Sezeryan Vulva

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
SV bir savaşı daha kaybederken

Yaratıcı (Kreatör) Sezeriyan Vulva’nın yaşam öyküsü[düzenle]

Çağımızın en büyük kreatörü Sezeriyan Vulva, altı yaşındayken doğar. Orta halli bir komprador burjuva ailesinin hem tek hem de en son oğludur. İlk ve orta öğretimi sırasında kendini genelliklşe üveyik, hafta sonları ise macar salamı sanmaktadır. Birgün annesi ona üvey evlet ile üveyiğin farklı farklı şeyler olduğunu, üveyiğin aslında bir kuş cinsi, üvey evladın ise tıpkı fahri profesörlük gibi toplumsal bir unvan olduğunu anlatır. Sezeriyan o günden sonra kendini üveyik sanmaktan vazgeçer. Ancak ergenlik çağına girmesi ile birlikte başka ilginç alanlara yönelmeyi de ihmal etmez. Her ayın 9, 19, 29unda kentin belli başlı otobüs ile insanları nakletme merkezi adı verilen yerlerine giderek “ZİTO VENİZELOS” diye bağırmakta, ancak dayak yememektedir. Bu şekilde her ergenlik çağındaki genç insan gibi çevresindekilerin ilgisini çekmeyi amaçlamaktadır. Yine aynı dönemde, Sezeriyan yüzündeki ergenlik sivilcelerinin sularını, sıcak yaz günlerinde susayanlara limonata ve galeta eşliğinde satarak hayli para kazanır.

Bu dönemdeyken Sezeriyan’ın en büyük amacı dört başı mamur bir lemur çiftliği kurup, yumurtalarını satarak geçinmektir. Ancak birgün lemurun memeli bir tropik hayvan olduğunu öğrenince tüm hayalleri yıkılır.

Sezeriyan Vulva şansın ve ülkenin şartlarının yardımiyle büyük bir nalbur holdinginin art direktörü olur.

Artık otuzyedi yaşına gelmiştir. Bekardır. Ve her tuvalete girişinde, hacetini gördükten sonra “Anneeee….bittiiii” diye seslenmektedir.