle fantezi yapmaktan sıkılan Selena yeni ve yatakta daha iyi erkek arkadaşlar istiyordu. Selena Gomez yönetmenini New York'a turist olarak gelen Hakkı Bulut'la aldattı. Hakkı Bulut'un cazibesine kapılan Selena Gomez yıllar sonra The Shangomaikon isimli işe yaramaz Asya gazetesine şöyle bir röportaj verdi: Hakkı Bulut'u taksiden inerken gördüm. Onun kıllı kollarından, beyaz gömleğin içine giydiği beyaz atletinden ve siyah ayakkabının içine giydiği beyaz çorabından çok etkilendim. O İngilizce bilmiyordu. Sırf onun için gittim Türkçe bir tercüman buldum. Ama tercümanım Hakkı Bulut'un söylediklerinden hiçbir şey anlamıyor ve bana bu adam Türkçe konuşmuyor diyordu. Hakkı ile işaret dilinde anlaştık. Onunla otel odasında meşale ışığı altında romantik bir yemek yedik. Onunla sevişirken Disney yönetmenim beni otelde bastı ve benden ayrıldı. Hakkı Bulut hayatımın dönüm noktası... Selena Gomez Hakkı Bulut'la aşk yaşarken sevgilisi senin ne güzel sesin var kız manasına gelen el işaretleriyle Selena'ya iltifat etti. Selena Gomez bundan sonra Müzik Endüstrisine atıldı. İlk stüdyo albümü Suck Hot Dogs'u çıkardı. Bu albüm bir faciaydı. Hatta Amerika'daki sosisçiler Selena Gomez'in sınırdışı edilmesi için eylem yaptılar.

Günümüz[düzenle]

Selena Gomez Hakkı Bulut'la olan ilişkisiyle adını sadece Türkiye'de yaşayan köylülere duyurabilmişti. Hakkı Bulut her ne kadar karizmatik ve yakışıklı olsa da Selena Gomez'in popülerliğini artıran bir sevgili değildi. Bu yüzden Selena ondan ayrıldı. O zamanlar Baby gibi saçma bir şarkıyla popüler olan Justin Bieber isimli bir çocuğu gözüne kestirdi. Justin ile aşk yaşayan Selena adını medyaya duyurdu ve oldukça popüler oldu. Fakat Justin o zaman çok küçüktü yani ergenliğe yeni girmiş biri Selena'yı yatakta tatmin edemezdi. Bu yüzden Selena her zaman yaptığı gibi sevgilisini aldattı. Enrique Iglesias'la yasak aşk yaşayan Selena'nın sırrı ortaya çıktı. Enrique, Selena ile olan cinsel hayatını gizli kameraya almıştı. Selena'yla olan +18 görüntüleri yanlışlıkla internete yükledi. İnternete porno izleyen Justin bu görüntüleri görünce Selena ile ilişkisini bitirdi. Selena'nın Justin'le olan ilişkisi bitse de Enrique ile olan ilişkisi devam ediyordu. Selena bu ilişkisiyle ilgili FOX televizyonunda şöyle demişti: Hayatımda bana kadın olduğumu hissettiren erkekler oldu. Hakkı Bulut benim eşsiz aşkımdı. Fakat Amerika onu sınırdışı edince ondan ayrılmak zorunda kaldım. Zaten beni meşhur yapamadı. Daha sonra Justin hayatıma girdi. O tam bir fiyaskoydu. Onunla yaşadığım ilişki için kendime çok kızıyorum. Justin'le birlikteyken Latin kökenli oldukça yakışıklı olan Enrique Iglesias'ı gördüm. Enrique, Hakkı Bulut kadar yakışıklı ve karizmatik değildi. Ama ondan hoşlandım. Ve hala onunla seks yapıyorum Enrique aptallık edip +18 görüntülerimizi internete koymasaydı Justin'e zaten onu aldatığımı söylerdim. Selena 2.Stüdyo albümü Sex In Church'ü yayınladı. Bu şarkıyı annesine hitaben yazdığını söyleyen Selena bu albümüyle çok popüler oldu. Albümdeki Come&Get It ve Slow Down şarkılarıyla adını Dünya'ya duyurdu.

Hayırseverlik[düzenle]

Selena Gomez Unicef'in En Seksi İyi Niyet Elçisi seçildi. Bu duruma bozulan Angelina Jolie Selena'nın yemeğine siyanür koydu. Fakat Selena tam yemeği yiyecekken Hakkı Bulut Selena'yı aradı ve onunla buluşmak istediğini söyledi. Suikast girişimi başarısız olan Angelina pes etti. Hakkı Bulut'la buluşmak için Türkiye'ye giden Selena Gomez İstiklal Caddesinde Gezi olaylarına denk geldi. Biber gazından 15 günlük geçici körlük yaşayan sanatçı bir daha Türkiye'ye gelmeyeceğini söyledi. Hakkı Bulut'la bir daha asla görüşemeyecek olan Selena Gomez çok mutsuzdu. Sevgilisiyle ayrılık yaşayanları anlamaya başlayan Gomez hayırseverliğe yöneldi. Saplar Derneği, Dullar Çatısı isimli kuruluşlara tam 900.000 dolar bağış yaptı. Dünya Elanor-Elizabeth Birliğine'de sıklıkla maddi yardım yapan Gomez bir insanın elleriyle aşk yaşaması çok zor dedi.