Veganizm

Yansiklopedi sitesinden
10.17, 25 Temmuz 2022 tarihinde Senpai9756 (Tartış | katkılar) tarafından oluşturulmuş 52801 numaralı sürüm (Kiz arkadasimin brunette memeleri (Talk) tarafından yapılan 52784 revizyonunu geri al.)
(fark) ← Önceki sürüm | Güncel sürüm (fark) | Sonraki sürüm → (fark)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


Belgesel olur buradan National Geographic bu yazı ile ciddi ciddi ilgilenmeye başladı!

National Geographic'in merkezi Londra'dan Yansiklopedi'ye konuşan vakıf başkanı Collin McDicky bu yazı içeriğinin en kısa zamanda belgesel haline getirilmesi için ekibine talimat verdiğini söyledi.

Fight Vegan Club'ın ilk kuralı: Herkese vegan olduğunu söyle

~ Brad Pitt
Veganizm Arması

Veganlık veya Veganizm, (Latince: Poose, güçlü ve duyarlı; ZaZaCa: Zaaa XD asadad, duyar) "Duyar Kasıcıların Kutsal Kitabı"nın 18.3.1.5 Beta yamasıyla gelen bir eklentidir. Sürüm notlarında da üzerinde durulup izah edildikleri gibi kendilerinden olmayanları hor görüp aşağılamak üzerine kurulmuş tanrısız bir dindir. Vegan inancına göre insanlar otobur olarak yaratılmış evrim geçirmiştir. Fakat şeytan kapitalist sistem insanları ölü hayvan bedenleri yemeye zorlayarak insan doğasını bozmuş ve yolundan saptırmayı başarmıştır. Azınlıkta kalan ve gerçeklerden haberdar olan veganlar, insanlığı doğru yola süreceklerine ant içmişlerdir. (Vegan andı içtiler, tamamen bitkisel)

Veganlar ekstrem vejetaryenliği ölümüne savunmuş ve davalarının hak davası olduğuna sıkı sıkıya iman etmiştir. Vegan inancı sahibi kişiler kendilerini "Vegan Aktivist" olarak adlandırarak Yehova'nın Şahitleri gibi kapı kapı gezip, insanları ısrarla hak yola davet etmiş, iman etmeyenlere zorla vahşet resimleri göstererek "Bre kafir karnist tüm gerçekleri gördün niçin iman etmezsin?" gibi kelimelerle kişisel hak ve tercihlerini yok saymakla kalmayıp aşağılar ve ikinci sınıf insan muamelesi gösterirler.


Dini Doğru Yolu Bulmuş Medya[değiştir]

Veganlık, sokaklarda gösterdiği faaliyetleri dışında ayrıca sosyal medya üzerindeki varlığına da ciddi ciddi özen göstermiş, parayla insan satın alıp veganizm propagandaları yapmıştır. Sayıları her geçen gün artan online vegan aktivistlerin sosyal medyayı bir b*k çukuruna götürdüğü düşünülmekte fakat tüm yetkili merciler çoktan ruhlarını veganizme sattığından iman ettiği için internette terör estirmektedirler insanları imana getirmektedir. Bu terörist misyoner vegan extremistler dini kimseler ayrıca internette etkinlik başlatıp canlı bombalar ile çiflik ve mezbahalara saldırı bitkiselleştirme planlarlar.

Kontrolü altındaki bazı platformlar bunlardır:

 • Facebook
 • Youtube
 • Twitter
 • Instagram
 • İzlesene
 • Myspace
 • YouPorn
 • Yansiklopedi
 • Twitch
 • Ekşi Sözlük
 • Onedio

Kurzgesagt,Veganların estirdiği terörün onu ziyaret etmesini engellemek doğru yolu insanlara anlatmak için YouTube'ta Vegan destekçisi bilimsel videolar paylaşarak Veganizmin bilimsel alt yapısının önderi olmuştur.Fakat daha sonra etin belli yararları olduğunu söylediği için Vegan:ER grubunun menziline girmiştir.

Vegan Kimliği[değiştir]

Vegan Aktivizm, kişinin kendisini Veganist olarak gördüğünü belirten nesnel veya öznel tanımdır. Daha geniş bir tanımlamayla, Vegan Aktivizm, başkaları tarafından vegan olarak görülmeyi veya bir takım dini, yasal veya sosyolojik normlara uyulmasını şart koşar. Buna göre, Vegan Aktivizm, doğası gereği kültürel olabilmektedir. Vegan Aktivizm, bir Vegan cemaatine sosyal medya grubuna bağlı olmayı gerektirebilir. Geleneksel Veganizmde kişinin veganlığı çocuğa annesinden geçer. Duyar Kasıcıların Kutsal Kitabı'na göre, kişinin inancı veya veganlığı uygulama derecesi ne olursa olsun eğer annesi vegan ise kendisi de vegandır. Ateist Veganlar da Vegan Aktivist olabilir. Her ne kadar bu kimliğe ait veganların mutlak çoğunluğu Vegan Aktivist etnisitesine bağlıysa da karışık evliliklerden doğan kişiler de Vegan Aktivizmi benimseyebilmektedir.

"Vegan" Teriminin Kökeni[değiştir]

Vegan terimi Latincede Poose, Fagit ve ZaZaCada Zaaa XD asadad, Fug XD dan türemiştir. İlk olarak duyar Kasıcıların Kutsal Kitabı'nın 18.3.1.5 Beta yamasıyla ortaya çıktı. Terimin ilk İngilizce kullanımı, “Duyar Kasmak, Vegan dininin sistemi ya da vegan aktivist nüfusunu anlatmak” için kullanıldı.

Veganlık ve Vejetaryenlik arasındaki fark[değiştir]

Veganlık bir çok konuda vejetaryenliğe benzeseler bile çok farklı ve duyarlıdırlar. Ayrıca vejetaryenlar gibi et yiyenlere karşı sorumsuz kalmazlar. Veganlara göre vejetaryenlik sonradan uydurulmuş bir mezheptir ve gerçekleri saptırmaktadır.
Duyar Kasıcıların Kutsal Kitabı'na göre vejetaryenlerin görüldükleri yerde katili vaciptir imana getirilmesi vaciptir. Veganizmde zorlamaya yer yoktur.

Bir kişiyi Vegan yapan nedir?[değiştir]

Öncelikle Duyar Gösterme ve Doğayı Koruma isteğinin Kapitalist sistemce sağlıklı kabul edilen limitin aşılması durumu diyebiliriz. Kişi ayrıca PETA veya Green Peace gibi tarikatlara da katıldıysa veganlık anında etki gösterir. Ayrıca vegan bir ailenin çocuğu otomatik olarak vegan olarak imanlı doğduğu kabul edilir.

Sırf cool gözükmek veya vegan hatun düşürmek için rol yapanlar ve wannabe veganlar ebedi cehennem ateşinde yanacaktır gerçek vegan sayılmazlar.

Dünyadaki Vegan Nüfusu[değiştir]

2010 yılı itibari ile mainstream bir din olan Veganism dünya genelinde bir sürü ülkede aktivist sahibi olmuştur. Ayrıca uzmanların incelemelerine göre veganizm kalabalık ve zengin şehirlerde adeta bir virüs gibi yayıldığından birinci dünya ülkelerinde sayıları bayağı bir fazladır. Bu topluluğun genellikle bir kere bile şehirden çıkmamış, vahşi doğanın varlığını yalnızca National Geographics belgesellerinden takip eden insanlar tarafından oluşması ise ironik değildir.

A Haber Ekibinin yaptığı ve Sağlık Bakanlığı'nın onayladığı 2020 Veganizm ve SJW Dinleri Araştırmasına(VSRR) göre dünyadaki veganlık oranları aşağıdaki gibidir:

 1. Mugiwara.png Afrika - Kıtanın %0'ı vegan. Vegan olanlar ve yemek seçenler açlıktan öldü zaten.
 2. 0000kmUnited Statesian Flag.png ABŞB - %43,21 Vegan.
 3. Flag of Turkey.svg Adana - %0 Kebabın anavatanı burası, vegan megan olmaz burda... Megan Fox olsa güzel olur aslında.
 4. Godelko.gif Avusturya - Yoksa Avustralya mıydı? %30-40 var oralarda.
 5. Flag of Finland.gif Finlandiya - %4 Veganların büyük bir kısmı metalciler tarafından bertaraf edildi.
 6. Allemagne01.PNG Almanya - %0 Döneristler tarafından bertaraf edilen Alman Veganları Amerika'ya kaçtı.
 7. İsrail.jpg İsrail - %0,0000000001 Sonunda ülkede Vegan bulundu.
 8. IT2b.jpg İtalya - %67 Pizzada et vardı ama?
 9. Japon.jpg Japonya - %84 Balık yemek Veganizm de yeni yeni günah oldu.
 10. Polonya1.jpg Polonya - %Kurwa Kurwa Kurwa Kurwa
 11. Norveç2.gif Norveç - %2 Çok az var.
 12. İsveç1.jpg İsveç - İsviçre sandık İsveçmiş %3 vegan var.
 13. Turkishflag.GIF Avrupanın geri kalanı - %3.14 pi sayısı
 14. Flag of Turkey.svg Türkiye %2 Nereden türediler bilmiyoruz.
 15. FascistChinaFlag.png Çin - %2 zar zor sayıldı
 16. Unasur.jpg Güney Amerika - %83,42 Halk çoğunlukle bitkisel besleniyor
 17. Yansiklogo.gif Tüm dünya - %35,334


Mezhepler[değiştir]

Piyasadaki tüm diğer dinler gibi Veganizm de belirli konularda inananları tarafından fikir ayrılıklarına maruz kaldı. Bilinen mezhepler aşağıdaki gibirdir, bilinmeyenleri ise aşağıdaki gibi değildir:

Katolik Vegan[değiştir]

Duyar Kasıcıların Kutsal Kitabı'nın tüm kurallarına sıkı sıkıya bağlı ve tüm dogmatik öğretilere kalben iman eden bu mezhep, en çok üyeye sahip olanıdır. Hiç bir hayvansal gıdayı kullanmadıkları gibi kullananlara rahatsızlık verirler. En popüler akım olduğu için yeni Veganlar daima bu mezheple başlangıç yapmayı tercih eder.

Protestan Vegan[değiştir]

Duyar Kasıcıların Kutsal Kitabı'nın karmaşık dilinin tam olarak anlaşılamadığını ve bundan ötürü yeterli duyarı gösterilemediğini düşünen bir mezheptir. Bilinen en büyük aktiviteleri Duyar Kasıcıların Kutsal Kitabı'nı durduk yere Almancaya tercüme etmeleridir. Tercümanlarının Almanca yeteneği yalnızca izlediği Alman p*rnoları ile sınırlı olduğu için çok başarılı olamamışlardır.

Hümanist Vegan[değiştir]

En tehlikeli mezheptir. Üyeler kendilerine zincir vurarak işkence eder, bazen kendilerini şişlerler veya keserler. Bazen Hümanist Veganların bunlardan zevk aldıkları ve aslında hayvanları umursamadıkları dile getirilir.

Vahabi Vegan[değiştir]

Hayvansal gıda tüketen insanların kardeşlik şarkıları eşliğinde kafalarını keser veya vahşice katlederler. Kafirlere tahammülleri yoktur. Global terör olayları ile anılırlar.

Vejeteryan[değiştir]

İmanını yitirmiş Veganlardır, en çok dışlanan ve sevilmeyen vegan mezhebidir.Vejetaryanlık hariç tüm mezheplerin teolojisine aykırı bir biçimde kafirlere saygı duymak,Her yerde Vegan Olduklarını söylememek ve tanımadıkları insanlara duyar kasmamak gibi hareketler yaptıkları için diğer mezheplerce kafir,Vegan olmayanlarca da Pasifist olarak bilinirler.

Vegan Hayatı ve Kültürü[değiştir]

Giyim[değiştir]

Standart olarak yeşil tonları veya gökkuşağı tonlarını tercih ettiklerinden dolayı Hippiler veya LGBT üyeleri ile kolaylıkla karıştırmak mümkündür, ki bazen veganlar hem hippi hem de LGBT üyesi de olabilmektedir. Temel özellikleri olan "Duyarlılık" tüm veganların kamu spotu gibi toplumsal mesaj içeren elbiselerle gezmesine yol açar. Yürüyen pankart gibi görünmelerinin sebebi budur. Mesajlarının elbiselerinin üzerinde yazmasının temel nedeni,hep ot yedikleri için bazı felsefi sebeplerden dolayı güçsüz düştüklerinden bağıramayacak hale gelmeleridir.

Toplu ayinleri olan gösterilerde hayvan leşi veya bitki kostümleri giymeye bayılırlar, bu onları daha duyarlı yapar. En duyarlıları ise elinde bir megafon ile spawn olur.

Kürk giymek Haramdır, giyenlerin derileri canlı canlı yüzülür veya protesto edilir.

Polyester iplikle yapılan elbiseler de Haramdır çünkü polyester bir plastik türüdür ve plastik bir petrol ürünüdür. Petrol ise hayvansal ürün olduğundan Haramdır.

Giyim için yapılacak elbiseler keten, jüt, hasır veya kenevir ipliğinden yapılmalıdır. İpekten yapılmış elbise giymek bariz sebeplerden dolayı Haramdır. İpek elbise giyenler haşlanarak idam edilir.

Alternatif olarak kritik noktalara ağaç yaprağı koyarak gezmek mümkündür, sorun yaşamazsınız.

Giyinmeseniz de olur hani, vegan kamplarında herkes çıplak geziyor. İlle de giyineceğim diyorsanız zorlamıyorlar ama renkli giyinecekseniz elbiselerinizin vegan boyalarla boyandığından emin olun.


Ayinler[değiştir]

 • Veganların günlük ayinlerini yemek öncesi yaptıkları dualar oluşturur. Bu dualar Duyar Kasıcıların Kutsal Kitabı'nda da detaylıca belirtilmiş olan duyar duyulması gereken konuların üzerinde yoğunlaşmıştır.
 • Ayrıca Instagram üzerinden yedikleri yemeklerin fotoğraflarını paylaşmaları farzdır. Ayrıca #NoFilter, #GoGreen ve #GoVegan TAG ı kullanmak ise vaciptir.
 • Vegan olmayan insanları Kafirleri online ve gerçek hayat üzerinden rahatsız etmek doğru yola davet etmek.
 • Düzenli olarak protestolara katılmak.
 • Hayvan ürünleri üreten/satan kuruluşları kınamak.
 • Duyar kasmak.

Yiyecek ve İçecek[değiştir]

Veganizmde hayvan ürünleri ve hayvanın kendisini tüketmek haramdır. Bu yüzden bir çok vegan olmayan gıdanın "vegan" türevi üretilmiş, iman edenlerin tüketimine sunulmuştur. Normal şartlarda her türlü bitki ve bitkisel ürünü tüketmek caizdir fakat bitkinin üretiminde hayvan kullanılmış ise tüketilemez.


Vegan türevi üretilmiş bazı besinler aşağıdaki gibidir:


 • Tavuk : Kahvaltıdan akşam yemeğine her öğünde ve mezede tüketilen, fastfood ürünlerinin kralı olan gıdadır. Hele ki kızarmış tavuk kanatları efsanevi bir lezzete sahip olamakla birlikte Afro-Amerikan milletinin milli yiyeceğidir. Ayrıca eti kadar derisi de bir o kadar lezzetlidir... Tabi vegansanız bu lezzetten mahrum kalacaksınız. Hemen üzülmeyin vegan türevi de mevcuttur hem de %100 bitkisel.
  Tavuğun vegan türevinin maddesi: Soya Fasulyesi

 • Balık : Omg3 veren ızgara ve tava olarak pişirilmesi gereken bir besin olmakla beraber Japon milletinin veganizme geçmesiyle gelen isteklerden dolayı çıkartılan patch ile beyaz listeye eklenip yenmesi caiz besin olarak güncellenmiştir. Günümüzde ise yeni patchte Balık beyaz listeden çıkartılmıştır.
  Balık yemek veganizm'de haramdır.

 • Eşek : Türkiye'nin şarküteri reyonunun vazgeçilmez ürünüdür. Bol baharat eklenerek diğer etler ile karıştırılır ve salam, sucuk ve kıyma ete eklenerek piyasaya sürülür. Satışına kötü gözle bakılsa bile tüketimi oldukça yaygındır. Genellikle küçük aile şirketleri veya KOBİ'ler tarafından "merdiven altı" taktiği ile üretilir, marketlere ve kasaplara sevk edilirler. Uzman aşçılar tarafından ısıl işlem görülerek veya tavada pişirilerek yenmesi tavsiye edilmektedir. Bu lezzetten veganlar mahrumdurlar ama vegan eşek eti tüketebilirler, en yakın vegan kasabınızdan ısrarla isteyiniz. Bayilikler verilecektir.
  Eşeğin vegan türevinin maddesi: Soya Fasulyesi

 • Sokak Kedileri : Yine eşek gibi Türkiye'de yaygın tüketilen et türüdür. Genellikle mahalle kasapları tarafından hazırlanır ve çeşitli baharatlar ile lezzeti zenginleştirilir. Diğer etler ile karıştırılması yaygındır ve doğrudan doğruya "kedi eti" diye satılmaz. Veganlar bu lezzeti bölgesindeki vegan kasaplardan temin edebilirler.
  Sokak Kedisinin vegan türevinin maddesi: Soya Fasulyesi

 • İnsan Eti : Yamyamlıktan veganizme geçenlerin en ciddi sorunu insan eti yiyememeleridir. Çeşitli kabilelerden ve seri katillerden temin edilip tüketilen bu süper besinin veganizmde tüketimi tartışmalıdır, bazı veganistler kendilerini hayvan olarak görmedikleri için insan eti yenilebilir diye düşünerek fikir ayrılığına sebep olmuştur. İşinizi garantiye almak isterseniz en yakın vegan kabilelerden veya vegan seri katillerden vegan insan etinizi temin edebilirsiniz.
  İnsan Etinin vegan türevinin maddesi: Soya Fasulyesi

 • Çikolata : İçerisinde süt olduğu için ve sütün bir hayvansal gıda olmasından dolayı tüketimi haramdır. Vegan Club tarafından bitter çikolatanın vegan olduğu anlaşılmıştır.Bu yüzden günümüzde Beyaz Listede Nestle ve Toblerone bitter çikolatalar Daha Vegan kabul edilmiştir.
  Çikolatanın vegan türevinin maddesi: Kavrulmuş Soya Fasulyesi tozu ile yapılmış çikolata

 • Organik Bitkiler : Organik sebze ve meyveler vegan mı sandınız? ahahah güldürmeyin beni. Organik bitkilere "HAYVAN GÜBRESİ" koyuyorlar yani HARAM! Gerçek bir vegan olmak için kimyasal gübrelerle yetişmiş GDO'lu inorganik bitkilerle beslenmeniz şart! Sağlıklı beslenmeniz lazım sonuçta.
  Organik Bitkilerin vegan türevinin maddesi: Soya Fasulyesi İnorganik Soya Fasulyesi

 • Su : Temel yaşam maddemiz, olmazsa olmazımız, İnsan vücudunun %70'i ve dünyanın 4/3'ü. O da ney? Vegan mı sandınız? Tabii ki de vegan değil! Suyun içerisinde milyonlarca bakteri ve diğer yaşam şeyleri mevcut. Sadece bir bardak su içerek milyarlarca bakteri ve diğer acayip yaşam formlarını öldürüyorsunuz! Katiller!!! Bakterilerin de yaşamaya hakkı var!!! Neyse... Veganizmde su içmek kesinlikle haramdır. Ya ne sandın?
  Suyun vegan türevinin maddesi: Soya Sosu veya Soya Sütü. Meyve suları da olabilir. Hiç biri olmazsa Amerikan birası içenler de var. Sonuçta aynı şey.

 • Şarap : Üzümden yapılıyor diye vegan sandınız di mi? Değil!!11! Şarap yapmak için üzüm şırasını "mayalarlar" MAYA! bir canlı türü. Bir hayvan ürünü! HARAM!!!!
  Şarabın vegan türevinin maddesi: Soya Fasulyesi Şarabı

 • Kahve : Sade kahve organik olmadığı sürece vegandır, sıkıntı yok. Ama su ile hazırlayamazsınız. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi su vegan değildir. İstediğiniz kadar kahve tüketmenizde sıkıntı yok.
  Kahvenin tadını sevmiyorsanız kavrulmuş Soya Fasulyesi yiyebilirsiniz

Yaşam[değiştir]

Fosil yakıtlı araç kullanmazlar çünkü petrol ürünleri hayvansal üründür, bunlara LPG, Dizel, Mazot, Motorin ve saz arkadaşları dahildir. Elektrikli veya sıvı yağ ile çalışan araçlar tercih edilir. Aynı sebepten dolayı toplu taşıma araçları kullanamazlar. Bisiklette ve elektrikli motorda sıkıntı yok, yeter ki petrol olmasın işin içinde. Motor yağı olarak sıvı yağ kullanmak lüzum gerekir. Çok ısındığına ve yandığına bakmayın, bittikçe sık sık ilave edersiniz.


Ev ısıtma yöntemleri de aynı şekilde limitlidir. Kömür veya doğalgaz kullanmazlar. Odun ateşi de yakmayı tercih etmezler çünkü sobalık odunlar için ağaç kesmek hayvanlara zarar verir ve duyarsız olmalarına sebep olur. Ayrıca Green Peace ile bu konuda 1vs1 atmışlıkları da vardır. Green Peace tarikatı bu kavgada veganların eline verdi tabi. Elektrikli ısıtıcıların kullanımı da bir çok ülkede maalesef saf vegan elektrik olmadığı için uygunsuzdur. Termik santrallerde kömür ve doğalgaz ile üretilen elektrik vegan değildir. Bu elektrik şebekede diğer elektriklerle karıştırıldığı için kullanımı haram kabul edilir. Durum bu olunca kışın kat kat kalın giyinip dışarı çıkmamaya özen gösterirler. Zira vitaminsizlikten soğuk algınlığına kapılma olasılıkları bir hayli yüksek.

Bazı veganlar yedikleri Soya Fasulyelerinin gazını yakarak ısınmayı başarmış diye duyduk, helal olsun diyoruz. Respect.
Bir vegan kardeşimiz bu yöntemle ısınırken makatından içeri ateş kaçıp içten yanmalı motora dönüşerek can vermiş... RIP in Vegan Pepperonis...


Yukarıda da belirttiğimiz gibi enerji üretiminde suyun kritik role sahip olması ve suyun vegan olmaması yüzünden elektriğin üretimi ve tüketimi de bir hayli sıkıntılıdır. Enerji türlerinin veganlar için açıklamaları aşağıda belirtilmiştir:

 • Hidroelektrik: Doğrudan su ile elde edilen enerji çeşididir. Suyun vegan olmaması yüzünden vegan bir elektrik türü sayılmaz.
  Hidroelektriğin Vegan türevi: Su yerine Soya Sosu kullanılan santraller

 • Termik Enerji: Ultra Hardcore Haramoid (UHH) olarak belirtilmiştir. Su kullanımı bir yana, kömür ve(ya) doğalgaz kullanıyorlar!! Hayvansal ürünü başka bir hayvansal ürünle vahşice tepkimeye sokup ürettikleri elektriği zorla halka kullandırıyorlar! Kabul edilemez.
  Termik Enerjinin Vegan türevi: Soya kömürü yakılarak buharlaştırılan soya sosunun hava türbinlerineden geçmesiyle oluşan vegan enerji

 • Nükleer Enerji: Suya nükleer enerji tutup buharlaşmasıyla oluşan enerji türüdür. Termik enerjiye göre daha vegan bir yöntemdir.
  Nükleer Enerjinin Vegan türevi: Su yerine Soya Sosu kullanılan santraller

 • Rüzgar,ve bilumum diğer yenilenebilir enerjiler: Sorun yok.

 • Füzyon Enerjisi: Döteryum günümüzde su ürünü olarak kabul edilmektedir.

  Füzyon Enerjisinin Vegan türevi: Soya sosundan çıkan elementlerle yapılan Füzyon

 • Kinetik Enerji: Hayvanlardan Üretilmiyorsa Tamamen Helal


Sağlık, İlaçlar ve Gıda Takviyeleri[değiştir]

Veganların sağlık sorunlarının tedavisinde yalnızca belirli yöntemler kabul edilebilir olarak belirtilmiştir. Diğer tüm tedavi yöntemleri için alternatif yöntemler denenmiş, pek başarılı olunamamıştır. Veganları için sağlık uygulamaları aşağıdaki gibidir:

 • Aşılar: Aşılar Vegan değildir! Aşıların nasıl üretildiğini ve nasıl kullanıldığını bilmiyorsanız söyleyelim: Yarı ölü bakteri veya virüsler doğrudan vücudunuza enjekte edilir!! Virüsler de canlı! Her ne kadar onlar bizi öldürmek istese de bizler onları öldürmemeliyiz, yaşamaya hakları var!1!! Ayrıca bu aşıları insan üzerinde kullanmadan önce farelerde falan deniyorlar, yani tamamen HARAM!!
  Aşının Vegan türevi: Aşı olmanıza gerek yok, bulabildiğiniz kadar meyve sebze (ve Soya Fasulyesi) yemeye bakın. Zaten sağlıklı bir vegan diyeti yaptığınız için hastalanma gibi bir olasılığınız %0

 • Antibiyotik: Antibiyotikler hemen hemen her zaman hayvansal ürünlerden elde edilir. Nasıl yapıldığını YouTube'daki vahşet videolarını izleyerek öğrenebilirsiniz. Yani doktorun biri size antibiyotik almanızı önerirse HAYIR deyin.
  Antibiyotiğin Vegan türevi: Yukarıda da belirtildiği gibi bir vegan olarak bunlara ihtiyacınız yok meyve ve sebzeler (ve Soya Fasulyesi) sizi hastalıklara karşı süper dirençli yapacaktır.

 • Vitaminler: Meyve ve sebzelerde var, s-so-soya da var mı bilmiyorum ama vitamin sıkıntısı olmaz. Hap olarak tüketilmesi Vegan firmalarca üretilmediyse uygun değildir.

 • Ağrı Kesiciler: Ağrı kesicileri genelde kapitalist şirketler üretir ve kesinlikle vegan olmaz. Mümkün oldukça uzak durmaya çalışın ve kullanmayın.
  Ağrı Kesicilerin Vegan türevi: Meşe odunu, sağlam bir sopayı kafanıza sert bir şekilde indirin. Kendinizden geçip ağrı kesilinceye kadar tekrarlayın. Doğru uygulanırsa bayılıp hiçbir şey hissetmeyeceksiniz.

 • Ot: %100 Vegan. Meşe odunu işinizi görmediyse bunu kullanabilirsiniz. Köşe sokaktaki torbacılardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Hem beyine olan etkisi meşe odununa göre daha sağlam, kafanız anında odun gibi olur.

 • Kokain: %100 Bitkisel(miş) yani Vegan. Vegan hayatı size sıkıcı gelmeye başladıysa sizi yaşarken vegan cennetine götürecektir. Ölmeyi beklemenize gerek yok! (Aşırı dozda kullanımı frekansı şaşırmanıza sebep olur ve yanlışlıkla cehenneme gidersiniz)

Diğer limitlemeler[değiştir]

Tüm olayın bunlarla sınırlı olduğunu düşünmediniz herhalde? Saysak bitiremeyeceğimiz kadar vegan olmayan şey var. Birkaçını sizin için listeliyoruz:

 • Güneş: Dünya gezegenine füzyonla ışık veriyor! Hemde milyonlarca ton döteryum kullanıyor!ULTRA HARDCORE MASTER FOTONİK HARAMOİD(UHMFH) kabul edilir. Güneş ışınlarına olabildiğince kısa süreli veya az maruz kal
  Güneşin Vegan Türevi:Kinetik Hareket ile çalışan Yıldız oluşturma projesini desteklediğinizde günah alma oranınız %60 azalıyor.
 • Sigara: Dünya üzerinde yaşayan hiç bir insan evladı sigaranın içine "gerçekten" ne katıldığı konusunda emin değil. Sigara bir "gıda" olmadığı için üreticiler sigaranın içine ne koyduğunu yazmak zorunda değildir. Sıradan bir sigaranın içerisinde bilinen aşağı yukarı 300-500 farklı katkı maddesi mevcut ve elbet aralarından birisi vegan değil. Sigara kullanmak vegan değildir.
  Ben tiryakiyim ne yapacağım?: Puro içeceksin be abi. Purada sadece tek bir malzeme var, o da tütün. Gerçi ot serbestken buna mı düşersiniz bilmiyoruz ama içecekseniz Kalın Siyah Diyarbakır purosu için, diğerlerinde katkı var.

 • Öpüşmek: İnsan ağzında bazilyon tane farklı canlı mikro organizma ve bakteri yaşamaktadır. Eğer birisini öperseniz bu ufak şirin haylazlardan ciddi bir miktarda yersiniz. Yani bir vegan olarak kimseyi öpmemeniz gerekir.
  Eee, kimi öpeceğiz öyleyse?: Köpeğinizi öpebilirsiniz, köpeğinizin salyaları ağzında bakteri oluşunu engelleyen doğal anti-bakteriyel içeriğe sahiptir. Bu özellikleriyle insan ağzından kat kat daha daha temizdirler. Köpek öpmek vegan aktivite olarak kabul edilir, yumulun. Merak etmeyin zoofili olmazsınız (belki).

  Veganizm'in Zararları[değiştir]

  Veganizm'in doğal yaşama ve yeşilliğe verdiği zararı gösteren bir grafik

  Her ne kadar medya gizli tutmak istese dahi Veganizm'in zararları günümüzde gözle görülebilir hale gelmiştir. Aslında bu zararlar kasten yapılmamaktadır. Veganizm ilk çıktığında üyeleri muhtemelen histerik olan oniki kişilk bir gruptu ve sistem bu oniki kişiye göre uygun ayarlanmıştı. Beklenmeyen miktardaki üye artışının ardından optimize edilmeyen veganizm kısa süre içerisinde çevresindeki bütün yeşil alanları yiyerek tüketmeye başladı. Tanrısız bir din olduklarından resmi bir bugfix yayımlanamamıştır ve tehlike her geçen gün ciddiyetini arttırmaktadır. Çeşitli dünya hükümetlerinin gizli deneyleri sonucunda resmi olmayan bir yama çıkartılarak laboratuar ortamında denenmiştir fakat denekler yeşillik yiyerek hayvanların yaşam alanlarına zarar verdiklerini düşündüklerinden kısır döngüye girmiş ve açlıktan ölmüşlerdir. Bu yama Veganizm'e karşı son koz olarak saklı tutulmaktadır.

  Veganizm Farkındalıklık Günü[değiştir]

  Dünyayı Koruma Vakfı tarafından 2008 yılında 24 Ocak tarihinde gerçekleştirilmiş olup her yıl Türkmenistan'ın Cehennem Kapısı bölgesinde düzenlenmektedir. Etkinlikte cehennem kapısından içeriye sayısı 100'ün altında olmayacak fakat 101'i geçmeyecek adet vegan atılırarak "Biraz da Şeytan uğraşsın bunlarla" denilerek şeytanın öfkesini uyandırmaya çalışmaktadırlar. Vakıf başkanının konuşması ve saygı duruşu sonrası etkinlik sonlandırılır. Her katılımcıya tetris oyun konsolu hediye edilir.  İçimizdeki Veganlar[değiştir]