Starcraft

Yansiklopedi sitesinden
Atla: kullan, ara
Sıtarkıraft.jpeg

"Starcraft 2, Starcraft'ın devamı"

~ Captain Obvious

Starcraft, veya daha çok bilinen adlarıyla, Istarkıraft, sıtarcıraft veya abdülrezizimdod, Blizzard isimli oyun yapımcısıyla Star TV'nin birlikte yaptığı bir oyundur. Bu oyun, aslında Kore ve benzeri yerlerdeki hayatın durdurulması, ve böylece ülkenin kolayca işgal edilmesi amacıyla 1940lı yıllarda başlatılan çalışmalar arasındadır, fakat çok büyük gecikmeler sebebiyle bundan ancak uzun yıllar sonra çıkabilecektir.

Irklar ve kısaca hikaye

Oyunda, bir tür böcükümsü olan Zööörg'ler, uzaylı garip-gurup böcük temizleyicileri Potros'lar, ve gay olduklarından dolayı Dünya'dan sürgün edilen Terın'lar vardır. Zööörg'lerin oyundaki amacı herkesin midesini bulandırmak, ve yemek yerken kusmalarını sağlamaktır, böyle böcüklerdir onlar. Potros'lar, böcük temizleme şirketinden olduklarından bu Zööörg'leri galaksinin dört bir yanında takip edip, uğradıkları gezegenleri patlatmaktadırlar. Gay olan Terın'lar ise, böcüklerden korktukları için uzaklara doğru kaçmaya çalışırlar, fakat Zööörg'ler onları herzaman takip etmeyi başarır.

Oyunun sonunda ise, herkes bir cow level'a ışınlanır, ve orda Ajdar ile birlikte Çikita Muz söyleyip eğlenirler.

Eklenti paketi ve devam oyunu

Oyunun Kore ve bilimum yerlerde çok tutulmasından gaz alan Star TiVi yetkilileri oyuna bir ek paket çıkarmaya karar vermişlerdir, paketin ismi "Starcraft:Ajdar Wors" olmasına rağmen, ismi tamamen kandırmacadır, çünkü içinde ana menüde çalan Çikita Muz dışında hiç bir Ajdar belirtisi yoktur! Bu sebeple, pek çok kişi Bılizırd Enterteyinment şirketini dava etmeye çalışmış, fakat avukatların mahkemeye saatler kala kaybolmasıyla başarısız olmuşlardır.

Oyunun, ayrıca 3. Dünya Savaşı sırasında Kore ve diğer bilimum yerleri savaşta zayıf duruma düşürmek için bir devam oyunu çıkacaktır, fakat bu sefer, çıkan telif hakkı sorunları nedeniyle Ajdar görülemeyecektir.