Gandalf

Yansiklopedi sitesinden
10.47, 4 Temmuz 2020 tarihinde Aliha (Tartış | katkılar) tarafından oluşturulmuş 45660 numaralı sürüm
(fark) ← Önceki sürüm | Güncel sürüm (fark) | Sonraki sürüm → (fark)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

SAYFA DEĞİŞTİ

Gandalf gençlik yıllarında - henüz sakal bıyık tam beyaz değilken.

Gandalf Grihamut, o fantastik dünya senin bu fantastik dünya benim gezip duran bir amcanın en bilinen adıdır. Saruman'ın süt kardeşidir.Kendisini Yüzüklerin Efendisi, Yıldız Savaşları,Savulun Battalgazi Geliyor Ejderha Mızrağı, Harry Potter ve Biri Bizi Gözetliyor serilerinden hatırlamanız mümkündür. Asıl ismi Suavi olan ve 15. yüzyılda şimdi Afyonkarahisar'a bağlı Bolvadin ilçesinde dünyaya geldiği sanılan ve milleti bu kadar detaylı bir sanrıya nasıl sevkettiği anlaşılamayan Suavi, çocukken babasının tırpanını asa gibi kullanarak oynadığı oyunlar nedeniyle sıkça dayak yemiş, ancak hayalinden vazgeçmeyerek şimdiki halinden görece genç bir yaş olan 70'inde şapkasını, asasını, cübbesini kuşanıp kendini yollara vurmuştur. Bu ulu şahsın 70 ile 3000 yaşları arasında ne yaptığı ve nerede olduğuna dair kayıtlar Recep Tayyip Erdoğan tarafından titizlikle saklanmakta ve sıkıntı anlarında tuvalette okunmaktadır. Gandalfın BİT teşkilatı mensubu olduğu söylenmektedir.Legolas ile Bir dönem Kumarhane açmışlar ama Elf meclisinden tepki alınca kapatmak zorunda kalmışlardır.

Gönül İnsanı Gandalf[değiştir]

2930 sene boyunca dağda bayırda dolaşan her insan evladı gibi toza toprağa bulanan ve fena halde azmış olan Gandalf'ın yolunun bir şekilde Orta Dünya'ya düştüğü konusunda tarihçiler artık hemfikirdirler. 13 cüce ve bir hobbitle birlikte düzenlediği grup seks partileri Shire beldesinde duyulduktan sonra sürgüne yollanan Gandalf, yıllar sonra çaktırmadan bu şirin Karadeniz beldesine tekrar giriş yapmış ve bu sefer de başka bir hobbitle "yakın temas" kurmuştur. Tanınmamak için 3000 küsür sene sonra ilk defa kıyafetlerini yıkamaya yeltense de, o devirlerde henüz Rinso icat edilmediği ve Beyazıt Öztürk vasıtasıyla kitlelere yayılmadığı için cübbesi grimsi rengini korumuş, hobbit çocukların arkasından "Gri Gandalf, Gri Gandalf" diye çığırmasıyla yine tanınmaktan kurtulamamıştır. Aşkı hobbit Frodo'da bulduğuna inanan Gandalf, bu günahsız buçukluğu da kaptığı gibi soluğu Elf'lerin zevk şatosu Yarmavadi'de almış, orada sağa sola astığı ilanlarla topladığı her cinsten yaratıkla tüm zamanların en etnik grup seks olayına girmiştir. Ne var ki olayı abartıp bir Balrog'la ilişkiye girmeye çalışırken görünürde vefat etmiş, yoldaşlarını kimsesiz bırakıp Orta Dünya'yı terk-i diyar eylemiştir.


Tatooine yıllarında,yeni kısa sakalı ve parlak asasıyla alemin kralı pozu..

Galaksilerarası Cinsel Deneyim[değiştir]

Gandalf'ın Balrog'la macerasından tam olarak nasıl kurtulduğu bilinmiyor(belki göt vermiştir), ancak bilinen bir şey varsa o da Orta Dünya'nın seks sembolünün bir sonraki durağının Tatooine gezegeni olduğudur. Atmosferden çıkışta gerekli önlemleri almadığı için sakalı ve asası feci halde yanan Gandalf,yeni indiği bu gezegende Ben Kenobi ismini almış ve Michael Jackson'dan uzun zaman önce, çok uzak bir galakside 17 yaşında bir erkek çocuğuna kafayı takmıştır. Genç Skywalker'ı elinden tutup Jedi eğitimi verme bahanesiyle kandıran Gandalf, sonradan çocuğun babasının galaksideki en tehlikeli adam olduğunu farketmiş ancak acılı baba tarafından Güç'le bir olmaktan (hakkın rahmetine kavuşmak bir nevi) kurtulamamıştır. Sonradan hayalet misali bir anda insanların en mahrem anlarında arkalarında belirmek gibi kötü bir huy edinmiş, ancak herşeyin içinden geçip gittiği için zamanla sıkılarak maddi formuna tekrar kavuşmak için egzersizlere başlamıştır bu testeron manyağı pipisi kopasıca.

Depresyon Dönemi ve Asalar[değiştir]

Gandalf asasıyla intihar girişiminde bulunurken.

Maddesel formuna kavuşması zaman alan Gandalf dayı, taze uzamış sakalı ve öncekilere kıyasla oldukça küçük olan asasıyla (60 santim) soluğu Londra'da almış, kendini Albus Dumbledore olarak tanıttığı büyücülük ıvır zıvır ortamlarında kısa sürede büyük destek görmüş ve kendisinin de anlamadığı bir şekilde Hogwarts Anadolu Lisesi'ne müdür müavini yapılmıştır. Etrafında bunca genç beden görünce hangisini istediğine şaşıran ve ağır bir depresyon dönemi geçiren Gandalf, asasını kullanarak giriştiği bir intihar deneyiminden güçlükle kurtarılmış ve bir sene izin yaptıktan sonra tekrar işinin başına dönmüştür. Neticede Harry isimli genç, gözlüklü bir ergenle takılmaya başlayan Gandalf, tam mutluluğu buldum derken koltuğunda gözü olan birtakım şoparlar tarafından pusu kurulma suretiyle okuldan uzaklaştırılmış ve herkese öldüğü söylenmiştir. "Eeehh yeter be!" diyen Gandalf, bir daha 100 defa ölse bile kimsenin zerre umrunda olmayacağı,her türlü tuhaf alışkanlığının ve görünüşünün hoş karşılanacağı,üstelik narenciye işinde büyük paraların döndüğü duyumunu aldığı Türkiye'ye yerleşmeye karar vermiştir.

Türk'ün Gandalf'tan Başka Dostu Yoktur[değiştir]

Gönül insanı Suavi,yeni yaşantısında geleceğe umutla bakıyor.

Türkiye'ye yerleştikten sonra kendini müziğe ve edebiyata adayan Gandalf, binlerce yıl sonra tekrar kendini bulduğunu hissetmiş ve bu nedenle asıl ismi olan Suavi'ye dönüş yapmıştır. Suavi Gandalf Kenobi Dumbledore, günümüzde Foça'da denize sıfır bir villada ikamet etmekte, sanatçı olarak verdiği eserlerin yanında narenciye üzerinden hayata rest çekmekte, Bülent Arınç ve evlat edindikleri *birbirinden güzel* 16 çocukla birlikte hayatını sürdürmektedir. Sanat hayatında büyük başarılara imza atan, ülkemizin yurtdışında ve galakside büyük miktarda tanıtımını yapan Suavi herkesler tarafından sevilmekte ve saygı görmektedir. Artık büyük Türk atasözlerine bir yenisi eklenmiştir: "Türk'ün Gandalf'tan Başka Dostu Yoktur!".

Eserleri[değiştir]

 • İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz? - ve Öteki Zırvalar ( Sel Yayıncılık - 1988 - Kişisel Gelişim)
 • Adı : Gandalf (Remzi Kitabevi - 1991 - otobiyografi)
 • Buhranlı Bir Anımda Döner Tekme Attım Nazlı Yarime (Altıkırkbeş Yayınları - 1997 - Şiir)
 • Böyle Buyurdu Gandalf (Sel Yayıncılık - 1999 - Deneme)
 • Kıtalarda Seks Yaptım da Öyle Rahatladım (Diyanet Yayınları - 2002 - Kadın ve Cinsellik)
Artık ünlü bir sanatçı olan Gandalf,villasının önüne araç park edilmesinden hoşnut değil.

Diskografi[değiştir]

 • Yamuk Prenses ve Dokuz Nazgul (1983)
 • Gondorda Bir Gece (1984)
 • Madem Ork'sun Göster Korksun - Mordor Türküleri (1985)
 • Nazlı Yarim Haber Salmış (1987)
 • Şinanay (1991)
 • Azıcık Ucundan (1993)
 • Bu Ne Lan Böyle? (1997)
 • Dudu (1999)
 • Artık Kısa Cümleler Kurmaya Çalışıyorum Ama Olmuyo Bi Türlü (2001)
 • Geçemezsin! (2005)
 • Ben Gizli Şeyin Hizmetkarıyım! (2006)
 • Fenerbahçe 100.Yıl Albümü (2007)
 • Kondom (2008)
 • İkizlere Takke (2009 Nisan)