Türkiye

Yansiklopedi sitesinden
(Türkçe sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


New-3.gif Antié Uyarıyor!
Aziz Antié eleştirilerinizi mizahi bir üslup çerçevesinde yapmanızı tavsiye ediyor ve bu konuda çok titiz.
Şahsa yönelik hakaretler ve bölücü faaliyetler suç kapsamına girdiğinden herhangi bir değişiklik yapmadan önce lütfen uyarısını dikkate alın ya da kendinize başka bir ülke arayın. Çünkü söz konusu davranışlarda bulunanlar bizzat Herr Langeschlange tarafından acımasızca cezalandırılacaktır!


Türkiye İslam Cemheriyyası
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: Bana dokunmayan yılan bin yaşasın
Konumu
Resmi Dili Türkçe
Dini İslâm
Hükümet Şekli Cumhuriyet
Başgan Recep Erdoğan
Başbakan vekili Tayyip Erdoğan
Başkent İstanbul
Başlıca Şehirler İstanbul, İzmir, Gayseri, Gümülcine, Lefkoşa, Girit
Yüzölçümü 7841,000
Nüfus (2023 itibariyle) Counter.gifCounter.gif
Ulusal Marşı Erik Dalı Gevrektir
Ulusal Kahramanı Polat Alemdar, Memati Baş, Erhan Gül, Abdül Heypaşa, Halil İbrahim, Ajdar
Uluslararası Kahramanı İnternet Mahir, Cem Uzan, Adnan Oktar, Şahin K, Anzujaamu
Tarihsel Gelişimi 450: "Moğol İmparatorluğu"

375: Göç
843: Müslüm Türk Devletleri
1071: Anadolu'nun Kapıları Sultanlığı
1299: Osmanlı Anonim Şirketi
1923: Törkiş Rıpablik
1925:Türkiye İmparatorluğu '2017: Cumhurbaşkanlığı Sistemi

Para Birimi Dolar, Avrolira
Demografik YapıGit Vikipediye bak!
İthal Ürünleri Neredeyse her şey.
İhraç Ürünleri Genetiğiyle oynanmış yoğurt


Bir baba hindi...

~ Amerika

İran'dan sonra siz vardınız, itiraf ediyorum.

~ George Pusht

Tarihçesi

Türklerin Kökeni

Türklerin kökeni evde atletle dolaşan ve masaların ya da sobaların ayaklarının altına karton koyan bir grup Ural-Altay insanından mistik varlığından oluşuyor.

Türkler Öncesi Anadolu

Issız.gif

Türkler ve Osmanlı Anonim Şirketi

Cumhuriyet Dönemi

Başlangıcı, kurucusu olan güzel insan Atatürk tarafından ilan edildiği tarih 29 Ekim 1923 olup bu devrin bitişi henüz gelmemiştir.

MÖÖÖÖ lü yıllardan kalma ahşap bir sanat eseri

Halifelik Dönemi

Dosya:RTElogo.GIF dönemiyle birlikte ülkenin yönetim bi çimi önce varoşokrasi daha sonra da Mutlak İslâmiyet olarak değiştirilmiştir. Bu dönemde başbakanlığın yerini sultanlık, cumhurbaşkanlığının yerini halifelik, bakanların yerini vezirler ve hâkimlerin yerinide kadılar almıştır. Şu an Türkiye, dini sembolleri tekrardan öne çıkararak, halkın kültür seviyesini yükseltmeyi değil alçaltmayı benimsemiş yarım asırlık politikaları ile 21. yy'ın en çok umut vaad eden(?) ülkesidir.

Diğer ülkelerle ilişkiler

Dostlar

"Tayyib'in Arab'tan başka dostu yoktur!" şeklinde saf bir inanışa sahiptirler.

Düşmanlar

Yunanlar - Lütfen Yunanlılarınızı denize dökmeyin, çöp kutularına atın. Ermeniler - Bir Ermeni için Türklerden nefret etmek Küresel Isınma ve Kanserle Mücadeleden bile önce gelir. Komunistler - Adamın birini komunist diye hapse atmışlar. Adam demiş "Komutanım iyide ben anti-komunistim". Komutan da demiş "Anti manti anlamam, komunistsen geç içeri". Faşistler - Beyaz Çoraplılar Hareketi (BÇH). Kürtler - Kardeş ayağı g.t ayağı. Fransızlar - Sen Türkiyaaa'yı istemiyosan Türkiyaaa seni hiç istemiyor lan. Dingil. Amerikalılar - Gahrolsuuuun Amerigaaaan Emperyalismiiiii Ruslar - Erkekleri düşman; Rus kadınlar can ciğer. İtalyanlar - Futbolda yaptıkları agresif defanstan dolayı. İspanyollar - Delikanlı adam boğadan kaçar mı lan. Yahudiler - Kime dostlar ki. İngilizler - Leeds United yüzünden. Araplar - Arabistanlı Lawrence yüzünden. Dominikler - Haritada bulamadık lan. Almanlar - Çünkü yeterince Türk değiller. Ayrıca Almanlar yenilmiş sayılınca biz de yenilmiş sayıldık. Çinliler - Türkiyaaadan daha ucuza imal edebildikleri için.

Ordu

Ordu yan gelip yatma, ananı satma yeri değildir!

~ Po yorumuyla şehitler

Türkiye'de ordunun başlıca görevleri, görüş ayrılığına düştükleri hükümetlere Skype yoluyla e-muhtıra atmak, düzenli olarak darbe yaparak ülkenin fazla ilerlemesini gerilemesini engellemek ve Ajdar'ın albüm çıkarmasını engellemek olarak sayılabilir. Arada bir ülkenin bölünmez bütünlüğünü ve iç huzurunu da korumaktan kendini alamayan Türk Ordusu, düşman olarak gördüğü herkesi -nerdeyse- korkudan tir tir titretir.

Türk deniz gücü, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı olan 10000000 adet savaş gemisi oluşmaktadır. Türk Hava Kuvvetleri ise tam 900000 tane uçağı ve Türk Kara Kuvvetleri ise 834952389583848839 tane asker ve 3086341 tane tank ile dosta güven vermekte düşmana ise süper bir korku salmaktadır. Hatta bazen düşman ülke sidik içinde kalır.

Coğrafya ve İklim

5 yıl içerisinde ülkenin alacağı bitki örtüsü.

Türkiye'de kışlar tamamen kar yağışlı geçer genellikle İstanbulda 1000 cm yi aşar.Yazlar ise yağmursuz ve kurak geçer. Bu şirin Avrupa ülkesine bir garezi olan Balkanlardan Gelen Yağışlı Hava ile Afrika Sıcakları memleketi adeta testis oğlanına çevirmiş, bir ıslatıp bir kurutmaktadır. Zamanında aklını kullansa İstanbul'un yarısı kendisinin olacak iken Ankara ile yetinmek durumunda kalmış Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, halkın dırdırına dayanamayıp çareyi suları kesme suretiyle hepsini toptan sefalet ve ölüme mahkum etmekte bulmuş, bu uygulamasının diğer illere örnek olmasını dilemiştir. Buna karşın Ankara halkı kendince alternatif serinleme yolları bulmuştur. Bunlar arasında belediyenin su teçhizatını sabote etme suretiyle sokakları su bastırarak serinlemek, aşırı klimadan cırcır olmak, deniz sularında serinlemeye çalışırken boğulmak sayılabilir. Bitki örtüsü bir zamanlar orman olan Türkiye, her şeyin fazlasının zarar olduğuna kanaat getiren birtakım kundakçı insanlar sayesinde her sene gittikçe büyüyen ağaç tehdidinden hızla kurtulmaktadır.

Türkiye'nin coğrafi ve jeopolitik konumu yalnızca ortaokul coğrafya öğretmenleri tarafından bilinmektedir, ancak onlar da normal zamanlarda halkın içine karışmadıkları için insanların bu konuda tam olarak bir fikri yoktur. Geçen hafta Şen Kardeşler Kıraathanesi'nde Türkiye'nin bir ada olduğu ileri sürülmüş, ancak "E o zaman teröristler habire nerden giriyo lan ülkeye?" argümanıyla bu sav çürütülmüştür. Günümüzde Türkiye'nin üçgen bir ülke olduğu ve Pasifik Okyanusu'nda bir yerlerde yer aldığı sanılmaktadır.

Ekonomi

Türkiye'nin yer altı zenginlikleri.

Türkiye'nin ekonomik sistemi, kapitalizm ve nohut, kuru fasulye -bkz. osuruk- ve kömür eksenli sosyalizm'in bir karmasıdır.
Sürekli bir şeylere (tarım, hayvancılık, sanayi, turizm vb) dayandığı söylenen Türkiye ekonomisi aslında ABD ve diğer ülkelerden gelen sıcak paraya dayanmaktadır.
Halkı çok çalışkan olan Türkiye, GSMH sıralamasında hemen hemen her sene Somali, Liberya ve Gana gibi yüksek teknolojiye sahip ülkeleri geride bırakmaktadır. Ancak son yıllarda Fas'ın birkaç kez Türkiye'yi geçmesi sinir bozucu olmuştur.

Spor

Futbol

Türkiye'den klâsik bir futbol görüntüsü

Türkiye'de kayda dağer sadece üç futbol takımı vardır; Balatasaray, Yenerbahçe ve Beşik Taşı. Bu üç takımın taraftarları arasında 20. yüzyıl'ın başından beri (yani, Türkiye Cumhuriyet olmadan yaklaşık 20 yıl önce) devam eden bir kavga vardır. Bu kavgayı başlatan'ın Basan Sami Bolak veya İngiltereli emperyalistler olduğu sanılmaktadır. Sebebi ne olursa olsun, bu kavga hiç de bitecek gibi değildir.

Bu üç takım, aslen Türkiye'den bağımsız yönetilen Büyük İstanbul Şehir Devleti'nde kurulu olduğundan dolayı; Ankaragücü, Trabzonspor, Sivasspor, Kayserispor ve Antalyaspor'un başarıları da küçümsenmemelidir.

Basketbol

Issız.gif

Demografiler

Bir Türkün bakış açısı ile Avrupa.
2007 Cinsiyete Göre Nüfus Dağılımı
Kadın 20bar.gif20bar.gif%60
Erkek 2bar.gif%0.0001
Diğer 20bar.gif20bar.gif%40


En Çok Taraftarı Olan Kulüp
Fenerbahçe 20bar.gif%20
Kasımpaşa 10bar.gif%10
Galatasaray 10bar.gif%10
Beşiktaş 10bar.gif%10
Diğer 20bar.gif20bar.gif20bar.gif%60 Zorlama yokturKaynakça ve Notlar