Yansiklopedi'nin 10 Temel Balkabağı

Yansiklopedi sitesinden
(YP:10 sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla 1. Balkabağı1.jpg
  Yansiklopedi; sadece ve sadece, hayatın sıkılganlığından paçayı kurtarmak için komedi yapılan bir sitedir. Yansiklopedi; Fikipedi değildir, Ekşi değildir, İnci değildir, Uludağ değildir, gerçek bilgiler edinebileceğiniz bir kaynak değildir, eşşoğlueşşeklik yapılacak bir yer değildir, forum değildir. Yansiklopedi Vikipedi'nin sözde tarafsızlığı/kesinliğine karşı protesto için oluşturulan Uncyclopedia'nın Türkçe şubesidir. İçeriği de o yüzden kasıtlı olarak tamamen yanlış ve yalan bilgiler içermektedir. Siteye gelip içerikten rahatsız kaldıysanız, mizahını beğenmediyseniz büyük müjde! Burada yazanlar hiç kimsenin gerçek fikrini belirtmemekte! Rahatsız olduysanız bir daha gelmemek üzere gidebilirsiniz veya içeriği formata uygun ve mizahi ruhta değiştirebilirsiniz. Bunu beğenmedim siliyorum vs. tarzı vandallıklar hiç hoş değil.
  Not: Kullanıcılar mesajlaşma sayfalarında istedikleri kadar yazışabilir.
 2. Yansiklopedi; aynı Zikiyedi gibi Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike lisansına sahiptir. Bu lisans; başkalarının buraya yazdıklarını sizden bahsettiği, bu yazıları ticari herhangi bir şeyde kullanmadığı ve yazıyı yine aynı lisansla kullandığı takdirde yazdıklarınızı kullanabileceği anlamına gelir.
 3. Hangi din olursa olsun, bu din ve bu dinin kurallarıyla, temsilcileriyle, peygamber(ler)i ile alay edilemez. Bu konular hakkında madde açılabilir ancak titizlikle hazırlanması gerekir.
 4. Yansiklopedi; Türkiye'ye, Türk milli değerlerine saygılıdır, bu sebeple bu konular hakkında açılan maddeler dozajı kaçırmamak gerekir.
 5. Siyasetyok.jpg
  Yansiklopedi; bünyesinde kesinlikle ve kesinlikle yerli siyaset bulundurmaz. Türkiye ile ilgili herhangi bir siyasi madde asla başlatılamaz. Başlatıldığı takdirde sayfa derhal silinir.

 6. Aynı şekilde, yaşayan/yaşamayan insanların maddeleri açılırken de dikkatli olunmalı, espri abartılarak hakarete dönüşmemelidir.

 7. Hakaretdeyok.jpg
  Yansiklopedi'de herhangi bir kişinin başka bir kişiye veya kişilere hakaret etmesi kesinlikle ve kesinlikle yasaktır. Hakaret; Yansiklopedi'de yapılabilecek en ağır ve en kötücül şey olarak kabul edilir. Bunu yapan bir kişinin hesabı/IP adresi, tartışmasız bir şekilde süresiz olarak engellenir.

 8. Kuklacılık yaptığı tespit edilen veya üç uyarıdan sonra vandalizme devam eden kullanıcılar/IP adresleri de yukarıdaki muameleye uğrar. Ki zaten multi hesap açıp ruh hastası gibi farklı kişilikler yapacak kadar çok zamanınız varsa vaktinizi başka işler ile değerlendirecek kadar boşsunuz demektir. Gidin kendinize faydalı olun. Youtube'da her bir haltı anlatan Hintli abiler var, birine başlayın, elbet bir şeyler öğrenirsiniz.
 9. Yansiklopedi'de yapılan tüm kurallar, yönergeler vs. bu balkabaklarına bağlıdır ve bu kurallardan ayrılması düşünülemez.
 10. Yansiklopedi; bir diktatörlük olmadığı gibi yukarıdaki ana balkabaklarından başka öyle pek de bir kuralı da yoktur. Yansiklopedi'de engel yememek için adam gibi davranmak yeter de artar bile.