ATLAB

Yansiklopedi sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

ATLAB, Avatar The Last Air Bender'ın baş harflerinin uygun dizilişi sonucu sanatsal bir şekilde oluştulmuş kısaltma şeklidir. Bu kısaltmanın tarihte ilk defa Lidyalılar tarafından kullanıldığı rivayet edilmektedir.


Avatar Nedir?[değiştir]

Avatar aşağıda göreceğimiz dört elementi de bükebilen dinine bağlı bir insandır. 5 vakit namaz kılmasının dışında antrenman yaparak 4 elementte ustalaşmayı hedefler. Ayrıca bir Avatar ölünce diğeri doğar.

Hava Bükücüler[değiştir]

Hava bükmek ilk defa Erman Toroğlu tarafından pastırma yenen akşam yemeğini takip eden gecede osurarak ortaya çıkmıştır. Daha sonra bir sürü pis adamın buluşması sonucu "Hava Bükücüler" bir ırk olmuştur. Hava bükücülerin sonuncusu Aang isimli keldir. Kendisi Katara'ya çakmak arzusuyla yanıp tutuşmaktadır. Bu uğurda yapmadığı artizlik, maymunluk kalmamıştır (akrobasi, dövme yaptırmak, dünyayı kurtarmak vs.)

Ateş Ulusu[değiştir]

Ateş bükmek, ilk ejderhaların yaptığı bir şeydir. Ejderhaların şaka yoluyla insanların götünü yakmasıyla karşılık vermek isteyen insanlar da bu tekniği İbrahim Tatlıses isimli ejderhanın diğer ejderhalara hainlik yapması sonucu öğrenmiş ve ejderhaların götünü yakmışlardır. Önüne gelenin ateş bükebildiği Ateş Ulusu içinde "bilader çakmağın var mı?" gibi diyaloglar geçmediği için sosyallik olgusu pek gelişmemiştir.

Toprak Krallığı[değiştir]

İlk toprak bükücü olan köstebekler de insanlara savaş açmıştı. Bir insanı casus olarak köstebeklerin arasına yollayan diğer insanlar, köstebeklerin tekniğini çalmayı amaçlıyordu. Köstebeklerin toplantısı sırasında liderleri casusu kastederek şakayla karışık "Aramızda köstebek var." demiştir. Bu şakanın sonucunda köstebekler felç olmuş ve kör kalmıştır. Gören insanlar kör köstebeklere karşı olunca savaşı tabii ki kazanmıştır.

Su Kabilesi[değiştir]

Su bükmek Tarkan Tevetoğlu tarafından işerken sidiğe yön verip karşıdaki kızı vurarak bulunmuş ve kabilesindeki tüm insanlara öğretilmiştir. Başta "Sidik Bükücüler" olarak adlandırılan bu kabile patent alarak isimlerini "Su Bükücüler" olarak değiştirmiştir. Su kabilesinin en bilinen üyelerinden biri, Avatar'ı ayartmayı başarmış olan Katara adlı hatundur. Kendisi aslen önüne gelenle yatıp kalkan bir kaşardır ancak su bükme yetenekleri sayesinde hamile kalmamayı başarmaktadır.


Başlangıcı[değiştir]

Geçmişte 4 ulus barış, uyum ve grup seks yaparak yaşıyordu. Sonra ejderhaların hepsini katleden Ateş Ulusu'nun hızını alamayıp diğer uluslara dalması sonucu seks bozuldu. Yalnızca dört elementin de ustası olan Avatar onları kurtarabilirdi ama seks bozulunca o da kendini içkiye ve mastürbasyona verdi.