Volkan Demirel

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Sevilla maçında ördüğü duvar

Volkan Demirel, FC Sevilla maçında yaptığı kurtarışlardan çok, yaptığı degajın stadın 2 sokak ötesindeki zücaciye dükkânının camının çerçevelerini indirdiği için dükkân sahibine 5609 avro(öro ya da yuro) tazminat ödemek zorunda kalmasından dolayı hatırlanmaktadır. Geçen yıl gittiği diskoda tanımadığı başka bir sürtük için Edirne Başpehlivanı'yla Rus ruleti oynaması sonucu nasıl becerdiyse kendi kafası yerine serçe parmağını vurmuş ve kendini yere atarak geberdiğini sanmıştır. Bu yüzden sahalardan 9 yıl uzak kalmış ve zamanını gece kulüplerinde alem yapmakla geçirmiştir. Bu arada kalecisiz kalan Fenerbahçe, her zamanki Brezilya açılımlarından birini yaparak yeni kalecileri aramaya yönelmiştir.

Daha eskiye gidecek olursak, kale direğinde sallanacağım bahanesiyle oradan düşüp kolunu sakatlayan, son adam olarak topu ıskalayan kişiliğiyle zaman zaman küfürlerimize ilham kaynağı olmuş, şimdilerde ise asıl mesleğinin kalecilik olduğunu hatırlayıp senden adam olmaz diyenleri utandırmakta olan şahsiyettir kendileri. Ajdar dinler, hatta bir bar çıkışı beraber yakalanıp sadece arkadaşız yorumuyla magazin basınımızı meşgul etmişlerdir.

Hobileri olarak jole sürmek, jole satın almak ve evine jole için kendisi için küçük insanlık için büyük kapasiteli depo yaptırmak olduğunu söylemiştir. O kadar jole ile o kafayı nasıl taşıdığı bilim adamlarınca halen bulunamamıştır.

O muhteşem âhenkle dans eden saçlarını süper yapıştırıcı jölesiyle şekil vererek maçların artizi olmuştur. Saçları bozulmasın diye toplara kafa atmayı reddetmiştir.

Yoshimitsu tarafından yakın dövüş tekniklerinde eğitim görmüştür. Her olaydan sonra kırmızı kart görme alışkanlığı vardır ve bu tempoyla devam ederse Dünya'nın En Çok Kırmızı Kart Yiyen Jöleli Fener'in Türk Kalecisi unvanını kazanacaktır...

Günümüzde her lig maçında en az 1 gol yeme başarısını Gayserispor kalecisi Roberto Kessesini ile paylaşmaktadır.

Avrupa kupalarında içerde de dışarda da ortalama 1 gol yediğinden takımın en az 3 gol atması gerektiğinden dolayı son 32 den öteye gidilememektedir.