"Fas" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
(Harun'u severiz lan :D)
32. satır: 32. satır:
 
{{Q|[[Fenerbahçe]]'yi de konuk etmek isteriz.|Fas Millî Futbol Takımı}}
 
{{Q|[[Fenerbahçe]]'yi de konuk etmek isteriz.|Fas Millî Futbol Takımı}}
 
{{Q|İnşallah [[RTE|Tayyip]]'im, inşallah yavrum. Eğer Fas'taki şuben de iktidar olursa, 5 milyon bomba daha patlatacağım [[Irak]] semalarında.|[[Bush]]}}
 
{{Q|İnşallah [[RTE|Tayyip]]'im, inşallah yavrum. Eğer Fas'taki şuben de iktidar olursa, 5 milyon bomba daha patlatacağım [[Irak]] semalarında.|[[Bush]]}}
{{Q|"[[Vikipedi]] bize ters!" diyorlar. İbneler onlar, ibnenin tekiler. İbneler...|[[Hasan Sami Bolak]]}}
 
 
{{Q|Fas'ını da, seni de...|Fas'ta Vikipedi'ye olan erişim engelini kaldırma çabaları boşa çıkan [[Jimmy Wales]]}}
 
{{Q|Fas'ını da, seni de...|Fas'ta Vikipedi'ye olan erişim engelini kaldırma çabaları boşa çıkan [[Jimmy Wales]]}}
 
{{Q|Fas'a özel bölüm açacağız.|[[WowTURKEY]] denetçilerinden [[İ. Hakkı Erdoğan]]}}
 
{{Q|Fas'a özel bölüm açacağız.|[[WowTURKEY]] denetçilerinden [[İ. Hakkı Erdoğan]]}}
   
  +
'''Fas''' ([[Arapça]]: ''Al-Maghrib''), yarı Arap, yarı İspanyol melez bir devlettir. Fas'ın bulunduğu bölge, tarihte hep İspanyol himayesinde kalmış, fakat [[Zinedine Zidane]]'ın, Fas'ın kardeş ülkesi olan [[Libya]]'nın en büyük düşmanı [[İtalya]]'ya kafa atması sebebiyle Araplaşmışlar'dır. Stratejik konumu bir sikim yaramadığı için tarih boyunca rahat yaşamışlar, ayrıca sahil kıyıları zengin olduğu için de her yaz parayı cebe indirmişlerdir.
'''Fas''' ([[Arapça]]: ''Al-Maghrib''), yarı Arap, yarı İspanyol melez bir devlettir.
 
  +
  +
Fas, demokratik ve laik bir devlettir. Fas'taki insanlar genelde DNS, Proxy, Tunnel gibi konularda cahildirler. Ülke her zaman kapağı [[Batı Sahra]] ve [[İspanya]]'ya atmış, kapak ancak 250 yıl sonra attığı yerde kalmıştır.
  +
  +
== Tarihi ==
  +
[[Dosya:SigaraciFranklin.jpg|thumb|left|125px|Eski [[İspanya]] kralı ve Modern Fas'ın kurucusu, [[Hasan Sami Bolak]].]]
  +
=== İspanyollar Öncesi ===
  +
Fas bölgesi, İspanyollar'dan önce eşli-pişlinin en çok oynandığı bölgeler arasındaydı. Her yıl milyonlarca kişi bu bölgeye akın etmekte ve eşli-pişli oynamaktaydılar. [[Mike Tyson]]'ın solo arkadaşı [[Dee Dee Bridgewater]], bu bölgeyi satın almış, fakat caz müzik yapmaya başlamak isteyince bu bölgeyi İspanyollar'a satmak zorunda kalmıştı.
  +
=== İspanyol Sömürgesi Dönemi ===
  +
Eski İspanya kralı [[Hasan Sami Bolak]], bölgeyi satın aldıktan sonra [[İspanya]] himayesine katmıştır. 100-150 yıl İspanyol himayesinde kalan Fas'ın, Hasan Sami tarafından [[Rammstein]] grubuna satıldıktan sonra refah seviyesi yükselmiştir.
  +
=== Rammstein Dönemi ===
  +
Rammstein Dönemi, Fas için adeta bir felaket olmuştur. Grup, bölgeyi satın alınca babalarının malı gibi, adeta bir üs olarak kullanmışlardır. ''[[ABD|Sikerika]]'', ''Razı-Razı'', ''La Hoşt'' gibi şarkıların kliplerini bu bölgede çekmişler, bölge ''Pussy'' şarkısı için yeterli olamayınca bu bölge Rammstein tarafından, [[Recep Tayyip Erdoğan]]'a satılmıştır.
  +
=== Recep Tayyip Erdoğan Dönemi ===
  +
[[Dosya:Fastakiakp.png|thumb|150px|[[AKP]]'nin Fas'taki şubesinin logosu.]]
  +
[[Recep Tayyip Erdoğan]], ilk iş olarak bölgede [[Adalet ve Kalkınma Partisi]]'nin Fas Şubesi'ni açmıştır. RTE'nin sözlerine inanan Fas halkı, uzun bir süre AKP'yi iktidarda tutmuştur. Fakat [[Kara Barba]], RTE'nin [[Türkiye]]'yi unuttuğunu belirterek darbe yaparak iktidar başına geçmiştir ve halen iktidardadır. Kara Barba, [[Anna Vissi]]'nin [[Afrodit]]'ten kurtulacağına inanmakta ve her zaman ilk fırsatta devlet başına herhangi bir [[Emo]]'yu getireceğini belirtmektedir.
   
 
[[Kategori:Ülkeler]]
 
[[Kategori:Ülkeler]]

15.28, 13 Ekim 2009 tarihindeki hâli

Fas Cumhuriyeti
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: Durka, humba, burka! (Geldim, gördüm, yendim.)
Konumu
Resmi Dili Arapça, İspanyolca
Dini Modern görünmecilik
Hükümet Şekli Cumhuriyet
Devlet Başkanı Adnan Oktar
Başbakan Aytunç Altındal
Başkent Kazablanka
Başlıca Şehirler Kazablanka, Fas, Kas, Kaz, Maz, Naz
Yüzölçümü İber Yarımadası + Kuzeybatı Afrika
Nüfus (2021 itibariyle) 32.000.000
Ulusal Marşı Çıldırın, çıldırın!
Ulusal Kahramanı Anna Vissi
Uluslararası Kahramanı Hasan Sami Bolak
Tarihsel Gelişimi
Para Birimi İspanyol Dinarı
Demografik Yapı%100 Arap
İthal Ürünleri Futbol maçlarında kendilerini farklı şekilde tanıtmak için kullanılacak olan Avrupa'dan getirilmiş başı açık kadınlar
İhraç Ürünleri Marijuana


Her yıl Kazablanka'da kolpa yapıp Marijuana tüketmek gibisi yoktur.

~ Oscar Wilde

İnşallah Fas'taki şubemiz de iktidar olur.

~ Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin ana muhalefet partisi olan Fas'taki şubesi hakkında konuşurken

Fenerbahçe'yi de konuk etmek isteriz.

~ Fas Millî Futbol Takımı

İnşallah Tayyip'im, inşallah yavrum. Eğer Fas'taki şuben de iktidar olursa, 5 milyon bomba daha patlatacağım Irak semalarında.

~ Bush

Fas'ını da, seni de...

~ Fas'ta Vikipedi'ye olan erişim engelini kaldırma çabaları boşa çıkan Jimmy Wales

Fas'a özel bölüm açacağız.

~ WowTURKEY denetçilerinden İ. Hakkı Erdoğan

Fas (Arapça: Al-Maghrib), yarı Arap, yarı İspanyol melez bir devlettir. Fas'ın bulunduğu bölge, tarihte hep İspanyol himayesinde kalmış, fakat Zinedine Zidane'ın, Fas'ın kardeş ülkesi olan Libya'nın en büyük düşmanı İtalya'ya kafa atması sebebiyle Araplaşmışlar'dır. Stratejik konumu bir sikim yaramadığı için tarih boyunca rahat yaşamışlar, ayrıca sahil kıyıları zengin olduğu için de her yaz parayı cebe indirmişlerdir.

Fas, demokratik ve laik bir devlettir. Fas'taki insanlar genelde DNS, Proxy, Tunnel gibi konularda cahildirler. Ülke her zaman kapağı Batı Sahra ve İspanya'ya atmış, kapak ancak 250 yıl sonra attığı yerde kalmıştır.

Tarihi

Eski İspanya kralı ve Modern Fas'ın kurucusu, Hasan Sami Bolak.

İspanyollar Öncesi

Fas bölgesi, İspanyollar'dan önce eşli-pişlinin en çok oynandığı bölgeler arasındaydı. Her yıl milyonlarca kişi bu bölgeye akın etmekte ve eşli-pişli oynamaktaydılar. Mike Tyson'ın solo arkadaşı Dee Dee Bridgewater, bu bölgeyi satın almış, fakat caz müzik yapmaya başlamak isteyince bu bölgeyi İspanyollar'a satmak zorunda kalmıştı.

İspanyol Sömürgesi Dönemi

Eski İspanya kralı Hasan Sami Bolak, bölgeyi satın aldıktan sonra İspanya himayesine katmıştır. 100-150 yıl İspanyol himayesinde kalan Fas'ın, Hasan Sami tarafından Rammstein grubuna satıldıktan sonra refah seviyesi yükselmiştir.

Rammstein Dönemi

Rammstein Dönemi, Fas için adeta bir felaket olmuştur. Grup, bölgeyi satın alınca babalarının malı gibi, adeta bir üs olarak kullanmışlardır. Sikerika, Razı-Razı, La Hoşt gibi şarkıların kliplerini bu bölgede çekmişler, bölge Pussy şarkısı için yeterli olamayınca bu bölge Rammstein tarafından, Recep Tayyip Erdoğan'a satılmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan Dönemi

AKP'nin Fas'taki şubesinin logosu.

Recep Tayyip Erdoğan, ilk iş olarak bölgede Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Fas Şubesi'ni açmıştır. RTE'nin sözlerine inanan Fas halkı, uzun bir süre AKP'yi iktidarda tutmuştur. Fakat Kara Barba, RTE'nin Türkiye'yi unuttuğunu belirterek darbe yaparak iktidar başına geçmiştir ve halen iktidardadır. Kara Barba, Anna Vissi'nin Afrodit'ten kurtulacağına inanmakta ve her zaman ilk fırsatta devlet başına herhangi bir Emo'yu getireceğini belirtmektedir.