İngilizce

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

"İngilizce, karanlık bir sokakta diğer dilleri vuran ve ceplerine yedek kelimeler dolduran bir dildir."

~ O.Wilde

Asıl adı Dingilizce ya da Dingiltere'nin Dingillerinin Dingilizcesi olan, Dingiliz kökenli beyni sulannmaya meyilli insanların konuşmaya pek hevesli olduğu dil. Zaten Dingiller , Dünyaya yaramayan her varlığın başmimarı olup, bu da onların bir ürünüdür. Şeytan icadı da desek pek yanlış söylemiş olmayız.

İngilizce bilim adamları tarafından en çok kullanılan yabancı dil olarak bilinir. Mevcut eğilim, İngilizce kullananların yüzdesinde anormal bir artış sağlıyor. Mevcut eğilim devam ederse, ana dili İngilizce olmayanların oranı 2047 yılına kadar % 100'ü aşacaktır.

Yabancılar arasında İngiliz dilinin artan popülaritesi için birçok açıklama var, çoğu araştırmacı bunun günlük İngilizcede son derece düşük sayıda kelime kullanılmasından kaynaklandığını düşünüyor.

Bu daha kapağı.

Güzelim Ülkemizde (D)İngilizce[değiştir]

Dis is e pensıl seviyesinde bilinen bir şey yolduğu aşikardır. Tabii bazı istisnalar hariç.

Ülkemizde bazı yandan yemiş insanlar çocuklarına "anne", "baba" dedirtmeden önce "This is a pencil." dedirtmeye çalışırlar, bu tür insanlardan kaçınılmalıdır.

Bunu ülkemizde öğretmeye çalışan insanlardan da kaçınılmalı. Bu hocaefendiler kendilerini diğer hocaefendilerden daha medeni görmektedirler.(bkz. Ezgi Kıruk) Kendileri de öğretmez ha mutlaka birkaç liranızı yiyip kaynak kitap aldırırlar.(Buna Ezgi Kıruk dahil değildir o parasını Giresung Cenoa ile yiyor bize de aldıracak herhalde "yandan yemiş üniversiteli manyak" :D) Bu tür insanlardan da kaçınmak size bir zarar vermez.(Tamamen Ezgi Kıruk'u tanımlıyor.)

İngilizce kolay dıl lan bıldıgın kelimelerle cumle kuruyosun, bılmedıgın kelime varsa yakın anlamlı bir kelime kullanıyon. mesela kufur aklına gelmedı dıyelim, [bad word] dersın. sonra gıder googla'a bakarsın kı dogru atmıssın.

Cafede bir ıhtıyar ıngılızle konuştum, 3 tane lıseliyi kavga edıyolar dıye eleştirdi, dedim şakalasıyolar, dedi [yoo, nooo, bızde suctur, cop alır goturur], dedim [burası az gelismıs, çok polıtık bir ulke, cıddı bişi yoksa cop gelmez].

Yararı Da Yok Değil[değiştir]

Bu dilciği öğrenip de çok paran olursa ve rastlarsan da, Doğu Avrupalı karıların "Yu Fak Mi." derken neyi kastettiğini anlayacaksın. :D