"Kızıl elma" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
 
1. satır: 1. satır:
 
Kızıl elma, birkaç çılgın [[Kürt]]ün macerasını anlatan bir çizgi romandır.
 
Kızıl elma, birkaç çılgın [[Kürt]]ün macerasını anlatan bir çizgi romandır.
 
==Hikayesi==
 
==Hikayesi==
Kızıl elma hikayesine göre, uzun zaman önce uzak bir ülkede kürt bir [[Kıvırcık]] bir hatun yaşarmış. Herkes bu hatunu taparcasına severmiş. Ona "Kürt elma" derlermiş. Bir gün Türkün biri çıkıp ona "Kürt elma" yerine "Kızıl elma" demiş. Sonra herkes bu kıvırcık hatunu Türk zannetmiş. Günümüzde Türkler hala kızıl elma diye gezmekte ve bu hatunu aramaktadırlar.
+
Kızıl elma hikayesine göre, uzun zaman önce uzak bir ülkede kürt bir [[Kıvırcık]] bir hatun yaşarmış. Herkes bu hatunu taparcasına severmiş. Ona "Kürt elma" derlermiş. Bir gün Türkün biri çıkıp ona "Kürt elma" yerine "Kızıl elma" demiş. Sonra herkes bu kıvırcık hatunu Türk zannetmiş. Günümüzde Türkler hala kızıl elma diye gezmekte ve bu hatunu aramaktadırlar.Her şeyden önce, Türkiye'de Batılı kızların rastgele yabancılarla gündelik cinsel ilişkiye girme istekliliğine ilişkin yaygın önyargılar olduğunu unutmayın.
  +
 
{{Dirilişmadde}}
 
{{Dirilişmadde}}
 
[[Kategori:Araç ve gereçler]]
 
[[Kategori:Araç ve gereçler]]

18.42, 1 Şubat 2021 itibarı ile sayfanın şu anki hâli

Kızıl elma, birkaç çılgın Kürtün macerasını anlatan bir çizgi romandır.

Hikayesi[düzenle]

Kızıl elma hikayesine göre, uzun zaman önce uzak bir ülkede kürt bir Kıvırcık bir hatun yaşarmış. Herkes bu hatunu taparcasına severmiş. Ona "Kürt elma" derlermiş. Bir gün Türkün biri çıkıp ona "Kürt elma" yerine "Kızıl elma" demiş. Sonra herkes bu kıvırcık hatunu Türk zannetmiş. Günümüzde Türkler hala kızıl elma diye gezmekte ve bu hatunu aramaktadırlar.Her şeyden önce, Türkiye'de Batılı kızların rastgele yabancılarla gündelik cinsel ilişkiye girme istekliliğine ilişkin yaygın önyargılar olduğunu unutmayın.