Çakal Carlos

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Çakal Carlos
Çakal Carlos
Gerçek İsmi 'Çakal Balparmak Carlos'
Lakabı 'Ebe'
Doğum Tarihi '1994'
Doğum Yeri 'Sudan'
Mesleği 'Ebelemece oyunundaki ebe'
Hobileri 'Ebelemek, ebelenmek, part part yüklemek'
Tuttuğu Takım 'Fransa Millî Futbol Takımı'
Burcu 'Ebe (Venezuela Takvimi)'
En Zayıf Yönü 'Polisler, ebeler'
Olumsuz Özellikleri 'Sürekli ebelenmesi'
En Büyük Korkusu 'Hep ebe kalmak (Bu korkusunu geçtiğimiz yıllarda yaşamıştır. Ancak bu duruma zamanla alışmıştır.)'
Vazgeçilmezi 'Kendisi'
Favori Sözü 'Ebe!'
Favori Kahramanı 'Mehmet Ali Ağca'
'


Kankam!

~ Memoli Ağacı

Oha amk tipe bak.

~ Bir vatandaş.

Ebe!

~ Bunu diyen kim olabilir? CIA? Fransızlar? Amerika Büyükşehir Belediyesi? Papa? Almanlar? İspanyollar? Meksikalılar? Sudanlılar? Cezayirliler? Libyalılar? Ürdünlüler? Iraklılar? Suriyeliler? Yemenliler? Yugoslavlar? Milanger? SSG? Ya da hepsi?

İlich Remirez Sanchez, Çakal Balparmak Carlos ya da Çakal Carlos, (d. 1994 - Sudan) çekildiği filmleri, kapitalist eylemleri, Rus Laboratuvarları'na sızma, CIA'nin eline verme gibi konularda acayip ballı olmasıyla dünyaca ünlenmiş bir aktördür. Kapitalist bir devrimcinin oğludur. Ebelemece ve saklambaç oyunlarının atası olarak bilinir. RapidShare'nin kurucusudur. İlerigörüşlülüğüyle dikkat çekmiştir. (bkz. İkiz Kuleler)

Bu durumlar kitaplara ve çekilen başarısız filmlere konu olmasıyla kanıtlanmıştır. Özellikle Jackie Chan'in Kanal D'de yayınlanan Gündüz-Gece programı ve Orhan Pamuk'un Hansel ve Gretel kitabı örnek olarak verilebilir.

Hayatı[düzenle]

Gençliği[düzenle]

1949'da Venezüela'nın başkenti Karınkası'nda, bir devlet hastanesinin ebe odasında doğmuştur. Carlos, Kapitalist bir devrimci ailenin 9/11 çocuğudur. İlk öğretimi Özel McDonald's İlköğretim Okulu'nda, liseyi Hogwarts Endüstri Meslek Lisesi'nde ve üniversiteyi de Oxford Terörizm Enstitüsü'nde bitirmiştir.

Siyasi Hayatı[düzenle]

1959'da Türkiye Komünist Partisi üyesi olmuştur. Fakat partinin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan'la anlaşamadıkları için, partiden ayrılmıştır. Şu günlerde "Merkezkaç" bir partinin kuruculuğuna soyunmaktadır. Bu partinin ambleminin ise güneş olacağı belirtilmiştir.

Terör Hayatı[düzenle]

1973'de bir Yahudi suikastini eline gözüne bulaştırmasıyla dünyada ünlenmeye başlamıştır. Bu durumdan sonra Carlos, polisle ebelemece oynamaya başlamıştır. 3 polisi ebeleyip Lübnan'a kaçınca oyunda üstünlüğe geçmiştir. Viyana'yı fethedip 60 küsür eylemci topladıktan sonra Cezayir ve Libya'ya kaçmıştır. (Bu arada Osmanlı'nın yapamadığını yaptığı için, Türkiye'ye girişi yasaklanmıştır.) Buralarda rehine sayısı fazla olduğu için, RapidShare'yi kurup rehineleri part part bırakmaya başlamıştır. Ancak premium hesabı olmadığından, bu işlem bayağı zaman almıştır.

1975'te oyunda, aynı serverda bulunan Malatyalı Mehmet Ali Ağca ile tanışmıştır. Memoli Ağacı'yla kanka olan Carlos, Memoli Ağacı'yla birlikte kötü kötü işler yapmıştır. Bir gün Memoli Ağacı'nın meyveleri, Papa'nın kafasına düşünce Carlos zor durumda kalmış ve saklambaç oyununu icat etmiştir.

Fakat oyunda fazla üstünlük kuramamış ve Yugoslavya'da ebelenmiştir. Daha sonra Bağdat'a yollanmıştır ancak Çakal Carlos, yeniden kaçmıştır ve Yemen'e saklanmıştır. Burada başarısız bir Nükleer deneyim yaşamıştır ve Rusya'nın yüzkarası olmuştur.

En sonunda sırasıyla Suriye, Irak, Ürdün ve Sudan'a saklanmıştır. Fakat CIA ve Fransa'dan bu sefer saklanamamış ve ebe olmuştur. Halen ebe konumundadır.

Çakal Carlos, bu evrede her defasında CIA'nin eline vermiştir. Bu durum, CIA çalışanlarının sayısını artırmıştır. Günümüzde Amerikalılar'ın dünyayı izleme sebebi de budur.

Bir gün Neden bunları yaptın? sorusuna Bacını seveyom hacı. cevabını vermiştir.

Günümüzde[düzenle]

Kardeş bak resim siyah-beyaz çıkacak di mi? Üstümdeki Gay bayrağı gözükürse, yakarım.

Çakal Carlos; ebelendikten sonra, Ekşi Sözlük yazarı olmuş ve Futbolcup'ta Koymazsan Koymaspor diye bir takım kurup, Futbolcup'ta oyun oynamaya başlamıştır.

Ebelendikten sonra, oyundan çekilmiş ve normal bir yaşam sürmeye başlamıştır. İlk işi Ekşi Sözlük ve Futbolcup'a üye olmak olmuştur. Bu evrede gündemden iyice çekilen Carlos, tüm vaktini kendisine ayırmıştır. Futbolcup'ta elde ettiği başarılardan sonra da Ekşi Sözlük yazar olmasıyla çifte mutluluk yaşamıştır. Artık çakallığı bırakmış, John Benjamin Toshack'ınkine oturmayı kesip gül kokulu bir bahçeye sahip evde oturmaya karar vermiştir.

Ev aldıktan sonra Şeytanın Avukatı olarak bilinen Anna Vissi ile evlenmiş, evlendikten bir gün sonra magazin muhabirine Acı var mı bacı? sözünü ağzından kaçırmıştır.

Benzerlikler[düzenle]

Hüsnü Çömez[düzenle]

Ulan diyorlar ki, Hugo Chavez'e benziyorsun. Kattiyen yalan. Neremi benzettiniz ha? Eğer gerçekten benzetemezseniz, sizi Ajdar'a söylerim. Sizden tüm yetkisini alır.

Oyun serverında düşmeyen bir konu da, server admini Hugo Chavez ile olan benzerlikleriydi. Serverda oynayan kişiler, Çakal Carlos'un Hugo Chavez'e benzediğini, bunun yakında Futbolcup Forum'un düştüğü duruma düşeceğini düşünüyorlardı. Lakin son noktayı Ajdar koydu ve şöyle dedi;

Ey, sevgili oyuncular. Ben serverın admin ortağı Ajdar. Size server gündeminden düşmeyen bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Son günlerde 'Çakal Carlos' lakaplı 'İlich Balparmak Remirez Sanchez ül-Güiza el-Arabic vel-Sergio Ramos' arkadaşımızın, server admin ortağım 'Hugo Chavez' lakaplı 'Hüsnü Çömez' arkadaşımıza benzediği yönünde fikirler atılmıştır. Fakat bunlar yanlıştır. Çünkü en güvenilir kaynak olan 'Çikita muzsiklopedi' adlı ansiklopedim, bunu yalanlamıştır. Soruyu sorduğumda 'Nane nane' demiştir. Demek oluyor ki, bu iki arkadaş birbirine benzememektedir. Şimdi oturun aşşaa, dedemin daşşaa. Oynayın oyununuzu hasta etmeyin adamı.

~ Ajdar

Bu sözlerden sonra server bir daha oyuncu girmemek üzere boş kalmıştır.