Yansiklopedi tartışma:Haftanın işbirliği projesi

Yansiklopedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Vatikan yeterince gelişmiş artık gördüğüm kadarıyla. Biraz da Türkiye ve Deniz Baykal üzerine yoğunlaşsak? Hazır gündem de sıcak.Evet bu konuda yeterince malzememiz oldu, asıl ülkeler konusuna da yoğunlaşalım. Zaten hep güncel konularda yazılıyor ancak yazılanlar da sadece siyasi kişilikler ve 3 büyüklerle sınırlı kalıyor ve diğer konular tek satırlık yazıları geçmiyor ne yazık ki. Yeni maddelere ihtiyaç var ama önce içeriği az maddeleri doldurmalıyız. Tek cümlelik maddeler açmayalım artık mümkünse, yansiklopedinin konsepti böyle değil.

Bu arada içerikleri tamamen silmek kimseye bir şey kazandırmıyor, geri koyuyoruz hemen. Hoşunuza gitmeyen bir şey varsa yazılanlarda arkadaşlar, tartışma sayfasında paylaşın da bilelim bunu, ona göre karar veririz ne yapacağımıza. --Assyrius 02:31, 13 Haziran 2007 (UTC)


Ülkeler konusu ile alakalı yazılanlar cidden çok az, eğer ülkeler ile ilgili yazılar, maddeler çoğalırsa seve seve ekleme yaparım, en son Fransa ve Yunanistan madde başlıklarına oldukça uzun eklemeler yapmıştım.

Ben şahsen şu an farklı kültürlere ait mitolojiler ile ilgili madde başlıkları açmak niyetindeyim. Bir Yunan yada Mısır mitolojisi malzeme bakımından oldukça bol olduğu için fazlasıyla uzun ve abes yazılara sebep olabilir diye düşünüyorum.

Şimdi gelelim siyasetçilerimiz ile ilgili yazılara. Bence ülkemizde yapılan siyaset bulunduğu orjinal hali ile hiç değiştirilmeden zaten oldukça kompleks bir mizah anlayışına sahiptir. Bu korkunç "real time" kara mizahın üstüne yapılacak herhangi bir komedya olamaz bence. Orjinal hali ile güya ciddi yazılanlar, çizilenler, söylenenler, güncel haberler zaten bizi komaya sokacak kadar güldürmeye ve öfkelendirmeye yetiyor.(Siyasi kişiliklerle alakalı mizah yazılmasın demiyorum tabi ki, ama lütfen yaratıcı ve ansiklopedik format çerçevesi içinde suç taşımıyacak nitelikte esnek yazılar olsunlar.)--Otokermit 20:26, 13 Haziran 2007 (UTC)

Teklif[düzenle]

Arkadaşlar ben Demokrasi başlığını öneriyorum işbirliği için.--Gonzo diye biri 06:18, 22 Ağustos 2007 (UTC)

Arkadaşlar[düzenle]

Bu Büyük Hun İmparatorluğu maddesi şahane birşey; bence üzerine yoğunlaşalım. Ama önce haritalarının göze hoş gelecek şekilde elden geçirilmesi gerektiği kanaatindeyim.144.122.251.13 13:02, 5 Nisan 2008 (UTC)