İsveç

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
İsveç
Sverige Metall
Metalic Kingdom of Sweden
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: Abbas gel götüme bas!
Konumu
Resmi Dili Latince
Dini İslam
Hükümet Şekli Demokrasi
Padişah Recep Tayyip Erdoğan
Başbakan
Başkent Vanish Kosla
Başlıca Şehirler Stokolm
Yüzölçümü 4,5x1014(dört buçuk katrilyon) cm²
Nüfus (2022 itibariyle)
Ulusal Marşı Du gamla,du fria!Türkçe meali: Damlaların serbestisi!
Ulusal Kahramanı Abbas
Uluslararası Kahramanı
Tarihsel Gelişimi
Para Birimi
Demografik Yapı%20 Vandal

%10 Vizigot

İthal Ürünleri kalifiye eleman
İhraç Ürünleri ikea,abba,sarışın isveç kızları, sarışın isveç erkekleri,volvo,4. Dünya Savaşı'nda Avrupa.

İsveç Metal Krallığı (ya da kısaca İsveç, İsveççe: Sverige), Norveç, Finlandiya, Danimarka ve Adana ile komşu olan bir İskandinav ülkesidir. İskandinavya'daki genel saçmalık ve sadelik düzeni İsveç'te hakkını vererek yaşanmaktadır. Kuzey Irak'ta süren savaşa 200.000 sarışın İsveçli hatun gönderip ortalığı karıştırıp Musul petrollerine ortak olmak istemeleri sebebiyle Kıbrıs Rum Kontluğu ile aralarında küskünlük bulunmaktadır. Anglo-sakson politikalarından etkilenen İsveç'te, seçimler 666 günde bir yapılır. Krallık sadece bir semboldür, kralı kimse siklemez. Demokratik parlamenter sisteme komünizmi monte etme amacı güden Jön-İsveçliler, ülke genelinde düzenledikleri konserlerle bu amaçlarına ulaşmış ve Devlet başkanının en az 3 yıl death metal kariyeri olması şartını anayasaya ekletmişlerdir. Ülke genelinde dikkate değer siyasi partiler UMP(Ulusalcı Metal Partisi), YDMYÖP (Ya Death Metal Ya Ölüm Partisi), İKP (İsveç Komünist Partisi), BİP (Büyük İsveç Partisi) ve SİP (Süper İsveç Partisi)'dir. Nüfusunun %58.4'ü allahsız, %40'ı Satanist olan İsveç'te dini siyasete ve heykel sanatına bulaştıranlar taşlanarak idam edilir. Ayrıca İsveç, Avrupa Hristiyan Birliği'ne üyedir. Bu birliğe nasıl kabul edildikleri muammadır.


HER TÜRK KIZININ RÜYALARINI SÜSLEYEN ERKEKLERİN ANAVATANIDIR. ERKEKLERİ %100 TANRININ VARLIĞININ KANITIDIR.

Çeliği ve Erkekleri ile meşhur ülke. VOLVO otomobilleri hakkında Trevanian'ın ŞİBUMİ adlı romaında önemli ifşaatlar da yapılmaktadır.

Fakat herhalde en önemlisi

http://www.gazozagaci.org/120104/ek2.html adresinde anlatılan olaydır. İsveç kralının sübyancı olduğu ima edlmekte olup, "İsveç'in kralı gelse kaç yazar?" temasını işleyen Sebahattin Tezel beyi tebrik etmek lazım icabında...

Anfibikçe: Sikveç