Ağrı

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


ÖOOgrii Doğu Beyazıt Kaçakçılık Ajansı ve İnşaat Sanayi LTD ŞTİ
Bayrak Arma
(Bayrak) (Arma)
Sloganı: Çalıyoruz ama çalışıyoruz
Konumu
Resmi Dili Ağrı Japoncası, Doğubeyazıtca
Dini Para
Hükümet Şekli Kaçakçılık
Kaçak mallar Counter.gif
Hayali şirket sayısı Counter.gif
Başkent Doğubeyazıt
Başlıca Şehirler Tüm orta doğu
Yüzölçümü 9001km
Nüfus (2021 itibariyle) 10.000 - 10.001
Ulusal Marşı Sean Paul - Get Busy Şemsettin - Böğrüm ağrıyor
Ulusal Kahramanı Max Payne
Uluslararası Kahramanı Dr.Dre
Tarihsel Gelişimi .

-Hafif Baş ağrısı
-Bilinç Kaybı
-Ağrı dağının İran'dan kaçırılması
-Dwarfların dağa maden açıp unutmaları
-Boş madene kaçak malların zulalanması

Para Birimi Ağrı Kesici
Demografik Yapı%30 Baş ağrısı

%20 Kronik bel ağrısı
%30 Ağrı Dağı
%15 Kaçak Mallar
%4 Şekil değiştirenler
%1 Ağrısız
%0 Moria Dwarfları

İthal Ürünleri Ülke sınırlarından içeri sokulabilecek her şey.
İhraç Ürünleri Ağrı kesici


Ya ameliyatlı yerime gelseydi!

~ Gezi Parkı Operasyonları'ndan sonra bir Ağrı'lı teyze

Ah buram buram

~ Ağrı Dağı

Cano Cano

~ Abraham Lincoln yorumuyla Ağrı Dağı eteğinde uçan güvercin

Ağrı, Türkiyaa'nın kaçakçılığın kayıtdışı ticaretinin zirve yaptığı bir ticaret bölgesidir. Bu zirve noktasının göze batmaması için daha yüksek bir zirvesi olan Ağrı Dağını eşek sırtında İran'dan kaçırmışlardır. Böylece dikkatleri başka bir noktaya toplamayı başarıp olası sıkıntıları bertaraf etmişlerdir. Bu dağ ayrıca bir süreliğine Moria Dwarflarının ilgi odağı olmuşdur. Bu ilgi ve alakayı kıskanan Ermeniler sözde dağın kendilerinden çalıntığını iddia etmişlerdir.


Eğitim[düzenle]

Yalnızca tıp fakültesi barındıran 2 adet üniversite bulundurmakta fakat eğitimi endüstri meslek lisesi seviyesindedir. Mezun olan doktorlar 6 sene boyunca ger gün okul çıkışı mevzuya gittiğineden dolayı nasırlı ve ağır elleriyle ameliyet gerçekleştirirken kasaptan farkları kalmaz ve genellikle hasta yakınları tarafından ölümüne dövülerek öldürülürler. Bu yüzden aklı çalışan kurnaz öğrenciler çocuk doktorluğu gibi yan işlere kaçıp hayatlarını kurtarmaktadırlar. Doktorların yanlış ilaç yazımından dolayı herkes ağrı ve acı çekmektedir. Ağrı ilinin isminin buradan geldiği de düşünülmektedir.

İnşaat ameleliğinden kaçıp ABŞB'de doktor olan Ağrılı halk kahramanı Dr.Dre

Okuyup adam olamayan kalan %98 lik kesim ise ticarete kafa yormuş, yüksek ve alçak yerlerdeki tanıdıklarının da vasıtasıyla kitabına uygun bir şekilde kaçakçılığa başlamışlardır.


Spor[düzenle]

Armalarını Çin'den kaçak getirttikleri çakma Yunanistan bayrağından yapmış oldukları bir futbol ve tenis takımları vardır ama pek bir başarı sergiledikleri söylenemez çünkü oyuncular başlarının ağrıdığını söyleyip oyundan kaçarlar. Yönetim, bu sıkıntıyı yabancı oyuncu transfer ederek kaçırarak gidermeyi düşünse bile "çok düşününce başım ağrıyor" demesiyle rafa kaldırılmıştır.


Ekonomi[düzenle]

Moria Dawrflarının Ağrı Dağına maden açmasının ardından büyükşehir olma ümidiyle yanıp tutuşan Ağrı halkı, dağın hiç bir değerli maden barındırmadığını öğrenince çok ağrılı bir dönemden geçmiştir.

Yeter lan B*kunu çıkarttın Ağrı, Ağrı diyerek. 1-2 kere yaptın anladık da yeter artık. Komik değil bu basit kelime oyunları

~ Madde okuru

Dwarfların madeni terk etmesinden sona boş kalan madene kaçak mallar zulalanmış ve bir underground marketi oluşturulmuştur. Buradan deli gelirler elde eden kaçakçılar savunma sanayisini geliştirip kendi füzel kalkanlarını kurmuşlardır. Böylece Ermenistan'dan burnunu uzatmaya kalkan sözde bir insan kalmamışır.

Kardeş Şehirler[düzenle]

Flag of Turkey.svg Bayburt